İçeriğe Yönlendir

Astra H Stop Olayı

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Hüseyin Koç

Ben olsam söyle yapardım;internette obd2 bluetooth cihazları var onlardan bir tane alırdım.Bedava telefon programları var,maf sensörünün rölantide ve 2000 devirde ölçtüğü hava miktarına bakardım, arabaya ait bir datasheet gibi birşey bulursan o değerin hangi aralıkta olması gerektiğini sana söyler.hemen hemen her sensöre ait verileri kıyaslayabilirsin.Tahminim maf sensörü,ya sıcaklığı yada hava debisini yanlış ölçüyor. Deneme amaçlı aynı maf sensörünü birinden alıp takar denersen daha kolay tabi.Diğer bir ihtimalde maf sensöründen sonraki bir aksamdan kaçak hava emiyor motor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Egr valfi sıkıntılıdır bu motorda, bakılmadıysa egr kontrol edilsin

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu
Mehmet Cihat yazdı:

hava alıyorsa yapabilir vakum kaçağı test edilebilir 

Nasıl olacak test köpük vs gibimi

Cem Işık yazdı:

Egr valfi sıkıntılıdır bu motorda, bakılmadıysa egr kontrol edilsin

Egr temizledim taktım ama

Çağlar Bayur yazdı:

motor soğukken kompresyon ölçtürün.

Çağlar abi yarın bir daha yaptircam test 

11x 14.7 değeri yakalarsam 4 silindire okey demi 

Hüseyin Koç yazdı:

Ben olsam söyle yapardım;internette obd2 bluetooth cihazları var onlardan bir tane alırdım.Bedava telefon programları var,maf sensörünün rölantide ve 2000 devirde ölçtüğü hava miktarına bakardım, arabaya ait bir datasheet gibi birşey bulursan o değerin hangi aralıkta olması gerektiğini sana söyler.hemen hemen her sensöre ait verileri kıyaslayabilirsin.Tahminim maf sensörü,ya sıcaklığı yada hava debisini yanlış ölçüyor. Deneme amaçlı aynı maf sensörünü birinden alıp takar denersen daha kolay tabi.Diğer bir ihtimalde maf sensöründen sonraki bir aksamdan kaçak hava emiyor motor.

Obd elm327 var elimde hocam 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

motor soğukken kompresyon ölçtürün.

Bunun için araç akşamdan servise bırakılmalı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu
(düzenlendi)

Tps gaz kelebeğini diyorsun sanırım onu temizledik taktik kir kurum yoktu, 2 gundur benzinde biniyorum arabayı , sanki rölanti filan düzeldi gibi abi daha dengeli gidiyor araba , acaba bu ECU da o2 lambda sensörü den alınan yakıt haritasımi düzeliyor ne dersin 

tarihinde Bünyamin Dedeoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Arabayı 2 gundur benzinde kullanıyorum rölanti deki kararsizlik gidiyor gibi sanki araba toparlıyor kendini, benzinde sabah kontak sonrası soğukta 1 kere stop etti, takip ediyorum, acaba diyorum yakıt haritasımi bozuk ecudan girip lambda sensörü kayıtlarını temizleyip, benzinde LPG ciye gidip yeniden ayar mi yaptırsam abi

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

TPS ne oldu?

Astra h stop olayı diye konuyu tazeledim aslında konu evrildi :) son hali bir üstteki konu oldu oradan bakarsanız sevinirim 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bünyamin Dedeoğlu yazdı:

Arabayı 2 gundur benzinde kullanıyorum rölanti deki kararsizlik gidiyor gibi sanki araba toparlıyor kendini, benzinde sabah kontak sonrası soğukta 1 kere stop etti, takip ediyorum, acaba diyorum yakıt haritasımi bozuk ecudan girip lambda sensörü kayıtlarını temizleyip, benzinde LPG ciye gidip yeniden ayar mi yaptırsam abi

1 hafta benzinde kullandığınızı varsayıyorum demiştim demekki olay dediğime geliyor gibi :)

Ayrıca eski konuyla birleştirilmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...