İçeriğe Yönlendir

Ford Ka Rölanti Sorunu

Hakan Çakmak 19

Recommended Posts

Hakan Çakmak 19

Ka aracımda yokuş aşağı 2 veya 3 veya 4. Viteste inerken yokuş bitimine yakın aracı yavaşlatığımda istop ediyor ama düz yolda veya yokuş yukarı yapmıyor sorun nerededir? Kelebek ve karbiratörü ustam temizledi ama sonuç yine aynı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Karbüratör yok aracınızda. Enjeksiyonlu aracınız.

Rölanti valfiniz ve hız sensörünüzü kontrol edin. İlk bakacağınız yer buralar olmalı.

Bu arada İstanbul'dasınız bence kesin No Name Osman usta'ya gösterin aracınızı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

Sanı bey e katılıyorum hız sensörü ve rolanti sensörüne baktırın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19

Götürdüğüm usta alt takım hortumları hidrolik kutuyu değiştirdi ve bende rölanti muhabetini söyledim kelebek ve karbiratörü temizleriz bakarız dedi duruma göre valfe bakarız dedi ondan dedim 😊 

Sani Gerşon yazdı:

Karbüratör yok aracınızda. Enjeksiyonlu aracınız.

Rölanti valfiniz ve hız sensörünüzü kontrol edin. İlk bakacağınız yer buralar olmalı.

Bu arada İstanbul'dasınız bence kesin No Name Osman usta'ya gösterin aracınızı.

No name Osman ustaya nasıl ulaşırım? 

Sani bey ayrıca lpg taktırmak istedim tamir için götürdüğüm usta lpg hırpalar aracı gerek yok 1.3 motor hem lpg takınca bir çok yerden aracı bozuyorlar diri aracın var, lpg gerek yok demişti. Sizce lpg şartmı araca? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Görmemişim.

LPG sizin tercihiniz. Ben olsam 100km'de 8litre yakan araca lpg takmazdım. Kullandığım dönemde de hiç bir zaman lpg aklımın ucundan dahi geçmemişti.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Sani Gerşon yazdı:

Görmemişim.

LPG sizin tercihiniz. Ben olsam 100km'de 8litre yakan araca lpg takmazdım. Kullandığım dönemde de hiç bir zaman lpg aklımın ucundan dahi geçmemişti.

Çok teşekkür ederim 🙏 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serhan özuğurlu

aynı sorun bende de vardı osman usta yaklaşık 3,5 dakikada halletti çayım gelmemişti daha :D 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Serhan özuğurlu yazdı:

aynı sorun bende de vardı osman usta yaklaşık 3,5 dakikada halletti çayım gelmemişti daha :D 

Osman ustaya uğrayacağım. Aklımda. Ama benim ki rölanti gibi durmuyor sorun orada işte 🙄 rölanti olsa debriyaj vites küçült yaptığım da istop etmeye çalışmaz herhalde 🤔

Geçen kaza yaptım bir ustaya yaptırdım beğenmedim. Topkapıda kendim ustam var daha abi ne yapmışlar bakarmısın demeye fırsatım olmadı ama Osman usta o kadar çok övülüyor ki, şuan bir sorun yok Allaha şükür. Sorun olmasada usta bakarmısın demeye götüreceğim ona 😊

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...