İçeriğe Yönlendir

Kalorifer Musluğundan Ses Gelmesi

Vedat Kildiric

Recommended Posts

Vedat Kildiric

Selamın aleyküm değerli arkadaşlar  kalorifer musluğun 3 kez arza verdi   ve buseferde  torpidonun  içinden  tık tık  diye ses gelmesiyle  nerden  geldiğine  baktım  gine  kalorifer musluğundan  geldiğini  gördüm  musluk  sesle beraber  yerinden  oynar gibi hafif   şunu soylucem  bu araclarda 2001 fiesta kalorifer  muslugunun  ıyisi yada  başka  araçla uyumlu olanı yokmudur  bu araclarda  kronik  biliyorum sıcak bölüme getirdiğimde  dumeyı ses vermiyor  soğuğa  alınca sesgelıyor    düz yapayım diyorum  kisin ac yaz kapa buda şevkini  kırıyor insanın  kaçkere tamir ettim ama içindeki  sıboba benzer plastiğin  ucundaki  siyah kucuk  belli bir  sıcaklıktan 6 7 ay sonra soğuk konumda olsa bile sıcaklığı hafiften  içeri veriyor  saygılar

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yan sanayi mi kullanıyorsunuz? Orjinali hariç yan sanayisi dediğiniz gibi 1 senede gümlüyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Kalorifer musluğu nedir?

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

orjinal alın sıkıntı çıkmaz.ford ka ile aynı bende değiştirdim uzun zaman önce gayet iyi çalışıyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Kalorifer musluğu nedir?

bazı arabalarda olur, kaloriferi sıcak-soğuk yaptığında o işlemi hortumu açıp kapatan vanayla yapıyor bazıları, o vana genelde içerde olur bazen su kaçırır bazen bozulur...

mesela benim fiestada sadece klape vardı havanın yönünü değiştiren, peteğe verirse sıcak, diğer taraf direk dışardan polen filtresinden geçip kabine giren hava şeklinde, bizim araçlarda kaloriferin peteğinde su hep devirdaim yapar ve sıcak olur yaz kış, böyle olanlarda vana yok rahat sistem bozulmaz.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
Ali Darbaz yazdı:

Kalorifer musluğu nedir?

Kalorifere  sogu sıcağı  ayarlayan vana yani musluk içerden konsolu sıcak yada soğu  ayarlarınızda  musluk  devreye girer 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bende Klape sistemi ucuza kaçmışlar diye düşünürdüm. Musluk görünüre göre daha kötü bir seçim. 

Allah korusun şimdiye kadar kalorifer sistemi ile ilgili hiç sıkıntı yaşamadım :)  Araba 6 yaşına mayısda basacak. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...