İçeriğe Yönlendir

Orta Seviye F/P Android Telefon Önerisi

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Sani Gerşon
Mehmet Çelebi yazdı:

Note 8 pro mediatek işlemcili 1 seneye kalmaz telefon ağırlaşır diyorlar bence o fiyatlara  samsung a50 alın ben 3 aydır kullanıyorum gayet iyi yoğun kullanımda 1 gün az kullanırsanız 1.5 2 gğn gidiyor

Neye istinaden böyle sallıyorlar anlayamıyorum :) İşlemcinin ne olduğu Android'i ilgilendirmez. Güncelleme de yayınladı Xiaomi. Telefonun Android10'a da geçeceği açıklandı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Xiaomi Note 8 kullanıyorum. Hafıza iyi. Şarj süresi 2,5 gün gidiyor bende.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Xiaomi Note8 PRO. Canavar gibi. 2000TL'ye müthiş seçim olacaktır.
Tek sikintisi media tek islemci cok gec guncelleme aliyor isinma problemi cabasi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Uğur Çınar yazdı:
Sani Gerşon yazdı:
Xiaomi Note8 PRO. Canavar gibi. 2000TL'ye müthiş seçim olacaktır.

Tek sikintisi media tek islemci cok gec guncelleme aliyor isinma problemi cabasi

Alalı 1 ay oldu, 1 büyük güncelleme bir de aylık güncelleme aldı. Kim diyorsa bayağı bayağı sallıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Alalı 1 ay oldu, 1 büyük güncelleme bir de aylık güncelleme aldı. Kim diyorsa bayağı bayağı sallıyor [emoji4]
Bendeki note4 x media tek islemcili hala android 6 kaldi uzun sure kullanimda kasmalar basladi andorid guncellemediginden sarji cok cabuk bitiyo
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pil kaç yaşında?

Android güncellenmedi diye pil çabuk bitmez. Ömrü bittiğinden pil çabuk tükeniyordur :)

Note4 bayağı eski olmalı. Şu anda Note6'ya bile miui11 arayüzünü dağıtmış olmalı Xiaomi.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Pil kaç yaşında?
Android güncellenmedi diye pil çabuk bitmez. Ömrü bittiğinden pil çabuk tükeniyordur [emoji4]
Note4 bayağı eski olmalı. Şu anda Note6'ya bile miui11 arayüzünü dağıtmış olmalı Xiaomi.
Maksimum 8 aylik mi 10 dayim hala [emoji16]elektrrige bagli yasiyorim
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Uğur Çınar yazdı:

Maksimum 8 aylik mi 10 dayim hala emoji16.pngelektrrige bagli yasiyorim

Telefonu açalı 8 ay olmuş olabilir.  Üretimi 2017 ocak diyor. Yani biraz yatmışsa, pilin ölü olması muhtemel.

4100mah pil kapasitesi gözüküyor ki çok iyi. Bence kesin pil sorunlu.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Telefonu açalı 8 ay olmuş olabilir.  Üretimi 2017 ocak diyor. Yani biraz yatmışsa, pilin ölü olması muhtemel.
2nci pil cihaz 3 sene olacak alali
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Uğur Çınar yazdı:
Sani Gerşon yazdı:

2nci pil cihaz 3 sene olacak alali

Anakartta çatlak olup şase de yapıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Mi6 128gb 6gb ram seramik almıştım bende tam 2 yılı doldurdu.

Orjinal batarya yoğun kullanımda 1 gün sürekli 4g açık dayanıyor. Hattım telekom ve şebeke çekimi düşük şartlardda kullanıyorum. Telefon zaten canavar gibi hala kasma donma vs olmadı şimdiye dek.:nazar::nazar: 

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Bende çok memnun olarak kullaniyordum son bi ayda hoparlör sorunu yaşadım. 1 dk kullanimdan sonra alt hoparlör iptal ediyor kendini. Yazılımsal çok büyük ihtimal. 2 gün önce garantiye gönderdim üstünde tek bi çizik bile yok o yuzden yapılmasına kesin gözüyle bakıyorum. Mi6 candır

LG-D331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ben  de Note 8 Pro diyorum. Ben kullanmadım ama kullanan bir sürü arkadaşım var şikayet duymadım.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam geçen hafta Xiaomi Redmi Note 8 Pro aldım trendyoldan. kargoların durumu yüzünden halen gelmesini bekliyorum. ben de çok araştırdım. şu anda 75 lira parapuan veriyor hepsiburada dan alırsanız garanti bankasına. Fiyat uyguna geliyor. bence şu anda f/p olarak en iyi ürün..

