İçeriğe Yönlendir

H1 - HLXG Led / GE Megalight Ultra %130+30

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert

Aracımın farları bi-xenon. Uzunları ise H1

Şuan üzerinde Servet abimin önerisi olan 360 derece yapıya sahip, Samsung çipli Hlxg marka led var.

Far yapısı sebebiyle arka kapak zorlayarak oturdu. Çok dar. Bundan dolayı %100 oturma söz konusu değil. Şimşek etkisi süper. Lakin uzun aydınlatmada istediğim performansı alamadım. Yeterli aydınlatmaya sahip değiller.

Bu sebeple, yine forumdaki tecrübeli kişilerin önerisiyle GE Megalight Ultra %130 fazla ışık + 30 beyaz ışık ampulü indirimde bulunca aldım. (67,50 TL + ücretsiz kargo)

Philips extreme vision 130 arasında kaldım aslında. Fakat Philips' in sahtesi çok olduğu için güvenemedim ve fiyat da uygun olunca GE ye yöneldim.

Mevcut led

t7jHnY.jpg

Aldığım ampul

hT0W2y.jpg

Kargo şuan yolda. Geldiğinde montajı yapıp, led ile karşılaştırmasını buradan paylaşacağım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Hlxg 360 derece bende kısalarda var, osram dan sonra çok memnun kaldım ama fiyatı nedeni ile henüz uzunlara alamamıştım, konunuzu takipteyim, tşkler böyle bir konu açtığınız için. Ancak beyaz kısaların yanında sarı uzunlar çok kötü görünür, özellikle kısalar uzunlara geçince kapanmıyorsa.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Çağatay Özsoy yazdı:

Hlxg 360 derece bende kısalarda var, osram dan sonra çok memnun kaldım ama fiyatı nedeni ile henüz uzunlara alamamıştım, konunuzu takipteyim, tşkler böyle bir konu açtığınız için. Ancak beyaz kısaların yanında sarı uzunlar çok kötü görünür, özellikle kısalar uzunlara geçince kapanmıyorsa.

Mercekte mükemmel uyum sağlıyor. 

Bir arkadaşın Passat 2017 free form H7 farında da çok güzel verim almıştık.

Ancak benim farın arkası çok dar olduğu için ve tam oturmadığı için istediğim aydınlatmayı alamadım.

Kısalarım orijinal 4300K. Tam beyaz denemez zaten aydınlatması. Sarımsı bir rengi var. GE de daha parlak olduğu için renkler yakın olur diye düşünmekteyim.

Uzunlar açıldığında kısalar kapanmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Türker
Aydın Sert yazdı:

Aracımın farları bi-xenon. Uzunları ise H1

Şuan üzerinde Servet abimin önerisi olan 360 derece yapıya sahip, Samsung çipli Hlxg marka led var.

Far yapısı sebebiyle arka kapak zorlayarak oturdu. Çok dar. Bundan dolayı %100 oturma söz konusu değil. Şimşek etkisi süper. Lakin uzun aydınlatmada istediğim performansı alamadım. Yeterli aydınlatmaya sahip değiller.

Bu sebeple, yine forumdaki tecrübeli kişilerin önerisiyle GE Megalight Ultra %130 fazla ışık + 30 beyaz ışık ampulü indirimde bulunca aldım. (67,50 TL + ücretsiz kargo)

Philips extreme vision 130 arasında kaldım aslında. Fakat Philips' in sahtesi çok olduğu için güvenemedim ve fiyat da uygun olunca GE ye yöneldim.

Mevcut led

t7jHnY.jpg

Aldığım ampul

hT0W2y.jpg

Kargo şuan yolda. Geldiğinde montajı yapıp, led ile karşılaştırmasını buradan paylaşacağım.

Merhaba;
Acaba benim aracımada uyarmı.Aklımda olan bir uygulama bir süredir.Geçen Hafta ampüllerden biri pempeye dönüştü ve değiştirdim fakat aydınlatma yok denecek kadar kötü sisler ile idare ediyorum.söylenen merceklerin veya yansıtıcının karadığı.Şu ara değiştirmeyi düşünmüyorum.Bu ledler bi nebze olsun ışık gücünü arttırırsa takabilirim.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Hikmet Türker yazdı:

Merhaba;
Acaba benim aracımada uyarmı.Aklımda olan bir uygulama bir süredir.Geçen Hafta ampüllerden biri pempeye dönüştü ve değiştirdim fakat aydınlatma yok denecek kadar kötü sisler ile idare ediyorum.söylenen merceklerin veya yansıtıcının karadığı.Şu ara değiştirmeyi düşünmüyorum.Bu ledler bi nebze olsun ışık gücünü arttırırsa takabilirim.

