İçeriğe Yönlendir

Orta Seviye F/P Android Telefon Önerisi

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Alptuğ Özcan

Evet ekran çözünürlüğü olarak Redmi Note serileri daha iyi.

Android One programına dahil olan telefonlara baktım ama %80i GM.

Xiaomi veya Huawei modellerinden sadece Mi A3 saf android diye biliyorum.

Telefonu anneme alacağız öyle üst düzey bir performans beklemiyoruz ama görüntü kalitesi iyi olsun, ekranı büyük olsun(Kasa/ekran oranı yüksek). Facebook,İnstagram, ağırlıklı kullanıyor zaten. Hafızası ve hızı iyi olsun yeter. Bir de Candy Crash tarzı 3-4 oyunu var oynadığı.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

a3 ün orantıları çok iyi ama o ekran neden öyle anlamış değilim. 1000 tl altı IPS ekranlı ucuz telefonlar gibi görünüyor.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Fatih Evcin yazdı:

2. el iphone 7 mi yoksa şaomi mi 8 pro mu

yeni yenidir bence. pro olmasa da olur. note 8.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Alptuğ Özcan yazdı:

Telefonu anneme alacağız öyle üst düzey bir performans beklemiyoruz ama görüntü kalitesi iyi olsun, ekranı büyük olsun(Kasa/ekran oranı yüksek). Facebook,İnstagram, ağırlıklı kullanıyor zaten. Hafızası ve hızı iyi olsun yeter. Bir de Candy Crash tarzı 3-4 oyunu var oynadığı.

Bu saydıkların için % 100 doğru bir telefon :)

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Dün akşam Xiaomi Redmi Note 8 ile süreci tamamladık.

1.534,00 TL'ye aldım.

Mi A3 ile özelliklerini kıyasladım ekran çözünürlüğü vs daha iyiydi.Aldım geçtim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray

birkaç foto ekleyeyim. 12 mp ama 1.4 nm piksel farkı çok önemliymiş bence.

49524824408_a47d389a40_c.jpg

49408975432_c71af264a7_c.jpg

49288174611_e3f02b38bc_c.jpg

48975836783_59821b0dcf_c.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

49541834527_a2605b381e_c.jpg

49541114203_80ec54cdc3_c.jpg

note 6 pro düşük ışık. gayet yeterli.  compact foto makineleri kadar iyi çekiyor.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Samsung A5 2017 elimde kaldı. Arayış içindeyim muhtemelen Xiomi Note 8 Pro 128 GB alacağım. :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Recep Demirci

Xiaomi Redmi Note 8 64 GB Resmi Garantili cihazı aldım. 1620 tl neptün mavi renk. İlk olarak bana ağır geldi telefon ama alıştım. Kamerasını fazla kurcalama imkanım olmadı şu an en çok merak ettiği kamerası. Şarjı güzel,performansı iyi,kasa plastik olmasına rağmen kaliteli hissettirdi ve şeffaf kılıf yanında çıkıyor ayriyeten bir kılıf aldım yine şeffaf ve gayet güzel. Biraz toz çekiyor telefon bu iyi değil. Yan uygulamalar biraz fazla geldi daha saf bir android olsa daha hoş olurdu. Sesli bir ortamda karşı tarafın sesi daha yüksek olsa çok iyi olur biraz kulağıma bastırıp öyle duyuyorum bu eksi bir durum. Özelleştirilibilme detayları iyi yeterince özelleştirme imkanı var. Özellikle yüz tanımayı sevdim. Önceki telefondan senkronize işlemi kolay oldu. Pcye bağlandığında resim veri aktarmak kesintili oluyor bunu beğenmedim. Şebeke çekimlerinde felan herhangi bir probleme rastlamadım. Genel olarak fiyatına göre gayet iyi bir cihaz şimdiliki iyiki almışım diyorum. İnşaallah sorunsuzca kullanırım. Geri bildirim olması adına yazdım. İleride kamera çekimlerini de ekleyeceğim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Evren Erakçora

redmi 8, redmi note7 veya redmi note 8 düşünüyorum, kullananlar memnun mu? 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

29 Ocakta Redmi Note 8 aldım anneme. Gayet memnun telefon sürekli elinde 1 günü rahat çıkartıyor şarjı.

Kamerası güzel. Donma takılma kilitlenme gibi bir sorunu yok. Tüm beklentilerini karşıladı kısacası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Ben 1534 TL'ye almışım o tarihte. Zam gelmiş.

