İçeriğe Yönlendir

Orta Seviye F/P Android Telefon Önerisi

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Fatih Evcin
Dogan Arsiray yazdı:

eskimeyecek aletler ise zaten 4 bin tl ve üzerinde.

Eskimeyecek bir alet yok ki.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bazı modellerde mekanik çıkan kamera gördüm. Bunu üreten hiç mi düşünmüyor ki oraya pislik, toz, toprak dolar Ve sağlıklı çalışmaz. Biraz dokunulsa kızağı yamulur. Ne kullanışsız bir şey. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bazı modellerde mekanik çıkan kamera gördüm. Bunu üreten hiç mi düşünmüyor ki oraya pislik, toz, toprak dolar Ve sağlıklı çalışmaz. Biraz dokunulsa kızağı yamulur. Ne kullanışsız bir şey. 

hede hödö yapan kamera

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

realme 3 pro için yetkili servisi aradım. markayı bilmiyorlarmış... oppo bile gelmiyor bize dedi kadın. 

kaldık yine huawei ve xiaomi ye. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Öncelikle piyasa yenilik istiyor, yeni ürünler sunmak zorundalar.

Yamulma vs çok zor, yere düşeceğini anlayınca yada en ufak temas halinde cihazlar kamerayı geri kapatıyor.

Toz için yorum yapamayacağım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Dogan Arsiray yazdı:

düm mediamarkt ta Oppo ax7 baktım. gayet güzel bir ekranı var. kaliteli bir ürüne benziyor. kamera nedeniyle A2 lite den vaz geçtim zaten. benim için çok önemli.

Realme 3 pro , meizu note 9, oppo ax7, xiaomi note 7 yada 8, general mobile 9 pro, uygun fiyatlı fp ürünleri gibi görünüyor şu anda. realme nin kamerası en yeni modeli ancak servis konusu sorunlu gibi. resmen piyasada olmayan bir telefon. meizu 64 gb bellekli ancak SD kart girişi yok. o da oradan kaybediyor.

daha azına xiaomi redmi 6 note pro, meizu x8 olabilir.

daha pahalı olacaksa, meizu 16xs, LG v30+ gibi birşeyler var. ama 2 senede eskieyecek bir alet için aradaki farkı vermek lazımmı emin değilim. eskimeyecek aletler ise zaten 4 bin tl ve üzerinde.

Kamera kalitesine önem veriyorsanız bilmenizde fayda var diye düşündüm. Xiaomi Note 8 kullanıyorum. 48M modundayken ya da normal fotoğraf modunda veya diğer modlarda güzel çekiyor. Ama "kısa video" ve "ağır çekim" diye 2 video modu daha var. Bu ikisinde de ışık altındaysanız kamera aşırı derecede dalgalanma yapıyor. Ama "video çekmiyorum foto önemli" diyorsanız fotolarda sorun yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
Ahmet Caliskan yazdı:

Kamera kalitesine önem veriyorsanız bilmenizde fayda var diye düşündüm. Xiaomi Note 8 kullanıyorum. 48M modundayken ya da normal fotoğraf modunda veya diğer modlarda güzel çekiyor. Ama "kısa video" ve "ağır çekim" diye 2 video modu daha var. Bu ikisinde de ışık altındaysanız kamera aşırı derecede dalgalanma yapıyor. Ama "video çekmiyorum foto önemli" diyorsanız fotolarda sorun yok.

Gcam le denediniz mi?

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

teşekkür ederim.

şu andaki alternatifler şu şekilde oldu. performans hariç kıyaslayınca,

oppo a5s/ax7  ikisi hemen hemen aynı teleflon. düşük ışıkta kötü foto olumsuz tarafları. ekran süper.

meizu note 9  bu telefonda note 7 deki aynı kamera sensörü var çok iyi bir ekranı var

xiaomi mi a3 ekran çok kötü geri kalan herşey güzel.  

xiaomi note 7  bu telefonun gece çekimleri note 8 den daha iyi

xiaomi note 8

xiaomi note 6 pro gece çekimleri oldukça iyi ve en ucuz telefon bu.

general mobile gm9 pro

huawei mate 20 lite ( en pahalısı bu)

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
(düzenlendi)
Eren Gökmen yazdı:

Gcam le denediniz mi?

