İçeriğe Yönlendir

Sabah Stop Sorunu

Kürşat Kılıçarslan

Recommended Posts

Kürşat Kılıçarslan

Hepinize saygı selam Aracım 2007 mondeo 2000 mtor otomatik vites 96000 km araç on aydır bende sorun bazen soğuk havalarda  ilk çalışmada benzine geçmeden 50_100 mt gidinceye istop ediyor ve çok yokuşlarda üç dört defa ilk çalışmada yazında istop etti boğaz kelebeği temizlettil ama sorun tekrarladı sabah sanki motora benzin zor gidiyor gibi aracın bujileri aldığımda yeni değişmişti buji kabloları ı da ben değiştim bobini de aldışımda değişmişti yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1 tam depo sadce benzinde binin, düzelebilir bile. lpg yi hiç kullanmayın o depo

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan

Abi onu denedim sakaryadan ankaraya benzinel gittim ama olmadı

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benzinde kullanıp lpg ye geçmeyin, hata benzinde mi lpg de mi önce onu anlayın. Bu sorun lpg li araçlarda genelde lpg regülatör diyaframının patlamasından dolayı yapar.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Kürşat Kılıçarslan yazdı:

Hepinize saygı selam Aracım 2007 mondeo 2000 mtor otomatik vites 96000 km araç on aydır bende sorun bazen soğuk havalarda  ilk çalışmada benzine geçmeden 50_100 mt gidinceye istop ediyor ve çok yokuşlarda üç dört defa ilk çalışmada yazında istop etti boğaz kelebeği temizlettil ama sorun tekrarladı sabah sanki motora benzin zor gidiyor gibi aracın bujileri aldığımda yeni değişmişti buji kabloları ı da ben değiştim bobini de aldışımda değişmişti yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Direkt lpg ile çalıştırdığınızda nasıl durum?

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan

Direk lpg ile hiç çalıştımadım ama bu sabah istop etmedi sıkıntı sanırım sabah motora benzin gidişinde soğuktan dolayı bi sıkıntı oluyor

Metin Akbal yazdı:

Benzinde kullanıp lpg ye geçmeyin, hata benzinde mi lpg de mi önce onu anlayın. Bu sorun lpg li araçlarda genelde lpg regülatör diyaframının patlamasından dolayı yapar.

Lpg kapatıp kullandığım zamanlarda istop etti lpg ile alakalı değil sanırım

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan

Sabah arabayı çalıştırdım boşta birqz gaz verdim yarım dakika felan ayağı ı gazdan çektim yine istop etti

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sadece benzinde kullanıp test ettiyseniz ve sonuç değişmediyse sorun lpg den değildir.. 

Subaplarda sorun olabilir.. 

Başka yerlere para harcamadan önce silindir kompresyonlarını ölçtürün.. 

Doğru ölçüm için. 

Benzin akışı kesilmeli, araca tam gaz verilip marşa basılmalı. 

Yapan tamirciden her silindirin değerini ayrı ayrı öğrenin ve not edin. bize de bildirin 

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan

Tamam ilk fırsatta yaptırıp yazarım teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Salih ÇİÇEK

Yakıt alıncada stop ediyormu

Veya depo kapağnı açık bırakıp çalıştırmayı seneyin stop edecekmi bakalım

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan

Yakıt alınca stop etmiyor kapağı hiç denemedim

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan
Salih ÇİÇEK yazdı:

Krank sensörü veya eksantrik konum sensörü olabilir

Buna da bakacam

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sadece benzinde kullanıp test ettiyseniz ve sonuç değişmediyse sorun lpg den değildir.. 

Doğru ölçüm için. 

Yapan tamirciden her silindirin değerini ayrı ayrı öğrenin ve not edin. bize de bildirin 

Bugün sanayide bi kaç yere sordum sallamadılar alet bozuk felan dediler sakarya merkeze gidip ölçtürecem cumartesi o zaman ölçtürürüm inş

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kürşat Kılıçarslan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Doğru ölçüm için. 

Mehmet bey selamlar ben konuyu hala çözemedim vakit bulup ile gidip ölçüde yaptırmadım ama az önce aynı konnuyla ilgili forumda Bi başlık buldum Mehmet Kaya bey tarafı dan açılan sizinde baya Bi yazdığınzı ama ben soru un nasıl çözüldüğünü tam anlamadım yardımcı olabilir misiniz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet bey selamlar ben konuyu hala çözemedim vakit bulup ile gidip ölçüde yaptırmadım ama az önce aynı konnuyla ilgili forumda Bi başlık buldum Mehmet Kaya bey tarafı dan açılan sizinde baya Bi yazdığınzı ama ben soru un nasıl çözüldüğünü tam anlamadım yardımcı olabilir misiniz

Hocam tespit olmadan çözüm olmaz.. 

Ben şimdi size sorun subaptandır, subapları değişin desem, sesi en az 2000 liradan gelir.

Önce 100-150 km benzinde kullanın.. Düzelmiyorsa silindir kompresyonlarını ölçtürün. 

Orada yaptıramıyorsanız bir vesile ile istanbul'a geldiğinizde yaptırmalısınız. 

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hocam tespit olmadan çözüm olmaz.. 

Ben şimdi size sorun subaptandır, subapları değişin desem, sesi en az 2000 liradan gelir.

Önce 100-150 km benzinde kullanın.. Düzelmiyorsa silindir kompresyonlarını ölçtürün. 

Orada yaptıramıyorsanız bir vesile ile istanbul'a geldiğinizde yaptırmalısınız. 

Sakarya İzmit Ankara da bildiğiniz iyi bir usta varmı acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ankarada önerilen usta çok.
Forumdaki servis bölümünü bi inceleyin

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ankarada önerilen usta çok.
Forumdaki servis bölümünü bi inceleyin

Teşekkürler... 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bora Gökçe

Aynı sorunları bende yaşadım. Bürün sensörleri değiştim. En son forumda Mehmet kaya abinin açtığı başlıkta sorunun subap olduğunu okudum. Subap testini yaptırdım. Normal çıktı. İstanbul’da  süper bir usta buldum Avcılar’da . Enjektör temizliği (benzin ve gaz) yapıldı. Potansiyometre ayarı yapıldı. Boğaz kelebeği temizlendi. Araç ilk aldığım gibi oldu. Benim tavsiyem . subap kompresyon testi yaptır. Eğer normal çıkarsa. Enjektörleri temizlettir. 

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan

Ben dün Sakarya da sübapşarı yaptırdım düzeldi gibi araç açmışken su devir daim pompası sallanıyordu onu da değiştim inş daha tekrarlamaz

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

Ben dün Sakarya da sübapşarı yaptırdım düzeldi gibi araç açmışken su devir daim pompası sallanıyordu onu da değiştim inş daha tekrarlamaz

Hayirli olsun.sorununuzun gitmesine sevindim. Fiyat olarak subab degisimi ne kadara mal oldu ve hangi marka subab takildi

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan

Değişim yok tamirat yapıldı 600 yüzde sıcı contalar felan 700* tuttu 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...