İçeriğe Yönlendir

İstanbul Çıkışlı Günübirlik Yerler

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Benim gözüm korkuyor . İkinci çoçuğu yapmayı düşünmüyorum. :( Haksızmıyım 

2 kız var bende :) 

kendin için düşünürsen, evet şehirde çocuk bakmak zor. Yorucu. Foruma bile daha az gireceksin. Öyle obd takıp video çekmek daha az olacak :) 

ama biz yaşlanınca çocuğun kendine yakın bi kardeş ihtiyacı olacak. kardeş ile paylaşım yapmak bencilliği alıyor. Tek çocuklar istatistik olarak daha bencil. Yaşlanınca kimin ne olacağı belli değil. Belki 2’den biri bakar bizi :) 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
2 kız var bende [emoji4] 

kendin için düşünürsen, evet şehirde çocuk bakmak zor. Yorucu. Foruma bile daha az gireceksin. Öyle obd takıp video çekmek daha az olacak [emoji4] 

ama biz yaşlanınca çocuğun kendine yakın bi kardeş ihtiyacı olacak. kardeş ile paylaşım yapmak bencilliği alıyor. Tek çocuklar istatistik olarak daha bencil. Yaşlanınca kimin ne olacağı belli değil. Belki 2’den biri bakar bizi [emoji4] 
İki kız varsa arkana bakma zaten.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

sabah erken saatte anadolu feneri "taşlıhan"a gittik. daha önceden de gitmiştik. çok beğendiğim bir retorant. her şey doğal. yapı tek katlı ve taştan. içi ahşap taş döşenmiş. kocaman şöminesi var. hafta içi kimse olmadığı için şömine önünde sıcak bir kahvaltı yaptık. bahçesi falan enfes. boğazın girişi, anadolu feneri, karşıda rumeli feneri yoros kalesi 3.köprü tam karşınızda. burayı şiddetle tavsiye ediyorum.

tsr04473635491458086865000.jpg

xk7Mq2.jpg

clKXnG.jpg

ardından riva'ya geçtik. köylerin içinden gezerek. çok güzel yerler.

riva'dan şil'ye gitmek istiyordum ve bunu sahile en yakın yollardan yapmak istiyordum. google maps yol gösterdi ama daha önceden yediğim google kazıklarını hatırlayınca çekindim. yolda birkaç kişiye sordum yol nasıl diye. kötü yazık olur bu arabaya dediler.

ama yola koyuldum. hiç de denildiği kadar bozuk değildi. toprak köy yolu gibi. bazı yerler bozuktu. onda da benim araç sıkıntı çıkarmadı. mazda 3 yere yakın bir araba bu araba. yani yollardan mercedes bile çok rahat gider. çünkü rampa çok az. zaten yolun bozulduğu yerler sudan dolayı rampalar olur.

7e6Vlz.jpg

bu yol tam istediğim gibiydi. kimse yok. çoğunlukla denize sıfır. ağaç ve çam ormanları. oldukça fazla kamp alanı var. masa sandalye götürüp bir sürü yere kısa konaklama yapabilirsiniz. deniz ayak altında. hiçbir konut ev yok. sık sık koy var ve kamp alanı çok. şu an bomboş oralar. 

en son incekum parka gittik. yol üstünde 200 dönümlük bir yer. yazın full oluyormuş ama şu an bomboş. oradaki arkadaş ilgilendi bizimle. içerideki sobayı yaktı. kuzine sobaydı. evden kestane getirmiştik. attık üstüne. çayla enfes oldu. alanda çam ağaçları var. içinde yetişkin oyun parkuru ve mangal yerleri, cafe, restorant bölümü var. 

ardından şile yolu zaten asfalt.

tuzlada biraderde kaldıktan sonra servet abi'nin dediği yere gebzeye gittik. hava çok güzeldi. çocuklar çok eğlendi. 4-5 saat takıldık. yemek yiyip dönük. güzel 2 gündü. 

birkaç foto

PVcy9r.jpg

gPyNp8.jpg

meVORM.jpg

LhiJ7F.jpg

WPhLLj.jpg

kurna sahil yolunda iki video

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

@Tansu Kalafatoğlu rotan çok kısa yahu :( . Bence çoçukların uzun yol kapasitesini ölçmen lazım. Benim bebe 7 aylıkken Balıkesir gidip geliyordu :(

20 gün önce gittiğimiz yol. :)

nbBQ25.png

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

@Tansu Kalafatoğlu rotan çok kısa yahu :( . Bence çoçukların uzun yol kapasitesini ölçmen lazım. Benim bebe 7 aylıkken Balıkesir gidip geliyordu :(

20 gün önce gittiğimiz yol. :)

nbBQ25.png

Sabah 8’de çıkıp akşam 9’da tuzlada eve girdik. Yine 11’de çıkıp akşam 8’de eve girdik. Bence yeterli :) önemli olan yol değil de gidilmemiş yerlere gitmek tabi

geçen sene minik yokken birkaç kere batı karadeniz ve kapadokya konya vs gezdik tabi

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sabah 8’de çıkıp akşam 9’da tuzlada eve girdik. Yine 11’de çıkıp akşam 8’de eve girdik. Bence yeterli :) önemli olan yol değil de gidilmemiş yerlere gitmek tabi

geçen sene minik yokken birkaç kere batı karadeniz ve kapadokya konya vs gezdik tabi

Kpadokya gitmeyi çok istiyorum. Ama okadar çok tvde görünce adamın hevesi kaçıyor. 