Merhaba Hikmet Bey,

Mercekler karardı ise hiç bir şey kurtarmaz.

Sanırım sizin aracınızın mercekleri de yapısı itibariyle verimsizdi.

Eğer iyileştirme istiyorsanız mercekleri değiştirmeniz gerekir.

Yorum bağlantısı
Hikmet Türker

Merceklerin temizlenebildiği söylendi ama araka taraftaki yansıtıcı karardı ise yapacak bir şey yok.Mercek temizliği ve ampül değişimi ile bu kışı çıkartabilirmiyim acaba?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hikmet Türker yazdı:

Merceklerin temizlenebildiği söylendi ama araka taraftaki yansıtıcı karardı ise yapacak bir şey yok.Mercek temizliği ve ampül değişimi ile bu kışı çıkartabilirmiyim acaba?

Muhtemelen visteon marka far ve 11 yillik maziye mercek operasyonundan baska hicbirsey kurtarmaz.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ge megalight kullanicisi olarak kisalarda da uzunlarda da hakikaten bende cok memnunum.

Ama 120 olan modeli 130 dan daha iyi gibi geldi bana.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Alpay Sumer yazdı:

Ge megalight kullanicisi olarak kisalarda da uzunlarda da hakikaten bende cok memnunum.

Ama 120 olan modeli 130 dan daha iyi gibi geldi bana.. 

Nerden aldınız. H7 ve H11 arıyorum ama nette bulamadım. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Cem Dilmen yazdı:

Nerden aldınız. H7 ve H11 arıyorum ama nette bulamadım. 

n11 de var cem hocam

120 olan modeli de gayet guzeldir.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Dün akşam otoparkta iken mevcut ampullerim ile çekim yaptım.

GE leri taktıktan sonra karşılaştırma yapabilmek adına da bulunsun dedim.

Far ayarını yakın zamanda, lastiklerin havası kontrol edilerek ve araç içerisinde sürücü olacak şekilde yaptırmıştım. Çizgiler hakkında yorum yaparsanız sevinirim.

KISALAR

OThsRO.jpg

KISA+UZUNLAR

5MTXnr.jpg

YAKINDAN SADECE UZUNLAR

fTF3kZ.jpg

UZAKTAN SADECE UZUNLAR

komb03.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

sol far biraz aşağıda. uuznların parlaklığı az gibi geldi bana.

halojen farlı tiguanda, kısalarda  +120 ge ler olmasına rağmen, 10 senelik uzunlar adeta projektör gibi.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Dogan Arsiray yazdı:

sol far biraz aşağıda. uuznların parlaklığı az gibi geldi bana.

halojen farlı tiguanda, kısalarda  +120 ge ler olmasına rağmen, 10 senelik uzunlar adeta projektör gibi.

Aslında sol taraf olması gerektiği yerde, ayar yapan usta sağ tarafı bir tık yukarıda ayarladım dedi. Tabelalar, hayvanlar için diye. Ama benim simetri takıntım var ve hep rahatsız ediyor beni.

Evet uzunların parlaklığı yetersiz geliyor bana da.

Bu akşam bir aksilik olmazsa GE leri takacağım.

@Servet Aydın abim bekleniyorsun konuya:)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

desenin sağının çapraz şekilde kalkık olmasının nedeni zaten o tık. sağı indirirseniz daha düzgün dağılım olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Uzunda odak hiç olmamış. Garip bir şekilde bu 360 ledler saçmalık yapıyor. Acaba ilk yapılanlar ile aynı değiller mi? 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

başganım, kullanılan ledler farklı. aliexpress i ezberlediğim için bakınca fark edebiliyorum.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Dogan Arsiray yazdı:

desenin sağının çapraz şekilde kalkık olmasının nedeni zaten o tık. sağı indirirseniz daha düzgün dağılım olur.

Bu akşam düzelteceğim.

Servet Aydın yazdı:

Uzunda odak hiç olmamış. Garip bir şekilde bu 360 ledler saçmalık yapıyor. Acaba ilk yapılanlar ile aynı değiller mi? 

Evet abi, aydınlatmadan da memnun değilim zaten.

Aynı led 2017 Passat free form far kısalarında mükemmel aydınlatma sağladı.

Bakalım GE ler ile ne olacak?

Bu arada D3S lerim için 6000K sipariş verdim.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Evet ayarları az önce yaptım ve GE leri taktım. Kesinlikle çok fark oldu odakta. Aydınlatmasız yolda deneyip tam sonucu göreceğim.

Kısalar-Ayarlı
391a2e4f97d35c6afdd897740a7d611e.jpg

Kısa + Uzunlar
b3d364822b10c2c8aa1d5171a92e5684.jpg

Sadece Uzunlar
0cd55c7f8679f57f4a1c2e3401ade4ca.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...