İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 195/50/15 Yerine 195/60/15 Lastik Takan Var mı?

İbrahim Altaş

Recommended Posts

İbrahim Altaş

Arkadaşlar 2017 aracımın lastikleri 195/50/15 ve ben 195/60/15 takmayı düşünüyorum. Bu şekilde bir değişim araca artı be getirir eksi ne götürür?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aynı altyapıyı paylaşan fusion larda vardı. biraz hantallaştırır, fiestada tam tur direksiyon çevirmede davlumbaza sürtebilir.

Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk

Araç biraz yükseliyor ve görüntüsü bence hoş olmuyor. Biraz daha konforlu olur heralde ama sert girilen kasis çukur tarzı yerlerde sürtme olabilir 

Yorum bağlantısı
İbrahim Altaş

Çağlar hocam kapı eşiğinde takılabilenler arasında bu ebatta var. yakıt çekiş konfor konusunu merak ediyorum . değer mi değiştirmeye

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dur kalk trafikte yakıt artar, sabit sürat 80 lerde azalır

%1-2 ler seviyesi tabi bunlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Kim ne derse desin, fiestanın lastik ebatı 175-65-14
Hem konforlu, hem sağlam hem de gidişi güzel.
Yol tutuşunda bariz bir fark yok 15” ile.

Yorum bağlantısı
İbrahim Altaş
Evren Erakçora yazdı:

Hiç güzel olmaz bence, 100m den belli oluyor aracın yükseldiği.

Evren bey , lastikle ilgili konuları araştırırken bu konularda dikkatimi cekti hep kötü görünür diye yorum yazmışsınız. Ben görünüş açısından size katılmıyorum aracı düzgün gösteriyor bence . Ancak yakıt ve çekiş konularında emin değilim . 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

gösterge yanılır, yol tutuş azalır, direksiyon hissi azalır, çekiş düşer. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Celal Aydın yazdı:

Fiesta MK VI kasalarda 14” sadece kapaklı sac jantta mevcut. Alaşımlı olanlar 195/50/15’ten başlıyor

odR9mk.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Lastik değişikliği hesaplanırken  max sapma - + %3 olmalı, sizin istediğiniz lastik % 6 çıkıyor. Bence yapmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Altaş
Hakan Gürsu yazdı:

Lastik değişikliği hesaplanırken  max sapma - + %3 olmalı, sizin istediğiniz lastik % 6 çıkıyor. Bence yapmayın.

Haklısınız sapma hesabına göre takılmaması gerekir . Ford neden bu araca bu kadar sapma olabilecek ebatları uygun görüp yazmış o da ayrı konu.  Çekiş ve yakıt benim için önemli o zaman 4 adet michelin 195/60/15 energy saver + marka lastiğim satılıktır 2 yıl garantisi var 1 yıl yol yardımı . 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Ford hangi mantıkla 60 yanaklı ebatı yazmış bilmiyorum ama bence uygun değil.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
İbrahim Altaş yazdı:

Arkadaşlar 2017 aracımın lastikleri 195/50/15 ve ben 195/60/15 takmayı düşünüyorum. Bu şekilde bir değişim araca artı be getirir eksi ne götürür?

neden bu ebat istiyorsunuz?

Yorum bağlantısı
İbrahim Altaş
Fatih Evcin yazdı:

neden bu ebat istiyorsunuz?

Şuanki ebatlarda lastikler çocuk lastiği gibi görünüyor biraz doldursun diye birde çukurlarda daha konfor olsun diye.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
İbrahim Altaş yazdı:

Şuanki ebatlarda lastikler çocuk lastiği gibi görünüyor biraz doldursun diye birde çukurlarda daha konfor olsun diye.

o zaman 60 yanağa göre 55 daha iyi olur. görüntü çok bozulmaz. Diğer türlü 60 yanakta dolma gibi durur bence de  :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende 55 tavsiyesinde bulunacaktım. Aracın viraj tepkileri de çok sapıtacaktır. Fazlaca yatma eğiliminde olur.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
İbrahim Altaş yazdı:

Haklısınız sapma hesabına göre takılmaması gerekir . Ford neden bu araca bu kadar sapma olabilecek ebatları uygun görüp yazmış o da ayrı konu.  Çekiş ve yakıt benim için önemli o zaman 4 adet michelin 195/60/15 energy saver + marka lastiğim satılıktır 2 yıl garantisi var 1 yıl yol yardımı . 

Aracın kapısındaki etikette her 2 lastik ebadıda yazıyormu. ?

Yorum bağlantısı
İbrahim Altaş
Hakan Gürsu yazdı:

Aracın kapısındaki etikette her 2 lastik ebadıda yazıyormu. ?

evet yazıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Altaş

195/50/15 almak için bayiye gittim ocak 14te geliyormuş , diğer bayileri aradım micheal için onlarda aynı tarihi verdiler . Bu arada benim 195/60/15 satılıktır..

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Araç kapısında 195/50/16 ve 195/60/15 var, siz 195/50/15 takarak hata etmişsiniz zaten.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Celal Aydın yazdı:

tutuşta farkediyor biraz, bana farketti mesela çünki çok sert dalarım viraja (artık yapmıyorum tabii)   konfor içinse dediğin doğru, tutuşta sakin giden farkı pek anlamaz diyelim...

bizim kasa fiesta lastik ölçüleri

175-65-14 tamamen ekonomi amaçlı

195-50-15 ideal, performans konfor tutuş görünüş hepsinde bence en ideali

195-45-16 yollarımıza uygun değil

başka ebat yoktur bu kasada

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...