Saklı cennetlere yolculuklar güzel oluyor 

https://photos.app.goo.gl/Q8SAfUXbLTW6RzBLA

EV6pXFI03cxwsqefpMHdO85DU7lxbut1MJDs-jYB

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Tamer
Erkut Uysal yazdı:

İğneada biraz yorucu olabilir... Virajlı yollar ve tek şerit gidip görülesi bir yer ama... 

yollar yenilendi tek şerit olmasına rağmen manzara harika şiddetle tavsiye ederim

igneada.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Yeter

Dün şile tarafında kabaağaç mesirelik alanına gittim. Giriş ücretli. Kişi başı 15 lira alıyorlar yetişkinlerden. İçeride hazır mangal ücretsiz, elektrik, semaver ücretli hizmetler sunuyorlar. Hoşuma gitti. Ailecek gidilebilecek yerler. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Yeter yazdı:

. Giriş ücretli. Kişi başı 15 lira alıyorlar yetişkinlerden. İçeride hazır mangal ücretsiz,

gayet iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

dün akşam ani bir kalkışla kilyosta bir kamp şenliği/fuarına gittik arkadaşla. karavan tuvalet çadır vs gezinti için güzeldi.

konaklamalı 3 gün  etkinlik yapmışlar aslında mantıklıymış haberimiz olmadı. çadırlar felan çok güzel yerdeydi. Benzer etkinlikleri duyuralım.

https://biletino.com/tr/e-cl0/outdoor-experience-egitim-ve-deneyim-gunleri/

Yer burası:

her zaman kampa açık galiba.

https://www.dogadayasam.com.tr

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sanmam.

çadır veren yerler mülteci kampı gibi oluyor sabit çadırlar. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Buluşma var mı cumartesi pazar?

Sen festivale gelmiyorsun sanırım. :D  Evde Drone uçuyorsun, gel beraber Aksungur inceleyek. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Buluşma var mı cumartesi pazar?

Bursa davet etmiyor ki gidelim.. 

İstanbulun zaten toplanası yok.. 

Konu açıyoruz herkes bana uymaz diyor.. uyar diyen yok hiç :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bana uyar :) 

Ali Darbaz yazdı:

Sen festivale gelmiyorsun sanırım. :D  Evde Drone uçuyorsun, gel beraber Aksungur inceleyek. :D

Çok kalabalık yav

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bana uyar :) 

Çok kalabalık yav

Mangal köfte partisi değilde, canım uzun yol macerası istiyor. Konvoy yapalım. :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

ertelemek zorunda kaldığımız Kapadokya Toplantısı nı tekrar gündeme alsak mı acaba?

mevsimde uygun sanki...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ertelemek zorunda kaldığımız Kapadokya Toplantısı nı tekrar gündeme alsak mı acaba?
mevsimde uygun sanki...

Yok bu süreçte uzun süreli ve konaklamalı bir organizasyon yapılmasını doğru bulmuyorum.
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Günübirlik Düzce yaylaları olabilir. Güzeldere şelalesi,  pürenli yaylası oradan abanta geçilebilir. 

Uzak derseniz Kocaeli yaylaları da olabilir...

Yorum bağlantısı
Ali Gök

maltepe sahildeki tesisi niye beğenmiosunuz yahu.  mis gibi yer sınırsız çimenlik sınırsız sosyal mesafe deniz kenarı vs ulaşımıda kolay  dev gibi otopark heralde 30 40 bin araç alıordur . istanbulda daha düzgün sosyal mesafeye uyulacak yer yok bana göre

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

maltepe sahildeki tesisi niye beğenmiosunuz yahu.  mis gibi yer sınırsız çimenlik sınırsız sosyal mesafe deniz kenarı vs ulaşımıda kolay  dev gibi otopark heralde 30 40 bin araç alıordur . istanbulda daha düzgün sosyal mesafeye uyulacak yer yok bana göre

Bana o da uyar

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

Maltepede sahilinden sıkıldım yahu :D Maltepede çalışıyorum zaten :D

Metin Uzunoğlu yazdı:

pürenli yaylası

Buraya bizim arabalar girermi hocam. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Buraya bizim arabalar girermi hocam. 

Otomobil rahat rahat gider.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...