İçeriğe Yönlendir

Ecufast Yazılımını Öneriyor musunuz?

Emre Eker

Recommended Posts

Emre Eker

Merhaba arkadaşlar yeni opel astra 2013 model araç aldım 1.6 edition model turbosuz Ecufast ı aradım yazılım atıyoruz dediler sizce bu araca yazılım attırsam araçta her hangi bir problem yaratır mı yada önerebileceğiniz Ankara da yazılım atan bayi var mı bildiklerinizi rica etsem paylaşır mısınız??

Not: 115 beygir araca +16 beygir ekleme yapıyor fiyatı 800 tl

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Emre Eker yazdı:

Merhaba arkadaşlar yeni opel astra 2013 model araç aldım 1.6 edition model turbosuz Ecufast ı aradım yazılım atıyoruz dediler sizce bu araca yazılım attırsam araçta her hangi bir problem yaratır mı yada önerebileceğiniz Ankara da yazılım atan bayi var mı bildiklerinizi rica etsem paylaşır mısınız??

Bende de aynı araç var fakat ben hiç düşünmedim ve aracın orjinali neyse o şekilde olması kanısındayım. Adamlar bir motor yaptılarsa eğer kurtaracak olsa zaten +16 beygirlik yüklemeyi kendileri yapıp fabrikadan çıkartırlardı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

atmosferik motorda yazılım ile onca beygir gelmez. getirebiliyorsa hemen yaptırın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Adı çok duyulan, neredeyse bakkala bayilik verecek bir firma. Ben yaptırmazdım, hele de atmosferiğe. Tek yazılımla o sonucu alamazlar zaten.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Değişken subab zamanlaması varsa motorda beygir alabilirsiniz yazılımla belki ama yerine kaybedeceğiniz ne var ona bakmak lazım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Atmosferik motor için yazılımla hp artışı kulağa pek mantıklı gelmiyor. Zaten mevcut olanı kaç devirde alabiliyoruz ki? Olan beygiri 1000 d/d erken versin yeter bana. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Atmosferik motorda gücü ancak donanımsal değişiklerle alabilirsiniz. Yazılımla basıncı artıracak bir sistem yok. Ama eğer yakıt emisyonları için bir sınırlandırma varsa fabrika yazılımında, belki onu ayarlayabilirsiniz ve güç artışı olabilir. 

ikinci el almamak için yeni bir sebep daha. İnsanlar araçların fabrika ayarlarıyla oynuyor ve bunu resmileştiren bir kurum yok. Alırken bilmek imkansız. bu işe devletin el atması lazım. Güç değerleri değişiyor çünkü. Yazılım atılan araçların ruhsata işlenmesi lazım. Bakın o zaman bu heveslilerin %95’i geri adım atmıyor mu!! Zaten temiz araç bulmakta sorun yaşıyoruz bir de bu çıktı. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben 2009 Focus TDCİ Tit. X paket aracıma yaptırmış ve bilmiyorum ben memnun kalmıştım. İşin teknik kısmı ile yakından ilgilenen abiler daha da iyi bilirler. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Atmosferikte 15 hp almak ütopik, uzayda latte içmek daha gerçekçi vallaha.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Avans ayarı, püskütme zamanı ve basıncı değişebilen enjektör ile motor güç verir. Tabi bunlar pc ile ayarlanabilen mekanik donanım ise 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Ecufast dyno ölçümü yapmadığından aldığınız beygir gerçekte varmı ne geldi sadece pisikolojik olarak işe yarıyor. Benim stok 105 bg olan aracıma 140 bg demişlerdi ölçtürdüğümüzde 115 bg çıktı. 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

attıgınız taş ürkütmeye calıstıgınız kurbalara değmez. atmosferikte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Mert Gulkokan yazdı:

Ecufast eskişehirde 1.3 multijet 90 lık araca yazılım atıldı 650 tl ödedik
Ufacık dükkan tabiki de dyno yok
Biz oto eksperde ölçüm yaptırmak için anlaştık ancak şunu anladık dyno cihazları tırt her ölçümde sonuç farklı çıktı
Öyleki yazılım sonrası tork düştü diye bir sonuç bile aldık
Arkadaş yazılımdan memnun intermet sitesine göre araç 90 dan 110 a çıktı
Arkadaşın 2 bin devir altı ölü olan yerler şimdi tatmin ediyor

Mert Hocam, Yakıt basınçı açıldığı için belli bir tork geliyor araca can suyu gibi ama dedikleri gibi bir beygir ortada yok :) 