Sizin sıraladığınız telefonlar ile arasında özellik olarak ne gibi farklar var ve fiyatları kıyaslarsanız 1850 TL'yi hakediyor mu ortaya çıkar.

Bizim tüm beklentilerimizi karşıladığı için verdiğimiz paraya değdi

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Redmi Note 8 fiyatı artmış biraz. Bence alınacak fiyat performans telefonu.

Ayrıca Huawei Mate 20 Lite çevremde kullanan hemen herkes gayet memnun bahsediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

VxVxXn.jpg

zzUDH6.jpg

yggyUe.png

Bu resim orjinal kamera resmi değil ekran görüntüsüdür. Hizliresim uplaod sitesi 20 mb boyutu üstüne izin vermedi bu resim 25 mb idi. Bende sadece bu resmi ekran görüntüsü attım.

hocZGH.jpg

Yukarıdaki resim bir üstündeki ekran görüntüsü verdiğim resmin zoom edilmiş hali. Önceki ekran görüntüsü olarak eklenen resim zoom olmamış hali.

yyZwII.jpg

6eowlR.jpg

elUM06.jpg

Bu son resim Macro mod.

Xiaomi Redmi Note 8 cihaz ile çektiğim bazı resimler. Öncelikle eklediğim resimlerin ekran görüntüsü diye belirttiği harici hepsi orjinal resimlerdir. Telefonu aldıktan sonra malum korona virüsü sebebiyle sokağa çıkma yasakları olunca manzara resmi çekmeyi severim ama çekemedim. Portre modu birkaç deneme yaptım ama çok keşfedemedim. Gece modu ve manuel pro modlarını yine çok fazla deneyemedim. Yasaklar biterde gezmek nasip kısmet olursa o zaman çeşitli fotolar eklerim. Kamera olarak telefonun fiyatına göre iyi ama benim çok hoşuma gitmedi iş görür ama daha hoş fotolar olsun isterdim. Önceki Sony Xperia telefonumun çektiği resimlere sanırım alışmam dolayısıyla o tadı tam hissedemedim. Ancak bu telefonun pro modeli var ve onunla çekilen fotolar bana daha güzel geldi. 

Redmi Note 8 almak isteyen kamerası nasıl merak eden arkadaşlara fayda olsun diye ekledim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

note 7 ve 8 in sorun megapikselin çok fazla olması. böyle olunca pikselin birim alanı küçülüyor, o nedenle daha az ışıkta her bir transistör daha kolay şekilde birbirine voltaj "kaçırıyor" ve çok grenli görüntü ve bunu temizlemek için işlem gerekiyor. (s/n oranı diye bir kavram var elektornikte) mesela note 6 pro nun da süper gece çekimi yok ancak doğal halinde, 12 mp, ama aynı yüzey alanındaki ışık yakalama performansı note 8 den daha iyi. gece performası biraz daha iyi. testlerde de böyleydi." AI" dedikleri yazılım algoritmaları dijital gürültüyü kaldırmaya yarıyor genelde. 3. parti bir foto programı yükleyince sonuçları görmek mümkün.

yani bunlar sonuçta ucuz telefonlar bize pahalı gelse de, pahalı sensörü olan cihazların en büyük iki artısı oluyor. ( huaweri p30 vs gibi)  1 optik sabitleyici 2 daha az ISO gürültülü yüksek performanslı sensörler. ( mesela realme 5 pro, en iyi sensörlerden birini kullanıyor ama orta ayarda bir cihaz)

herhalde, her durumda bence yeni nesil orta sınıf xiaomi, meizu, huawei vs aynı derecede iş görür.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...