İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Duman Atma

Özgür Parlak

Recommended Posts

Doğan Arşiray

duman sabah ilk çalıştırmada mı? beyaz rnek mi?

beyaz ise, bizim pejo boxer da bu durum sabahları vardı. rölantide kesik kesik ti. MAP sensörü okumuyordu bile. arıza ışığı yoktu. enjektör dediler söküp revize edilmiş enjektörler aldık öndüç. çözüm olmadı, temizletip ayarlatıp kendi enjektörlerini geri taktık. sonra ECU dan problem kaynaklandığını fark ettik, tamir edildi sorun çözüldü.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

[mention=84344]Özgür Parlak[/mention] konunuz bu başlıkta birleştirildi. Mükerrer konu başlığı olmaması açısından  tek başlık altından  devam ederseniz  sizden sonra araştıranlar daha rahat  bulabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Özgür Parlak
Önder Özcan yazdı:

Dizel Fiesta mı? Ne zaman aldınız aracı, önceki sahiplerini tanıyor musunuz? Belki yazılım yapılmıştır arabaya, o sebeple soruyorum. Serviste orjinal yazılım yükletmeyi deneyin bir de?

Araç dizel 2017 de aldım eski sahibini tanımıyorum yazılım yok orj araç

Fatih Evcin yazdı:

Dizel araçlara yapılan yazılımlarda genelde siyah duman oluyor üst devirlerde. Bu tarz bir duman mı yoksa sürekli mi?

Üst devirlerde ve yüklenince oluyor ara hızlanmalarda falan atıyor 

Dogan Arsiray yazdı:

duman sabah ilk çalıştırmada mı? beyaz rnek mi?

beyaz ise, bizim pejo boxer da bu durum sabahları vardı. rölantide kesik kesik ti. MAP sensörü okumuyordu bile. arıza ışığı yoktu. enjektör dediler söküp revize edilmiş enjektörler aldık öndüç. çözüm olmadı, temizletip ayarlatıp kendi enjektörlerini geri taktık. sonra ECU dan problem kaynaklandığını fark ettik, tamir edildi sorun çözüldü.

İlk çalıştırmada değil yüklenmelerde oluyor cok hafif grimsi genel ve yoğunluk siyah duman

Yorum bağlantısı
Özgür Parlak
İnan Çınar yazdı:

[mention=84344]Özgür Parlak[/mention] konunuz bu başlıkta birleştirildi. Mükerrer konu başlığı olmaması açısından  tek başlık altından  devam ederseniz  sizden sonra araştıranlar daha rahat  bulabilir.

İnan bey konu öldü burda görmüyor kimse 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Özgür Parlak yazdı:

İnan bey konu öldü burda görmüyor kimse 

Sorununuz çözüme kavuşmadıysa bir süre daha açık kalsın. Konunuzu tekrar ayırdım. Fakat bir süre sonra tekrar birleştirilecek. Arkadaşlar  harıl harıl  mükkerrer konu birleştirmeyle uğraşıyor. Çünkü çok dağılmış vaziyette.

Siz de takdir edersiniz ki aynı sorunu yaşayan her araç sahibi ayrı başlık açsa  forum çorbaya döner. Kimse aradığını bulamaz.

Yorum bağlantısı
Özgür Parlak

Elbette haklısınız bir kaç gün daha kalırsa sevinirim teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Özgür Parlak yazdı:

Araç dizel 2017 de aldım eski sahibini tanımıyorum yazılım yok orj araç

Üst devirlerde ve yüklenince oluyor ara hızlanmalarda falan atıyor 

İlk çalıştırmada değil yüklenmelerde oluyor cok hafif grimsi genel ve yoğunluk siyah duman

Üst devirlerde ve yüklenmelerde oluyorsa yazılımı kontrol ettirin. Orijinal dedilersede yine de tekrar yükletin bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...