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

telefon kargoya verilemedi. siparişi iptal ettim iyimi. ne saçma. iş ne kadar gayriciddi iş yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

note 8 olanından aldım. interneti aç kapa yaparak 3,5 gün gidiyor normal kullanımda 2 gün diyebiliriz.

cihaz güzel ekran bana göre büyük(apple 5s göre). fotoğraf kalitesi çok güzel.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

telefon geldi. kurdum. note 6 pro modeli. 4 gb ram var. hiz olarak akici. ekran ips ama oldukca iyi kontrasti var. arka kamera az isikta cok iyi. on kamera vasat her durumda. 1250 tl ye bundan iyisi olmazdi sanirim. oneriler icin tesekkur ederim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

alistiktan sonra deneme yapip paylasirim. arastirdigim kadari ile dusuk isik basarimi yeni modellerden iyiydi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Dogan Arsiray yazdı:

alistiktan sonra deneme yapip paylasirim. arastirdigim kadari ile dusuk isik basarimi yeni modellerden iyiydi.

Manuel mod ayarı varmı 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

basit bir M ayarı var. el ile netleme özelliği koymuşlar ancak net alanı gösteren bir focus peak tabi ki yok. yine de gözünüz iyi ise netlenebilir. iso ayarı var ve poz telafisi ayarı var. bence yeterli. arka kameranın keskinliği aydınlıkta çok ama çok iyi, karanlıkta da bence gayet yeterli. ön kamerayı beğenmedim. benim için selfi kamerası çok öenmli değil ama çok övülen bir kamera böyle olmaz. Huawei nin portre modu daha hızlı çalışıyordu ama hata yapıyordu. Bu daha doğru sonuç alsa da daha yavaş .Normal kamera çekiminde ise çok hızlı tepki veriyor. Büyük ihtimalle işlemci gücü ile alakalı bir durum.

ekran kalitesi yeterli, renkler çok doğru ve abartısız. Ben hafif sarı tonlu kullanıyorum.  Yarım parlaklıkta gayet okunaklı. bu panellede ekran yanığı sorunu oluşabildiğine dair yazılar okumuştum, ısıtmamak lazım büyük ihtimalle. ekranın aydınlatması sanırım sol ve üst taraftan yapılıyor ki zaten düşük değerdeki bir telefonda bu kabul edilebilir bir durum. incelediğim ucuz huawei lerde bu durum çok daha belirgindi.

4 gb/64gb modelini aldım, kapasite olarak 45 gb yer var hiç oyun yüklü değil ama çeşitli programlar yüklü. ses kalitesi çok iyi. entegre bir DAC var ve bu belirgin olarak hiçbiryerde öne çıakrtılmamış olsa da gayet temiz ve güçlü ses çıkışı sunuyor. bu telefonda  Proamp çok iyi sonuç verdi.

Pil ömrü daha daha küçük ekranlı bir önceki telefonum olan huawei ile (3300mah pili vardı) aşağı yukarı aynı. Bu telefon 4000mah.

Sonuç olarak,  1000 1500 tl arasındaki tüm xiaomi telefonlar genel anlamda gayet kullanılabilir ürünler sunuyor. Gözlemim ve hissim, bu markanın şu anda huaweinin iki üç sene önceki pozisyonunuda olduğu yönünde. F/P oranı çok yüksek. Gelecekte ne olur bilinmez tabi. Pil ve ekran ömrü tahminimden çabuk bitmez ise, 3 sene kadar kullanılabilecek bir ürün yapılmış.

Xiaomi note 6 pro ve note 7 pro şu anda F/P açısından her anlamda normal kullanıcıya yeter diyebilirim. Daha küçük bir gövde gerekliyrse Mi A2,  A2 lite yada A3 alınabilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Eşim kullanacak.. 

1300-1400 liralara kadar, 3-4 yıl kullanılabilecek bir android telefona ihtiyacımız var.. 

Xiaomi S2 32gb beğendim ben ama.. Sizlerin de fikirlerini ve önerilerinizi almak istiyorum.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...