İçeriğe Yönlendir

Audi A3 Kavrama Seti

Ovun Bagci

Recommended Posts

Ovun Bagci

Arkadaşlar iyi akşamlar

2009 model 1.6 benzinli 7 ileri dsg şanzımana sahip A3 ün işçilik fiyatı dahil kavrama seti değişimi ne kadar olur ve Ankara’da bunun için önerebileceğiniz işini iyi yapan bir usta varmı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Servislerde 12.000 tl civarı özelde ne kadara mal olur sormak lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ovun Bagci yazdı:

Arkadaşlar iyi akşamlar

2009 model 1.6 benzinli 7 ileri dsg şanzımana sahip A3 ün işçilik fiyatı dahil kavrama seti değişimi ne kadar olur ve Ankara’da bunun için önerebileceğiniz işini iyi yapan bir usta varmı?

2500-4000 dolayında biliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

Ankara da ivedik sanayisinde Yeni Volkswagen özel servisi var,Yakup usta başındaki isim.

Biz arkadaşın golf ün kavramasını orda değiştirdik,akşama kadar 6-7 tane aracın kavramasını değiştiriyorlar.

Biraz yoğun oluyor,sabah erken gitmekte fayda var.

Yeni Volkswagen özel servis yedek parça
1334. Sokak no : 11 İvedik org. San Merkez sanayi sitesi, 06370 Yenimahalle/Ankara
0537 400 93 83
https://goo.gl/maps/d2xoqzYVB9ZEGVmj9

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Ben tiguan ı, şaşmaz da, Tekinler VW diye biryere götürüyorum. eski usul usta.  ne oldum işi çıraktan bozma usta değil yani. belki gitmek isteyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ovun Bagci yazdı:

Kaça yapıyor kavrama değişimini

Övün Bey hem bilgi verilmiş hem de bir sürü yer önerilmiş burada, telefon açıp ya da uğrayıp detaylı bilgi ve fiyat almanız lazım. Ustanın kendisi hariç kimse net fiyat veremez burada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Ford  PWS kavrama değişimi için servis 8000 sanayi 5500 dedi.  VAG sanayide 4000 e biterse çok iyi.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

2008 kia rio bile debriyaj değişimi 2500 istedi sanayi. 4000 tl dsg kavraması bana ucuz geliyor :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

2009 manuel focus tdci 3000 lira tuttu baskı, balata, volant. DSG den korkacak birşey yokmuş o zaman yahu, yoksa para tutan başka yerleri mi var da millet masraflı diye korkuyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ovun Bagci

ÇÖZÜLDÜ
Arkadaşlar daha önce aracımın 2-3 viteste titreme yani kavrama seti sorunundan bahsetmiştim bu problem ortaya çıkmadan önce aracımın rutin bakımlarını yaptırmak için ustaya gitmiştim usta vitesi boşa alıp aracı bikaç metre öne itmişti bu sorun o günden sonra başladı bir gün yolda seyir halindeyken vitesi N konumuna aldım biraz öyle gittikten sonra arası sağa çektim D konumuna aldım yolda devam ettim tekrar N konumuna aldım bu sefer seyir halindeyken D konumuna aldım ve ilginç bir şekilde o günden sonra birdaha 2 ve 3. Viteste titreme olmadı yani sorunum düzeldi. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum fakat herhangi bir sorun yok. Bunu ustaya söyledim boşa alıp ittik bu hale geldi dedim kabullenmedi ondan yapmaz abi olurmu öyle şey falan dedi başka bi ustaya anlattım ayarımı bozuldu diye o da ondan olmaz abi falan dedi Bilgi amaçlı bunu sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar . (Seyir halindeyken vitesi boşa alıp tekrar D ye almak biraz sakıncalı bir durum diye duymuştum ama ben risk alıp denedim )

Arkadaşlar iyi akşamlar

ÇÖZÜLDÜ
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun vesile ile DSG patladı gibi birçok hadise de aslında kalibrasyon bozukluğu da olabiliyor, yani patlayan birşey yok da, hatalı eksik bakım ( benim deyişim) söz konusu olmuş mesela burada.

mesela bende de 7 aylık ken garanti içinde vites kol kilitleyci değişmişti, bunu da dsg arızası olarak sanıp yazabilirdim , oradan yükeslirdi şehir efsaneleri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

boşta araba itmekle kalibrasyon bozulacaksa DSG den uzak durmak ne kadar da doğru bir hareketmiş tekrar görüyorum doğrusu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ovun Bagci
boşta araba itmekle kalibrasyon bozulacaksa DSG den uzak durmak ne kadar da doğru bir hareketmiş tekrar görüyorum doğrusu.

Ben öyle düşünmüyorum herşeyin bir kusuru olduğu gibi dsg ninde bazı kusurları var tabiki ancak artı yönleri kusurları kapatıyor
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...