İçeriğe Yönlendir

200+ Beygir 1.6 TDI Bigturbo Golf

Erdem Dertsiz

Recommended Posts

Erdem Dertsiz
Dogan Arsiray yazdı:

hoparlörü olmayanlar için açıklama isteriz.

GTC1549 2.0 tdi turbo

egr yazılmsal ve donanımsal iptal

Dpf iptal

Downpipe

son susturucu spor susturucu ile değiştirildi.

stage 2 yazılımdan big turbo yazılım için tekrar yazıldı.

2.4 bar peak 2.2 bar continuous basınç ile yürümekte

egt kapatılmadı

maf sensörü aktif.

intercooler orjinal.

dyno da 200 beygirden fazla çıktı.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teknik olarak mümkündürün ispatı konulu bir konu olarak kabul ediyoruz bu konuyu.. :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erdem Dertsiz yazdı:

GTC1549 2.0 tdi turbo

egr yazılmsal ve donanımsal iptal

Dpf iptal

Downpipe

son susturucu spor susturucu ile değiştirildi.

stage 2 yazılımdan big turbo yazılım için tekrar yazıldı.

2.4 bar peak 2.2 bar continuous basnıç ile yürümekte

egt kapatılmadı

maf sensörü aktif.

intercooler orjinal.

dyno da 200 beygirden fazla çıktı.

dyno grafiğini göster merak ettim. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)

hayırlı olsun yalnız enjektörler limoni ise o popcorn enjektrn anasını ağlatıyor bilginiz olsun ben olsam 1.6 tdı için 1449 koyardım daha bir bütün bölümler canlı :D methanol ve b8 6 ileri manuel  passat şanzımanı diye gider sizin liste .Yazılım adresi doğru :)yağ soğutucu kitler var şiddetle aracınız için tavsiye 5-10 satır olanlar .

Mehmet Ozyurek yazdı:

Teknik olarak mümkündürün ispatı konulu bir konu olarak kabul ediyoruz bu konuyu.. :)

abi bu 1.6 tdı önü açık maşallah 2.0 tdı yapıp 2260 turbo methanol big enjektörlü big intercoolerlu pololar var 280-300 km gidiyorlar 250-300 hp civarı güçler çıkıyor :)

Ali Darbaz yazdı:

2.4 basınç 65mg yakıtla çıkar o güç zaten :)

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

düz vites 2.0 tdi caddy alıp proje yapmak lazım... haftasonu da  ek iş olarak tesisat musluk filan bağlanır.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Dogan Arsiray yazdı:

düz vites 2.0 tdi caddy alıp proje yapmak lazım... haftasonu da  ek iş olarak tesisat musluk filan bağlanır.

var var 3-4 tane istanbul trakya bölgesinde :9

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Teşekkürler Abi :)

Ali Darbaz yazdı:

bulamıyorum resmini ama tekrar dynoya çıkınca çekerim.

Mustafa Arıkan yazdı:

Erdem hocam eline koluna kesene sağlık. 

Sagolasın Mustafa hocam.

Serkan Karakoca yazdı:

hayırlı olsun yalnız enjektörler limoni ise o popcorn enjektrn anasını ağlatıyor bilginiz olsun ben olsam 1.6 tdı için 1449 koyardım daha bir bütün bölümler canlı :D methanol ve b8 6 ileri manuel  passat şanzımanı diye gider sizin liste .Yazılım adresi doğru :)yağ soğutucu kitler var şiddetle aracınız için tavsiye 5-10 satır olanlar .

abi bu 1.6 tdı önü açık maşallah 2.0 tdı yapıp 2260 turbo methanol big enjektörlü big intercoolerlu pololar var 280-300 km gidiyorlar 250-300 hp civarı güçler çıkıyor :)

2.4 basınç 65mg yakıtla çıkar o güç zaten :)

Abi enjektör sıkıntı değil. Ama bence bu serinin enjektörlerini adam gibi tamir edemiyorlar. o yüzden en güzeli sıfır alıp takmak. 

methanole falan girersek gündelikten çıkıyoruz hafif hafif ben sıkılmadan yavaş yavaş yapayım diyorum :)

Dogan Arsiray yazdı:

1.6 doblo var beni geçer diyolar :)

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)
Erdem Dertsiz yazdı:

Abi enjektör sıkıntı değil. Ama bence bu serinin enjektörlerini adam gibi tamir edemiyorlar. o yüzden en güzeli sıfır alıp takmak. 

methanole falan girersek gündelikten çıkıyoruz hafif hafif ben sıkılmadan yavaş yavaş yapayım diyorum :)

Enjektörleri tam anlamıyla yapan sayısı çok az ankara şaşmaz ares pompa Nuh usta ile bir görüş sıfır almadan benim selamımı söyle hatta :)

Mert Gulkokan yazdı:

Bende 2cr ankaraya gidecektim arkadaş engel oldu
Arkadaşının bmw 1 aracı için 14 15 bin tl para harcatmışlar ancak arızada başımızı kaldıramadık rezil olduk dedi
En son yazılımı stok yapın demişler ancak ecunun açılıp geri takılması için 400 tl daha para isteyince ipler koptu diyor
Bizim gibi madur olanlar oldu işlerinin arkasında durmuyorlar diyor ancak sizin memnun kalmanıza sevindim
Arkadaş multijetin varsa gözün kapalı git diyor multijet konusunda piyasanın en iyileri dedi 2cr için

Ankara şbsinde benimde bir iki olay kulağıma geldi 1.6 tdi -1.6 cdti multijette başarılılar 2cr ümit ve buğrahan 