Hayır denememiştim. Bir de öyle deneyeyim dedim ama Play Store'da bulamadım. Sanırım apk olarak atmak gerekiyor.

tarihinde Ahmet Caliskan tarafından düzenlendi
Düzenleme
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Ahmet Caliskan yazdı:

Hayır denememiştim. Bir de öyle deneyeyim dedim ama Play Store'da bulamadım. Sanırım apk olarak atmak gerekiyor.

Play storeda yok. Apk olarak bulunuyor ama cok fazla cesit var. Herkes kafasina gore modlayip sunuyor genelde. 

Gece fotograf cekiminde cok cok iyi. Farka inanamazsiniz. Yapay isikta da oldukca iyi. video karsilastirmasi yapmadim. Ben bir kac tane deneyip bulmustum. Cunku bazisinda bazi ozellikler calismiyor veya bazi modlar kotu ayarlanmis olabiliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

gcam i huawei gr5 2017 ye yükledim ben. huawenin kendi aplikasyonundan iyi değildi.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Dogan Arsiray yazdı:

gcam i huawei gr5 2017 ye yükledim ben. huawenin kendi aplikasyonundan iyi değildi.

Xioamilerde genelde iyi. Gunduz cekiminde cok fark yok ama gece cekimleri cok iyi. Tabi dedigim gibi modlanmis olduklari icin farkli farkli cekiyor hepsi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tr garantili bir note 6 pro sipariş ettim. fiyatları çok uygundu. en kötü evde bebelere tablet olur...

gördüm ki paranın değeri bu konuda da kendini kaybetmiş. bundan 2 sene önce huawei yi alırken bu kadar düşünmemiş ve çok daha iyi özellikte telefonları daha ucuza seçebilmiştim. yazık...

gm 9 pro alacaktım, iki senelik telefon yeni çıkan telefonlarla aynı para olunca vazgeçtim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Dogan Arsiray yazdı:

tr garantili bir note 6 pro sipariş ettim. fiyatları çok uygundu. en kötü evde bebelere tablet olur...

gördüm ki paranın değeri bu konuda da kendini kaybetmiş. bundan 2 sene önce huawei yi alırken bu kadar düşünmemiş ve çok daha iyi özellikte telefonları daha ucuza seçebilmiştim. yazık...

gm 9 pro alacaktım, iki senelik telefon yeni çıkan telefonlarla aynı para olunca vazgeçtim.

hayırlısı olsun inşallah ihtiyaçları karşılar.

Bende konuyu merakla takip ediyordum belki telefonu değiştiririm diye ama işler ters gitti.:( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

herkese merhabalar

Başlıkdan da anlaşılacağı üzere bir telefona ihtiyacım var beklentilerim şarj uzun gitsin hafıza çok olsun camera çokda önemli   değil android olacak bütçem 2000tl. 100-200tl aşağı yukarı. 

black freiday de fiyatlar nasıldı bakmamıştım ama şunlar gözüme ilişti kullanan anlayan arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum😊

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-redmi-note-8-128-gb-xiaomi-turkiye-garantili-p-HBV00000NSBXR

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-redmi-note-8-pro-128-gb-xiaomi-turkiye-garantili-p-HBV00000NRZLK

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

Xioami redmi note 8 

adamlar ceviz kırıyorlar bu telefonla :)  işlemcisi rami hafızası çok iyi 1600 ile garantisine göre 1800 e kadar çıkıyor 3 kameralı ve kamera çekimide gayet başarılı şuan telefon alsam 

direk düşünmeden alırım. 

proya bence gerek yok

ben hala mi6 kullanıyorum alırken üst versiyonunu almıştım 128 gb seramik 6 gb ram s.dragon 835 işlemcili hala çoğu telefonda yok bu özellikler

2 sene oldu çok memnunum hızından hiç bir şey kaybetmedi bundan sonra xiaomi den asla vazgeçmem

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Note 8 de yakınlık ve ivme sensörü sıkıntıları var diyor kullanıcıları, araştırıp alın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Onuk

ben note 8 pro 128 gb aldım 1.5 aydır kullanıyorum gayet memnunum şarjı yoğun kullanmazsam 3 gün, yoğun kullanımda 2 gün gidiyor.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Note 8 pro ve A3 bakın. Ama internet öncesi deneme yapın. mümkünse dükkana gidin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Note 8 pro mediatek işlemcili 1 seneye kalmaz telefon ağırlaşır diyorlar bence o fiyatlara  samsung a50 alın ben 3 aydır kullanıyorum gayet iyi yoğun kullanımda 1 gün az kullanırsanız 1.5 2 gğn gidiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...