İçeriğe Yönlendir

Focus 2011 2.5 Kapı İzalasyon ve Profesyonel Ses Sistemi Kurulumu.

Murat özbakırcı

Recommended Posts

Murat özbakırcı

İyi günler arkadaşlar formda emeği geçen herkese teşekkür ederim 

Aracımıza dört kapı sökülüp çok komik rakamlara izalasyon yaptık internette oto ses yalıtım şiltesi diye aratırsanız görürsünüz.

Kullanılan malzemeler 

2 x edge pro6e 16 cm midrange

2x edge pro6 16 cm midrange 

Soundmagnus ck75 amfi

4x 16cm hoparlör kasnağı

1x rca ses kablosu 

Genel malzeme bunlardır.

A

Kapılarınızı söküm işlemini internetten izleyerek yapınız .çok basit sökerken klipsleri kırmayın ama kırarsanızda dertdeğil camkirikosu diye bi site var 10 tl orda klipsler

Kapı kartonu sökülünce orjinal hoparlörleri sökmek için bir matgapla perçinleri patlatın 

Orjınal hoparlörü çıkarıp depolayın  bu işlem her kapı için geçerli . Ortalama 4 adet 50 cm kablo kesin ve onları midrangelere lehimleyin 

Dör kapının montajını yapın ses yalıtımı için ise kapı kartonu sökük iken vidayla kapatılmış kapağı açın yapışkanlı şilteyi aracın kapı içine penncereyi engellemeyecek şekilde yapıştırın 

Pencere üstte olacak tabiki

Her kapı için işlem bukadar sonra kartonu geri kapatın 

Ardından aracınızda amfinin olduğunu varsayıyorum

Amfidenn 4 adet ses kablosunu teybin arkasında bulunan kablolara bağlayın ama unutmayın teypden ilişkisini kesin o kablolarınn artık sesi teyp değil amfi verecek teybinizi yakmayın  amfidren teybe giden ve gelen kabloları uygun yerlerden geçirin .

Amfi yok bağlıyacaksanız torpidoyu sökün ve arkasında geçiş demeti var ordan amfiye gidenn elektrik kablosunu geçirebilirsiniz .

Ben işlemleri kısa kısa yazdım sorusu olan varsa formdan yazabilir güncel takipdeyim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat özbakırcı
Erdem Bozkurt yazdı:

Resim vide vs yokmu_?

Siteye çektiğimiz resmi nasıl yükleriz 

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Murat özbakırcı yazdı:

hızlıresim.com gibi sitelere yükleyip linki paylaşın..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat özbakırcı yazdı:

resmim . net

Yorum bağlantısı
Murat özbakırcı
Erdem Bozkurt yazdı:

Resim vide vs yokmu_?

https://resmim.net/f/1GDhfU.jpg

jm2Kr0.jpg

2DVMNj.jpg

fDOzQ8.jpg

5xMQ8s.jpg

bnLQqC.jpg

Erdem Bozkurt yazdı:

Resim vide vs yokmu_?

Çağlar Bayur yazdı:

resmim . net

Teşekkürler

Yusuf Berke yazdı:

hızlıresim.com gibi sitelere yükleyip linki paylaşın..

Teşekkürler

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat özbakırcı
Çağlar Bayur yazdı:

eski hoparlöler kesilerek alt plastiği kullanıldı sanırım?

Ön kapılar için malesef zorunda kaldım aldığım kasnaklar yerine oturmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Edge çok başarılı muazzam çalıyor bana göre çok tatminkardı , daha başarılı bir amfiyle daha güzel işler başarılabilir ek olarak bu midrange üzerine detay okuyan bir tw girilebilir .

Yorum bağlantısı
Murat özbakırcı
Furkan Bakırel yazdı:

Edge çok başarılı muazzam çalıyor bana göre çok tatminkardı , daha başarılı bir amfiyle daha güzel işler başarılabilir ek olarak bu midrange üzerine detay okuyan bir tw girilebilir .

şuan twitterlara uğraşıyorum adam akıllı birşey bulursam orjinal yerlerine yapacağım  amfi üst düzey zaten soundmagnus ck 75 ortalama her kanal 85 watt veriyor .resmen üst ses seviyelerinde düğün salonu etkisini mükkemmel kaiteyle alıyorsun .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat özbakırcı yazdı:

Ön kapılar için malesef zorunda kaldım aldığım kasnaklar yerine oturmuyor

zira satıcısı yanlış isimle satıyor, 5x7 kasnak olarak satılıyor, biraz da pahalı ama.

Murat özbakırcı yazdı:

şuan twitterlara uğraşıyorum adam akıllı birşey bulursam orjinal yerlerine yapacağım  amfi üst düzey zaten soundmagnus ck 75 ortalama her kanal 85 watt veriyor .resmen üst ses seviyelerinde düğün salonu etkisini mükkemmel kaiteyle alıyorsun .

Oraya uyan tvitırı ben de arıyorum bulursanız paylaşın :)

Yorum bağlantısı
Murat özbakırcı
Çağlar Bayur yazdı:

zira satıcısı yanlış isimle satıyor, 5x7 kasnak olarak satılıyor, biraz da pahalı ama.

Oraya uyan tvitırı ben de arıyorum bulursanız paylaşın :)

Var aslında üst seviye okuyan POTENZA PT 45 TWEETER güzel sekilde uyuyor ve 1000 tl lik üründen güzel çalıyor 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat özbakırcı yazdı:

Var aslında üst seviye okuyan POTENZA PT 45 TWEETER güzel sekilde uyuyor ve 1000 tl lik üründen güzel çalıyor 

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-potenza-tweeter-100w-703984942/detay

ayna arkasındaki tiz lerin yuvasından daha büyük duruyor gibi?

Yorum bağlantısı
Murat özbakırcı
Çağlar Bayur yazdı:

Plastik çerçevesi tam oturuyor sorun olmuyor zaten yapıştırıcı ile yapıştıracaksınız boyutları birebir aynı değil ama çok az farkları var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat özbakırcı yazdı:

Plastik çerçevesi tam oturuyor sorun olmuyor zaten yapıştırıcı ile yapıştıracaksınız boyutları birebir aynı değil ama çok az farkları var

teşeküürler bölye bir şey arıyordum, fotolar yanıltmış beni. yerine sığsın da sıcak silikon bol var :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat özbakırcı
Çağlar Bayur yazdı:

teşeküürler bölye bir şey arıyordum, fotolar yanıltmış beni. yerine sığsın da sıcak silikon bol var :)

Rica ederim uğraşacak arkadaşlara kolay gelsin sorular oldukça cevapları . Ama şunu açık net diyebilirimki ford un plastik aksamlarını sök tak yapmak diğer arabalara göre çok kolay hiç yormuyor insanı geri oturduğunda hiç problem yaratmıyor 

Yorum bağlantısı
Soundmagnus pek üst düzey değil :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...