Servet Aydın yazdı:

Kullanmış biriyim, pasat bunun yanında 25 bg bile değil 

Passat kaç kg :) golf kaç kg  kilo beygir oranı önemli :)

en güzelide 3. Viteste tatlı gazda orta şeritten giderken soldan yanaşan araca gaza oturunca mis gibi sırtına yapışan döşeme pis bir gülümseme sol dış dikiz aynasına bakmak ✌️

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
Serkan Karakoca yazdı:

O kadarını biliyorum formüller vs. Adamın araba tek kelime ile roket. 130la esp yakmak nedir Allah aşkına 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Mert Gulkokan yazdı:

Arkadaşının bmw 1 aracı için 14 15 bin tl para harcatmışlar ancak arızada başımızı kaldıramadık rezil olduk dedi
En son yazılımı stok yapın demişler ancak ecunun açılıp geri takılması için 400 tl daha para isteyince ipler koptu diyor
Bizim gibi madur olanlar oldu işlerinin arkasında durmuyorlar diyor ancak sizin memnun kalmanıza sevindim
Arkadaş multijetin varsa gözün kapalı git diyor multijet konusunda piyasanın en iyileri dedi 2cr için

Ankara tarafı bayi tanımam kendilerini ama istanbulda herhangi birşey durmadım. Rahat 10 dan fazla araç yaptırdık.

Emre Demir yazdı:

1,9 tdi ile gelecem bende :)))

Bekliyorum hocam :)

Servet Aydın yazdı:

Kullanmış biriyim, pasat bunun yanında 25 bg bile değil 

Estafurullah abim konforu yeter :)

Çağlar Bayur yazdı:

hayırlı olsun.intercooler nasıl?

stok abi. 

hava 30 derece iken  45 derecelerde

hava 15 derece iken 25 derecelerde 

burdan da yazın baya performans kaybedicek.

Serkan Karakoca yazdı:

Enjektörleri tam anlamıyla yapan sayısı çok az ankara şaşmaz ares pompa Nuh usta ile bir görüş sıfır almadan benim selamımı söyle hatta :)

Ankara şbsinde benimde bir iki olay kulağıma geldi 1.6 tdi -1.6 cdti multijette başarılılar 2cr ümit ve buğrahan 

en güzelide 3. Viteste tatlı gazda orta şeritten giderken soldan yanaşan araca gaza oturunca mis gibi sırtına yapışan döşeme pis bir gülümseme sol dış dikiz aynasına bakmak ✌️

Sıfır takım enjektör bekliyorum revizyonlu fiyatına :)

Ankara bayisini tanımıyorum yorum yapmam doğru olmaz ama Ümit yazdığım modellerde aşırı başarılı.

3. viteste her oturduğumda tekrar aşık oluyorum :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

düz vites, 2.0 tdi haldex tiguan olsa... 200 hp olsa. gokart gibi olsa oof of DSG ne ya...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Tebrik ederim , izlerken bile baya keyif aldım. Kullanım keyfini düşünemiyorum.

Mert Gulkokan yazdı:

Bence 2CR Ümit Facebook kullanıyorsan oradan takip et,  bazen farklı şehirlere de geliyor Direkt konuşarak kafandaki soru işaretlerini giderebilirsin.
Benim yazılım olayında mesela ; Bursa'ya geldiğinde dükkanımın önünde yapmıştı . 1.3 Astra

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Dertsiz yazdı:

stok abi. 

sıcaklık sorun değil de, darboğaz yapmayacak mı? turbo elde yapma mı orjinal pal mi?

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Servet Aydın yazdı:

O kadarını biliyorum formüller vs. Adamın araba tek kelime ile roket. 130la esp yakmak nedir Allah aşkına 

2.2 basıyor abi boru değil istemsiz gaza dokununca o süratlerde 3-4. viteslerde bile sarıyor lastikler :) bende birde sprint booster kırmızıda olup pedala ani basarsan kafa bile sağa sola gidiyor :)

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Çağlar Bayur yazdı:

sıcaklık sorun değil de, darboğaz yapmayacak mı? turbo elde yapma mı orjinal pal mi?

orjinal pal abi. 3 bar bastığını gördüm araç üzerinde 2.4 de darboğaz yapacağını zannetmem öyle olsa hortum patlatmazmıyım. Bu arada basınç saatinin hortumunda kelepçede yok 1 kere atmadı yerinden.

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Erdem Dertsiz yazdı:

stok abi. 

big cooler en kolay iş yav :)

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Serkan Karakoca yazdı:

2.2 basıyor abi boru değil istemsiz gaza dokununca o süratlerde 3-4. viteslerde bile sarıyor lastikler :) bende birde sprint booster kırmızıda olup pedala ani basarsan kafa bile sağa sola gidiyor :)

bana eco mode lazım abi yokuş çıkmıyor araç :) 

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Dogan Arsiray yazdı:

düz vites, 2.0 tdi haldex tiguan olsa... 200 hp olsa. gokart gibi olsa oof of DSG ne ya...

onu ben manuel kugaya yapmaya planlıyorum aracı satıyım direk alırım bir kuga 300-350 hp bandına getircem inşalllah :) 2.0 tdci 4x4 ve manuel :d

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Dertsiz yazdı:

orjinal pal abi. 3 bar bastığını gördüm araç üzerinde 2.4 de darboğaz yapacağını zannetmem öyle olsa hortum patlatmazmıyım. Bu arada basınç saatinin hortumunda kelepçede yok 1 kere atmadı yerinden.

patlamaz pal e geri basınç yapar,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...