İçeriğe Yönlendir

Xsara Picasso 2001 ,1.6

Berk Caka

Recommended Posts

Berk Caka

ustalar bilgi lazım oldu
arka deponun pompası yandı lpg yüzünden
ön tarafa dış pompa aldım (çok sesli ) 🤣
butonlu tesisat yaptım pompayı açıp kapatabiliyorum manuel
şimdi bu benzin hortumlarını pompaya takmaya geldi sıra
birtane direk yantarafa giriyor hortum
bir tanede başka bir parçaya gidiyor öntarafa farın oraya farın ordan lpg enjektörlerinin ordan ortadan birleştirme gibi parça var oraya giriyor manifoldun üzerine
şimdi bu hortumlardan hangisi benzini motora veriyor
birisi motora veriyor biriside fazla benzini depoya gönderiyor galiba ?

motor.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motor üstünde bakıp yorumlamak gerek.
Orijinal pompa bulamıyor musunuz

Yorum bağlantısı
Berk Caka
(düzenlendi)

LPG OLDUĞUNDAN DOLAYI  böyle birşey yapmak istedim orjinali 1500 tl yan sanayi takarsakta biliyorsunuz depo tehlikeli .

Alttaraftan deponun çıkması gerekiyor  usta çok uzun iş dedi . kapak yok üstte

usta söylemiyor illa depoya taktırcaksın dedi  :D

japon bi aracın pompasını aldım  balık akvaryumundaki pompalar gibi sesi var  çalıştır kapat yapıjam arabayı çalıştırdıktan ısıttıktan sonra

tarihinde Berk Caka tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Koç
(düzenlendi)

O tarz pompaların vakum gücü çok zayıftır,sıvının içerisinde durmaları ve sıvıyı ileri basmaları için tasarlanmıştır,motorun ordan depodaki benzini çekip basamaz sürekli aradaki hortumdan sıvı geri kaçar,giriş agzı boşalan pompa hava yapar. Geri dönüşler genelde plastik olur basınç olmadığından enjektörlere girende metal boru olur,başka türlü borunun yolunu izlemek gerek nerden geliyor nereye gidiyor,kesici felan varmı diye.

tarihinde Hüseyin Koç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Berk Caka

pompayı yeni taktırdım biraz zor iş oldu alttaraftan komple depo söküldü  hella marka taktırttım iyi basıyor tak çalıştırıyor.

bir sorun daha oluştu araçta lpg enjektörüyle oynadım çalışmyıor gibiydi   alttaraftan hortum kaçırıyormus  ve tık tık atmıyordu 2, enjektör,  söküp takıncada çok fazla ısınmaya başladı metal kısmı yakacak sekilde , sonra enjektörü yeni taktım  çalışmadı , 

yetkili servisine götdrüm bilgisayarla 3. enjrktör kısa devre dedi , değişcek dedi, sonra eve geldim aküyü sökü taktım , bilgisayara bağladım 2. ekjentör devre hatası görünüyor ,

bujilere bakıldı , bobine bakıldı ,   benzin enjektörlerde elektrik var . bu lpg kablomu yaktı nedir , 

tamirci enjektör testi istedi daha yaptırmadım  ,  lpg voltran parçası hiç biryerde yok , yeni lpg takıcam  ne iyi gider bu araca ? omvl brc gibi kalite varmı başka ucuz olabilecek ,

enjektörle çalışırken oynadıkmı beyinde birşeyler oluyor gibi 

test etmeye takıp çıkarınca rölanti değişti hep öyle kaldı

hatayı silince değişmiyor 

giderken arada büyük kesinti yapıyor basıyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...