İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 Yakıt Tüketimim Normal mi?

Mahmut Karadeniz

Recommended Posts

Mahmut Karadeniz

Herkese merhabalar. Mondeo 3 ghia 2.0 benzin&lpg otomatik araç 40 lt full depo gazla 160 km gitti. Bu normal mi? Normal değilse sıkıntı ne olabilir? 

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Buji, bobinler, hava filtresi, lpg bakımı, lastik basıncı, lpg ayarı, insanın aklına bir çok şey geliyor uygun diye hava dolu lpg de almış olabilir misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Mahmut Karadeniz yazdı:

Herkese merhabalar. Mondeo 3 ghia 2.0 benzin&lpg otomatik araç 40 lt full depo gazla 160 km gitti. Bu normal mi? Normal değilse sıkıntı ne olabilir? 

Hiç normal değil.2.3 scorpio bile 300 km yol katedebiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz
Buğra Höngül yazdı:

Buji, bobinler, hava filtresi, lpg bakımı, lastik basıncı, lpg ayarı, insanın aklına bir çok şey geliyor uygun diye hava dolu lpg de almış olabilir misiniz?

Opet'den alıyorum gazı onda sıkıntı yok. Gaz ayarı için götürdüm ustaya, baktı gaz kaçırıyo dedi tamir etti, sonra bir de ayar yaptı ama durum bu

Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz
Fatih Sarıkaya yazdı:

Hiç normal değil.2.3 scorpio bile 300 km yol katedebiliyor.

Peki ne yapmak lazım hocam ayar filan da yaptırdım 2 kere. Hatta gaz kaçırıyo dedi usta onu da yaptı

Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Yol bilgisayari ne gosteriyor ?

Uzerine 2 litre lpg ekleyin eger degerler dogru ise lpg sisteminde sorun yok demektir

Benzindede degerler yuksek ise atesleme sisteminden baslayarak kontrolleri yapilmali

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Mahmut Karadeniz yazdı:

Peki ne yapmak lazım hocam ayar filan da yaptırdım 2 kere. Hatta gaz kaçırıyo dedi usta onu da yaptı

@Buğra Höngül yazmış.Adımları takip etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

100 km 'de 25 lt yakmışsınız, bunun açıklanır yanı yok. Bence gaz sızıntınız devam ediyor. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz
Gökhan Albayrak yazdı:

100 km 'de 25 lt yakmışsınız, bunun açıklanır yanı yok. Bence gaz sızıntınız devam ediyor. 

Hocam aynen sızıntı devam ediyormuş. Şimdi yine getirdim, enjektörlerde kaçak vardı onu değiştiriyorum

İhsan Yıldırım yazdı:

Yol bilgisayari ne gosteriyor ?

Uzerine 2 litre lpg ekleyin eger degerler dogru ise lpg sisteminde sorun yok demektir

Benzindede degerler yuksek ise atesleme sisteminden baslayarak kontrolleri yapilmali

14 küsür, değişiyor küsürat. 

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

36-37 litre gaz ile full uzun yol 500 km'leri gördüm, full şehir içi 360-400 arasında değişiyor. Araç 1.6 focus ama sizinki çok ütopik

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Gaz kaçağından olmalı.. kaçak giderilince tekrar ölçün iki katı yol gitmelisiniz en az. Focus 1 le 40lt gaz ile minimum 360 km şehir içi gidiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım
(düzenlendi)
Mahmut Karadeniz yazdı:

Hocam aynen sızıntı devam ediyormuş. Şimdi yine getirdim, enjektörlerde kaçak vardı onu değiştiriyorum

14 küsür, değişiyor küsürat. 

Lpg sisteminizi kontrol ettirin bir sorun var mümkünse sorun giderilene kadar lpg elektriğini kesin

tarihinde İhsan Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz
İhsan Yıldırım yazdı:

Lpg sisteminizi kontrol ettirin bir sorun var mümkünse sorun giderilene kadar lpg elektriğini kesin

Enjektörleri değiştim, usta başka bi sıkıntı yok dedi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...