İçeriğe Yönlendir

Connect - Kalkışta Yığılma Duman ve Gaza Tepki Problemi

Hakan Harput

Recommended Posts

Hakan Harput
(düzenlendi)

Cümleten hayırlı günler 2007 model 110 luk connect im var egr si iptal edilik. Arac kalkislarda resmen yığılıyor ve stop ediyor ama yolda giderken 110 la girdigim rampadan 160 la bile ciktigim oluyor yani 2200 devirden sonra araba kendine geliyor ama o zamana kadar resmen araba ölu gibi arabayı bagirttirmazsam.yerinden kalkmıyor. Arabayı vitese atiyorum daha debriyajı hic birakmadan gaz pedalina basiyorum araç hiç tepki vermiyor veya yolda boşa atiyorum giderken bosta gaza basıyorum yine tepki vermiyor 2 3 defa da anca veriyor. Gazdan ayagimi yavasca çekiyorum araba gazi birden kesiyor alirkende birden alıyor o yüzden viteslerde hep vuruntu oluyor. Bol miktarda da kara duman var enjektörlerim yeni sikintisiz turboda yeni yapildi yardimci olabilirseniz cok sevinirim hayirli aksamlar

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Harput
Çağlar Bayur yazdı:

kızdırma bujileri ne durumda? ne zmaan değişti en son

Onlarda yeni değişti 

Yorum bağlantısı
Hakan Harput
Çağlar Bayur yazdı:

dıştan kontrolsüz hava almıyor değil mi emiş boruları spirali sağlam?

Hava yollarinda hic bi sıkıntı yok usta bende is makinası tamircisiyim onlarida kontrol ettim bi sıkıntı yok ama şöyle bisey var geçen gün adana dan antalya ya gittim yolda petrole filan girdigim oldu araba bazen bu dedigim arızaları duman hariç kesiyor gaz yemesi filan duzeliyor ama tekrar geri eskiye dönüyor 

Yorum bağlantısı
Hakan Harput
Ömer Sarıgül yazdı:

Tps sensörü varsa kontrol edin sağlam mı yada maf ?

Sağlamlığını yerine baska sensör deneyerek mi anlayabiliriz ?

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Bilgisayar yada telefondan obd ile bağlanıp sensör tepkisini izlersiniz tam sağlamlık orda görülür. Yada tps fişini çekin ve maf varsa temizleyip öyle deneyin aracı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...