İçeriğe Yönlendir

Aliexpress Vergi Sistemi Hakkında Bilgisi Olan?

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Toplam fiyatı 44 tl lik 8 adet ampülü sepete ekledim, sipariş vermeye korkuyorum. Vergilendirme hakkında bilgisi olan varmı ? 5 tl civarı minimum vergi alınıyor. Ampül başına mı yoksa alışveriş başına mı alınıyor ? 44 tl vergilerle beraber 100 tl olurmu ? Acil yanıt beklemekteyim indirim süresi bitmeden sipariş vermek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Demir

1 dolarlık ürüne 14.95 vergi ödedim daha yeni bir kaç gün önce 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Toplam fiyatı 44 tl lik 8 adet ampülü sepete ekledim, sipariş vermeye korkuyorum. Vergilendirme hakkında bilgisi olan varmı ? 5 tl civarı minimum vergi alınıyor. Ampül başına mı yoksa alışveriş başına mı alınıyor ? 44 tl vergilerle beraber 100 tl olurmu ? Acil yanıt beklemekteyim indirim süresi bitmeden sipariş vermek istiyorum.

paket başına 14 TL gibi alınıyor şu an. 16 adet alıp fazlaları satabilir veya yedeklemek birim başı maliyeti düşürür

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

paket başına 14 TL gibi alınıyor şu an. 16 adet alıp fazlaları satabilir veya yedeklemek birim başı maliyeti düşürür

2 ayrı mağazadan 4 çeşit ikişer ampül ekledim yani 2 paket mi gelecek. Yoksa her çeşiti ayrı pakete koymuyorlardır heralde ? 

Emre Demir yazdı:

Yuh be, amaç ne ki, dışardan almayın, içerideki satıcıdan alın hesabı ise içeridekiler de aliden alıyor ? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Demir yazdı:

videodaki siz misinz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Her kargo 15 TL civari tutuyor. Ben gelen ürüne bakıyorum. İşime gelmezse devlete haram zıkkım ediyorum :biggrin:

Kur sistemini vergisi her neyse fiyat üzerinden %10-20-50-100 al bilelim. 300 liralık ürüne 14 lira ödedim 3-5 liralık ürünlere bakıp almiyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

2 ayrı mağazadan 4 çeşit ikişer ampül ekledim yani 2 paket mi gelecek. Yoksa her çeşiti ayrı pakete koymuyorlardır heralde ? 

her mağaza 1 paket.2 defa ödersin.

hata yaparsın.

Tek pakete duble doldur daha az para ödersin. aynı satıcıdan al hepsini

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Alışverişi tek mağazadan yapmaya çalışın her paket başına en az 11tl vergi alıyorlar. 1 dolardan daha ucuz ürüne bile 11tl vergi verdim ben hep. Ayrıca bu vergi muhabbeti başladığından beri 4 5 tane ürünüm gelmedi. 

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Banggood dan alıyorum orada Ali de olmayan vergiler dahil seçeneği mevcut. Vergiler dahil olarak aldığınızda ürün geldiğinde makbuzunun fotosunu çekip müşteri hizmetlerine gönderiyorum onlarda Gümrük Vergisi kalemini kartınıza iade ediyorlar. (Gümrüğe sunum ücreti olan 8 TL ödemiyorlar sadece Gümrük Vergisi)

Yorum bağlantısı
Emre Demir
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

videodaki siz misinz?

Hayır Çağlar bey örnek olsun diye paylaştım .

tarihinde Emre Demir tarafından düzenlendi
harf
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Demir yazdı:

Hayır Çağlar bey örnek olsun diye paylaştım .

iyi daha rahat yazayım :)

1. ya videodaki hayatında domates harici ilk defa kendi başına bir şey satın almış

2. ya da hit alsın diye yalan yanlış bilgileri saymış da durmuş arka arkaya bile bile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

her mağaza 1 paket.2 defa ödersin.

hata yaparsın.

Tek pakete duble doldur daha az para ödersin. aynı satıcıdan al hepsini

Satın alacağım ürünleri komple tek mağazadan alayım yani, almışken fazla mı alayım satılabilir yada yedeklenebilir demiştiniz, satsam alan çıkarmı ki. Bide yarın ampül uçlarını çeksem bana bilgi verebilirmisiniz, p21w yazıyor ama biri çift duy çapraz tırnak biri normal tırnak vs ama hepsinde p21w yazıyor. Alide sadece p21w adı altında seçenek olarak sadece renk farkı mevcut. Benim arabada mesela sis lambası çift duy, çapraz tırnak ama p21w yazıyor. Sinyal ve geri vites çift normal tırnak tek duy onda da p21w yazıyor. 

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
86.60 TL tutarında ki tek parça siparişe çıkan PTT ücretleri aşağıdaki gibidir.

Ücretler
Gümrük Vergisi 17.07 TL
Damga Vergisi 0.7 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti 8.0 TL
Yurtdışı İade Ücreti 0.0 TL
Toplam 25.77 TL
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

40 lira, 40 gr pakete 9+8=17 lira
230 lira, 280 gr pakete 17+5= 22 lira ödedim. 

Gelen ürünün değeri değil de,  kutu ya da zarf şeklinde olması ödenen miktarları değiştiriyor anladığım kadarıyla.
Burda bulabildiğin ürünleri aşırı fark yoksa yurtdışından almanı önermem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Pahalı burada
10 tane led. 25 liralık pakete 15 lira gümrük masrafı ödememe rağmen hala ucuz
Bizim vicdansızlar tanesini 5-10 liraya satıyor
Aynı ledi. İkili paket yapıp 40 liraya satanı gördüm

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
40 lira, 40 gr pakete 9+8=17 lira
230 lira, 280 gr pakete 17+5= 22 lira ödedim. 

Gelen ürünün değeri değil de,  kutu ya da zarf şeklinde olması ödenen miktarları değiştiriyor anladığım kadarıyla.
Burda bulabildiğin ürünleri aşırı fark yoksa yurtdışından almanı önermem.
Abi alide iki tanesi 13.46 tl, türkiyede iki tanesi 60 tl. 45 46 tl civarı vergi çıkarmazlar diye düşünüyorum ? Her türlü ali daha kârlı bence. e9bc2fbb8a99e39f46dcd3065f391734.jpg8b1ee784e60c3b760aa3489eaea401cd.jpg
Pahalı burada
10 tane led. 25 liralık pakete 15 lira gümrük masrafı ödememe rağmen hala ucuz
Bizim vicdansızlar tanesini 5-10 liraya satıyor
Aynı ledi. İkili paket yapıp 40 liraya satanı gördüm
Benim almak istediğim ledlerin, ali ile burdaki fiyat farkı 45 tl den fazla 2 ampül için.
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi alide iki tanesi 13.46 tl, türkiyede iki tanesi 60 tl. 45 46 tl civarı vergi çıkarmazlar diye düşünüyorum ? Her türlü ali daha kârlı bence. Benim almak istediğim ledlerin, ali ile burdaki fiyat farkı 45 tl den fazla 2 ampül için.

Tahminim en fazla 15 lira gümrük ödersin. Bu ürünler kaliteli olmuyor tavsiye etmem. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Selçuk Keleş yazdı:

Tahminim en fazla 15 lira gümrük ödersin. Bu ürünler kaliteli olmuyor tavsiye etmem. 

Genel olarak ampüller aynı gibi görünüyor dışardan. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...