İçeriğe Yönlendir

Qashqai için Katalizör

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

2012 model 1500 cc dizel Nissan Qashqai aracın daha 50000 km dolmadan hatalı kullanım ve yetkisiz servis sebebiyle katalizör bozuluyor. 

Yetkili servis parça için 9500 tl istiyor. Aracın ekranda arıza işaret var. Katalizör boşaltılmış. Arızadan kurtulmamız gerek. Araçta güç kaybıda var. 

Egzos muayenesinden araç geçmiş. En ekonomik nasıl bir yol izlersek arabayı kurtara biliriz. 

Arıza ışığı yanmasın, güç kaybı düzeltilsin. Ne yapabiliriz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yazılımla iptal edilir arıza ışığı söner de güç kaybı sebebi boş kat değildir mekanik ise problem

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kat kullanım ile bozulmaz, yani al bunu kullan ama isteyerek kat ı boz desen yapamassın . kat boşaltınca aksine çekiş artar modifiyenin 1 no lu işlemidir. iyi bir nissan servisnde baktırmalı arabaya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

kat 9000 mi o ney ya

bi egzozcuya gidip taktırın bitane kat 1000 1500 liraya 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Alfanin dpfsi 10 bin TL . Depoda duruyor benim satılığa çıkarayım bı 124 alırız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

2012 lerde DPF olmalı bozulan DPF olabilir mi Ali ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Benim katı söküp satsam kaç bin lira eder acaba ? 9500 kat ilk defa duydum. Youtube da bir kanal sahibi, vag grubunda 20 kağıt üzeri olduğunu söylemişti passat dpf si. Keşke bende de olsa söküp satardım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

1.5 dizel aracın kat değil dpf dir yahut ikisi tek parçadır ondandır. dolmuştur. çıkma bakmak gerekebilir. Boşaltma yanlış olmuş. Ama belki egzoscu birşey uydurabilir. 

bunu alın araç sahibi kendi adresini ve kredi kartını kullansın. Kargo gelince DHL arayacak ruhsat isteyecek %18 kDV ödeyip alacaksınız. Tabi kargo da olacak. 

https://www.ebay.co.uk/itm/Three-vay-Catalytic-Converter-N20800JD50B/223749239081?hash=item34187e7129:g:VyEAAOSwq~BduwZp

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dpf boşaltılması yerine benzin döküp yaksalarmış daha iyi ........ yazık

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

1994 te eski arabamın katalitik konvertörünü kesip kendim boşaltıp geri kapamıştım. Nasıl kapadım unuttum bantla olabilir :)  sonra  1 sene kullandım o şekil sattım satarken de emisyon testi olmayan bir mahalleye satmıştım (abd). Üstelik boşaltma nedenim ses yapmasıydı sadece.

Screen-Shot-2017-05-26-at-4.33.37-PM.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

içini boşalttılarsa ve yazılım yapılmamışsa alt devirler ölmüştür, chip tuningci hepsini halledebilir, 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

1994 te eski arabamın katalitik konvertörünü kesip kendim boşaltıp geri kapamıştım. Nasıl kapadım unuttum bantla olabilir :)  sonra  1 sene kullandım o şekil sattım satarken de emisyon testi olmayan bir mahalleye satmıştım (abd). Üstelik boşaltma nedenim ses yapmasıydı sadece.

Screen-Shot-2017-05-26-at-4.33.37-PM.png

mitsubişiy mi bu?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

dpf boşaltılması yerine benzin döküp yaksalarmış daha iyi ........ yazık

captivanın dpf nin içini boşalttılar. yazılımla dpf  yi iptal ettiler hiç sorun yok şuan. 

dpf de üzerinde duruyor görüntüde muayeneden de geçti 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu qasqai sivasın öğle güneşinde ve gecenin ayazında taşrada 50 gün yatır kaldı. 

Bu yüzden bozulma ihtimali nedir. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kamtoncuların filan sattığı ucuz telmaşa mazot mu kondu ki 50.k dpf tıkandı. Yazılım ile iptal olur 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...