Dyno içinde belli aralıklarla kalibrasyonu yapılmalı. Esas bg ölçümü dyno üzerinde öncesi ve sonrası olmalı. Yani ilk ölçümde araç 80 bg yazılım sonrası 100 bg çıkıyor ise aynı araç +20 bg kabul edilmeli.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Arkadaşım 70 bindeki aracına yaptırdı araç 2,0 cruze dizeldi dpf i de iptal ettirdi arabanın arkası eski bedford kamyonlar gibi duman atıyordu, ve sırası ile intercoolır hortumu tubo hortumu ve sonunda da turbo gitti, her araçda bunlar olacak diye bir şey yok ama ! ben asla yaptırmam sonuç da arabaya bir serilik katarken arabanın bazı donanımlarına ekstra yük bindiriyorlar , örnek turbo , devir hızı artıyor bu da bence turbonun ömrünü önemli ölçüde azaltır

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Markadan ziyade şahıs ismi önemli, kimin yaptığı önemli. Ayrıca atmosferik arabada 16 beygir sade yazılım ile zor. Honda marka araçlara yapılıyor fazlası bile alınıyor. Komple beyin geliyor hondata yada kpro. Opelde biraz zor gibi

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Mert Gulkokan yazdı:

İşte oto eksperde dyno her seferinde farklı gösterdiği için hem yazılım öncesi hemde sonrası 2 kere gittik ama sonuç alamadık
Ekspertiz firmasındaki adam ölçüm sırasında fan koymuyordu dedik o fan kenarda süs diye getirilmedik deyince hiç bir etkisi olmaz ki falan demeye başladı
Sövsen suç sövmesen suç

duran arabada yüke bindiriyorsun nasıl soğuyacakmış. O fanın bile yetersiz kaldığı durumlar varken hemde bende sövmeyin dövün olsun bitsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Murat Öngür yazdı:

Arkadaşım 70 bindeki aracına yaptırdı araç 2,0 cruze dizeldi dpf i de iptal ettirdi arabanın arkası eski bedford kamyonlar gibi duman atıyordu, ve sırası ile intercoolır hortumu tubo hortumu ve sonunda da turbo gitti, her araçda bunlar olacak diye bir şey yok ama ! ben asla yaptırmam sonuç da arabaya bir serilik katarken arabanın bazı donanımlarına ekstra yük bindiriyorlar , örnek turbo , devir hızı artıyor bu da bence turbonun ömrünü önemli ölçüde azaltır

onu yazamamıslar ondan cortlamıs sırayla hersey 3 yıldır kullanıyorum yazılımlı yaklasık 100 bin oldu.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Okay Kaygusuz yazdı:

onu yazamamıslar ondan cortlamıs sırayla hersey 3 yıldır kullanıyorum yazılımlı yaklasık 100 bin oldu.

Ben anlamam o kadarından doğrudur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Emre Eker yazdı:

Aracınızı yeni almışsınız bence biraz bu şekilde kullanın. 
Bursa'da egzoz ve hava filtresi değiştirince 10-15 bg artıyor . Hatay'ı bilemem :D 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Ben 1 senedir Ecufast yazılım kullanıyorum sorun yaşamadım yaklaşık 16k km oldu . Atmosferik motora yazılım gereksiz bence. isterseniz yazılım yaptırın 15 gün deneme süresi vardı hâlen devam ediyorsa deneyip bakın memnun kalır iseniz devam edersiniz

Benim aracım turbo dizel

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Atmosferiklerde ben bir tek Cruze’dan doğru düzgün güç alındığını duydum.

Bu arada ben de Ecufast yazılımlı biniyorum aracıma. 60.000km’den fazla oldu yazılalı. Çok şükür sorun sıkıntı yok. Maşallah :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mert Gulkokan yazdı:
Mustafa Arıkan yazdı:
Atmosferiklerde ben bir tek Cruze’dan doğru düzgün güç alındığını duydum.

Bu arada ben de Ecufast yazılımlı biniyorum aracıma. 60.000km’den fazla oldu yazılalı. Çok şükür sorun sıkıntı yok. Maşallah emoji4.png 

Eskişehir şubeside öyle söyledi yapılan yazılım işlemi cruize larda iyi sonuç veriyormuş

Ecufast bayilerinin sosyal medya hesaplarını da takip ediyorum. Atmosferik olarak yazılım yaptıran zaten bir tek Cruze’lar var. Doğrudur.

Yorum bağlantısı
Emre Eker

Arkadaşlar hepinizin eline diline sağlık teşekkür ederim hepinize minnettarım bunu canı gönülden söylüyorum anladığım kadarıyla herkes olmuş kalpazan dolandırıcı ben orjinal binmeye razıyım :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
Emre Eker yazdı:

Arkadaşlar hepinizin eline diline sağlık teşekkür ederim hepinize minnettarım bunu canı gönülden söylüyorum anladığım kadarıyla herkes olmuş kalpazan dolandırıcı ben orjinal binmeye razıyım :)

Doğru yol Budur. Araç eğer dizel de olsa ben orijinalden yanayım.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...