İçeriğe Yönlendir

Buji Lambası

Ali Yıldırım00

Recommended Posts

Ali Yıldırım00

Selam aleyküm değerli abiler yarın aracımı bakıma götürecem ama aklımda bir kaç sorun var onları size danışmak istedim 2.0 tdcı trende aracımda devirli kullanınca ve rolanti tam ortaya gelince kızdırma buji lambası yakıyor 15 sn sonra çekişten düşüyor ama istop edince yeniden çalışıtırınca birşey yok ama 40 km bir yolda 5 6 defa yapıyor bunu geçenlerde bir bilgisayara bağlatmıştım enjeksiyon pompa arızası vermişti ama forumda buna yakın bir konu vardı buji kablolarını değiştirince düzeldi demişti şimdi yarın ilk işim bir pompacıya gitmek mi olsun yoksa öner oto tuncay ustanın yanına gitmek mi olsun böyle bir arıza başına gelen varsa birde ne kadar masraf tutar cevaplarınız için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sizin araç dizel olduğu için, buji kablonuz yok. Yay şeklinde bir lamba görüyorsanız, kızdırma bujileriniz gitmiş demektir.

Yorum bağlantısı
Ali Yıldırım00

Şuan tuncay ustanın yanına gittim bilgisayara bağladı pompa ve enjektör denildi tıncay ustanın önerdiği pompacıya geldim pompa ve enjektörler söküldü şuan test aşamasında ustanın dediğine göre pompada birşey yok ama enjektörün ara valflerinde sıkıntı varmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
Ali Yıldırım00 yazdı:

Şuan tuncay ustanın yanına gittim bilgisayara bağladı pompa ve enjektör denildi tıncay ustanın önerdiği pompacıya geldim pompa ve enjektörler söküldü şuan test aşamasında ustanın dediğine göre pompada birşey yok ama enjektörün ara valflerinde sıkıntı varmış

Kızdırma bujilerine bi şi demedi mi?

15 yaşında araba, ben olsam hazır sökülmüşken oralar, bujileri direkt değiştirirdim.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Yıldırım00
Kızdırma bujilerine bi şi demedi mi?
15 yaşında araba, ben olsam hazır sökülmüşken oralar, bujileri direkt değiştirirdim.
Onlara birşey demedi pompa ve enjökter denildi direk

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...