İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yağmur Sensörü

Alp Tankut

Recommended Posts

Alp Tankut

Arkadaslar merhaba 2008 collection aracimda yagmur sensoru var diye biliyorum dikiz aynasinin arkasinda da sensorler var. Fakat yagmur yagdiginda silecek kolunu bir tık kaldirdigimda ilk silmeyi yapiyor sonra otomatik silmiyor. Ayrica kafama takilan konu bu aracta yagmur sensoru varsa silecek kolumda 1-6 arası fasıla ayarlama dugmesi var. Bilgisi olan varsa yardimci olsun lutfen. İyi forumlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cama tam yapışık durmaz ise suyu algıalamz, sıklıkla cam değişimi sonrası yerine tam oturtulmaz ise rastlanır

Yorum bağlantısı
Alp Tankut
cama tam yapışık durmaz ise suyu algıalamz, sıklıkla cam değişimi sonrası yerine tam oturtulmaz ise rastlanır

Dikiz aynamda titreme oluyor acaba onla ilgili olabilir mi? Dikiz aynasiyla butunlesikse eger dikiz aynasini kontrol edeyim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Fasıla ayarı güzel bişi hemen tepki versin isterseniz 1 e alın öyle bakın

Yorum bağlantısı
Alp Tankut
Fasıla ayarı güzel bişi hemen tepki versin isterseniz 1 e alın öyle bakın

Sensör varsa fasila ayari mantiksiz olmuyor mu o kafama takildi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Benim sevdiğim bı özellik normalde otomatik modda 1 2 3 hız modunda oluyor. Fasıla ayarı olanlarda 1 i 6 hiza daha bölüyor yani dusuk hızda daha da yavaş yada 2 Ci kademeden bı tik yavasa kadar ayarlayabiliyorsunuz

Yorum bağlantısı
Alp Tankut
Benim sevdiğim bı özellik normalde otomatik modda 1 2 3 hız modunda oluyor. Fasıla ayarı olanlarda 1 i 6 hiza daha bölüyor yani dusuk hızda daha da yavaş yada 2 Ci kademeden bı tik yavasa kadar ayarlayabiliyorsunuz

Dediginiz anladim ama sensor zaten yagmur şiddetine gore kendi ayarlıyor. Mantigi bu. Belki o fasila dugmesi sensor hassasiyetidir ama suan sensor calismiyor galiba o konuda yardıma ihtiyacim var

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hiç mi silmiyor ilk hareketten sonra. Resmi çekip atarsanız dıştan cam daki sensör halini yorum yapalım.

Yorum bağlantısı
Alp Tankut
Hiç mi silmiyor ilk hareketten sonra. Resmi çekip atarsanız dıştan cam daki sensör halini yorum yapalım.

Kolu kaldirdigimda ilk silmeyi yapiyor sonra hic yok. Yarin cekip atayim olmazsa

Yorum bağlantısı
Alp Tankut
Ön cam orjinal mi onu da kontrol edin

Nasil anlayabilirim? Ford logosundan mi?

Yorum bağlantısı
Alp Tankut
Üretim tarihi ile bakmak lazım Ford logosu dışında

Tamamdir tesekkurler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alp Tankut yazdı:

Sensör varsa fasila ayari mantiksiz olmuyor mu o kafama takildi?

yağmur hızına göre bekleme süresi ve sürücü zevki ayarı. ayrıca hızlandıkça da süre değişiyor. su geldikçe silecek tamam ama suyun damlanın miktarı ne olaak?sürücü titizdir çok az damlada bile silsin ister o zaman fasıladan ayar imkanı sunuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alp Tankut
yağmur hızına göre bekleme süresi ve sürücü zevki ayarı. ayrıca hızlandıkça da süre değişiyor. su geldikçe silecek tamam ama suyun damlanın miktarı ne olaak?sürücü titizdir çok az damlada bile silsin ister o zaman fasıladan ayar imkanı sunuyor.

Sonradan aklima geldi benim de dediginiz olay. Tesekkurler

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Sensör jelini kontrol edin , camcilarda jel var olmadı sökün jeli yenileyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İlke Demir

Benim de bazen oluyor, ani yağmur hızlanmalarında dengeli hareket edemiyor sanki... ben de kısa süreliğine iki üst kademedeki sürekli silecek moduna alıyorum. 

Yorum bağlantısı
Alp Tankut
Benim de bazen oluyor, ani yağmur hızlanmalarında dengeli hareket edemiyor sanki... ben de kısa süreliğine iki üst kademedeki sürekli silecek moduna alıyorum. 

Aynen bazen yagmur yavasladiginda bile en hizli kademede siliyor sacmaliyor biraz [emoji1]
Yorum bağlantısı
İlke Demir

Ben kendi adıma söyleyeyim, fazla da bir şey beklemiyorum araçtan. Arıza çıkarmasın yeter. Sonuçta benimki 11 yıllık bir araç, teknoloji olarak arka camlar bile manuel. Yağmur sensörünü kafaya takmıyorum ☺️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yağmur yoğunluğunu ayarlıyor o fasıla ayarı. İsterseniz en ufak su zerresinde çalışıyor isterseniz biraz birikmesini bekliyor. Ben ortada kullanıyorum focus da. Cam değiştigi için benim de saptırır bazen, yağmur çilerken deli gibi çalışabiliyor, değişim öncesi 3 sene hiç yapmamıştı. Bir daha değişmesi gerekirse sensör ile serviste değiştiririm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...