İçeriğe Yönlendir

C-Max I - 2006 Kalorifer Resistörü (Rezistansı) Nerede?

Fatih Barutçu

Recommended Posts

Fatih Barutçu
(düzenlendi)

Selamlar.

Dostlar 2006 ghia cmax da kalorifer fan kademe ayarını yapmayı sağlayan rezistansı bulmam lazım 😵

Ancak torpidoyu tamamen sökmeme saatlerce aramama rağmen hatta sürücü tarafondan da baktım ama bulamıyorum. Torpido altında olur diye söyleniyor heryerde. Digital klimalı araçlarda yokmu acaba diye düşünmeye başladım tecrübeli kardeş arkadaş ve abilerden yardım istiyorum nerede bu zımpırtı.🙄🙄 Sağolun.....RHizZM.jpgRHi80H.jpg

tarihinde Fatih Barutçu tarafından düzenlendi
Foto ekledim
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

.

gem modülü yapar bazı işlevleri de. rezistans kalorifer kazanına gömülü olaiblir?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu
Çağlar Bayur yazdı:

.

gem modülü yapar bazı işlevleri de. rezistans kalorifer kazanına gömülü olaiblir?

Tesisat şemasında yok. Sanırım otomatik klimalılarda yok.

Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu
Mehmet Unkun yazdı:

Polen filtresinin kapağının arkasındaymış. Şu konuları okuayabilirsin translate ile

https://ffclub.ru/topic/165413/jump_60/

https://ffclub.ru/topic/38491/jump_60/

up51515-1-1356499039.jpg

up51515-2-1356498870.jpg

up193905-DSC_2242.jpg

up193905-DSC_2257.jpg

Teşekkürler inceliyorum.

Sorun fanda kademeler bi tuhaf en yükseğin bir altına alıyorum düşük üflüyor. İlk rezistansdan başlayim dedim....

Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu
Mehmet Unkun yazdı:

Kalibrasyonu denediniz mi?

Kalibrasyon derken bilmiyorum nasıl birşey olduğunu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Fatih Barutçu yazdı:

Kalibrasyon derken bilmiyorum nasıl birşey olduğunu?

Bizim arkadaşta fanı son getirsen de hiç üflemiyor gibiydi. Bu şekilde düzelmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu
Mehmet Unkun yazdı:

Bizim arkadaşta fanı son getirsen de hiç üflemiyor gibiydi. Bu şekilde düzelmişti.

Deneyip bilgi vereceğim.

Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu
Mehmet Unkun yazdı:

Olmadı mehmet bey. Neyse topluyorum böyle kullanacam. O resimlerdeki yerden resistörü sökmek ölüm kalsın 😁😁.

Teşekkür ederim hepinize desteği için.

Yorum bağlantısı
Ozan Cengiz

Bazen araç çalışmadığı halde dururken ön konsolun orta alt tarafından gacurtu gucurtulu sesler geliyor sonra kesiliyor bunun klima veya rezistansla bir ilgisi varmı?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ozan Cengiz yazdı:

Bazen araç çalışmadığı halde dururken ön konsolun orta alt tarafından gacurtu gucurtulu sesler geliyor sonra kesiliyor bunun klima veya rezistansla bir ilgisi varmı?

Benim titanyum focusda da var 5 senedir. Normal bildiğm kadarıyla, yönlendirme kapaklarının hareket sesi. Kontak açılınca da geliyor bende.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)
Fatih Barutçu yazdı:

Olmadı mehmet bey. Neyse topluyorum böyle kullanacam. O resimlerdeki yerden resistörü sökmek ölüm kalsın 😁😁.

Teşekkür ederim hepinize desteği için.

Resistör ordaydı değil mi? Yani araçta var. Daha önceki aracımda rezistans arızası olmuştu klima açıldığında son güç çalışıyordu. Kademe özelliği devre dışı kalmıştı. Değiştirince düzelmişti.

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu
Ozan Cengiz yazdı:

O normal dış hava gelişini kapatıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu
Mehmet Unkun yazdı:

Resistör ordaydı değil mi? Yani araçta var. Daha önceki aracımda rezistans arızası olmuştu klima açıldığında son güç çalışıyordu. Kademe özelliği devre dışı kalmıştı. Değiştirince düzelmişti.

Valla Mehmet bey çok baktım ama göremedim polen filtresinin kapağınıda sökmek lazım gibi. Öyle bariz bir kablo görmedim arkaya doğru giden. Gaz pedalının swich leri falan var baya derinde eğer varsa. Otomatik klima elektrik şemasında resistör görünmüyor. Olmadığını düşünüyorum artık. Ruslar fanla ilgili işlem yapmış ama konfor paneli üzerinden. Durum bu şekilde.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Unkun
(düzenlendi)
Fatih Barutçu yazdı:

Valla Mehmet bey çok baktım ama göremedim polen filtresinin kapağınıda sökmek lazım gibi. Öyle bariz bir kablo görmedim arkaya doğru giden. Gaz pedalının swich leri falan var baya derinde eğer varsa. Otomatik klima elektrik şemasında resistör görünmüyor. Olmadığını düşünüyorum artık. Ruslar fanla ilgili işlem yapmış ama konfor paneli üzerinden. Durum bu şekilde.

Var ama farklı şekilde varmış hocam. Yukarıda attığım foto manuel klimalar içinmiş. Dijital klima için olan parça şu fanın sol alt kısmında kalıyor. Belki birine lazım olur diye paylaşayım. Şemada bu kısım fanla beraber gösterilmiş ama  ayrı parça, fotodaki parça oluyor.

https://imgyukle.com/i/OLgYep

https://a.d-cd.net/GEAAAgDVPuA-1920.jpg 

https://www.ersford.com/fiesta-focus-c-max-mondeo/dijital-kalorifer-rezistansi

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Şevki Diker

Merhaba, aynı sorunu yaşıyorum kalorifer rezistansını bulamıyorum yardımcı olabilir misiniz? Aracım 2005 model Cmax ghia

Yorum bağlantısı
Şevki Diker

Aracınızda resimde ki motordan bulunuyorsa ne yazıkki ayrıca bir kalorifer rezistansı bulunmuyor. Motora gömülü şekilde bulunuyor rezistans. Sıfırını almaktan başka bir çare yok. Yabancı sitelerde takip ettiğim kadarıyla Volvo s40 modellerinde de aynı motordan kullanılmış. Ford yedek parçacısında bulamazsanız volvoya da bakın derim. Herkese kolay gelsin 5E4AC1A7-ED06-422C-A781-62D531B6D565.jpeg.e512ffc3123b786c0f204c414526dc01.jpeg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Unkun
(düzenlendi)
Şevki Diker yazdı:

Aracınızda resimde ki motordan bulunuyorsa ne yazıkki ayrıca bir kalorifer rezistansı bulunmuyor. Motora gömülü şekilde bulunuyor rezistans. Sıfırını almaktan başka bir çare yok. Yabancı sitelerde takip ettiğim kadarıyla Volvo s40 modellerinde de aynı motordan kullanılmış. Ford yedek parçacısında bulamazsanız volvoya da bakın derim. Herkese kolay gelsin 5E4AC1A7-ED06-422C-A781-62D531B6D565.jpeg.e512ffc3123b786c0f204c414526dc01.jpeg

Bu fan motoru c max ve focusa ait değil en azından şemada bu gözükmüyor, parça kodu 1362640   http://ci.catcar.info/ford_2017_01/euro/11025/d011655211.png

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...