İçeriğe Yönlendir

Araç Kamerası için Micro USB Uç Bulamıyorum

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas

Merhaba

Resimde belirtmiş olduğum üründen araç kameramda kullanıyorum kameraya bağladığım micro usb ucu bozuldu telefonlarda kullandığımız micro usb ucu kesip ek yapmak istedim ancak telefonlarda kullandığımız micro usb içersinden 4 kablo geçiyor benim kamera kablosunuz içersinde 3 tane tel var sorduğum hiç bir elektronikçi ve telefon tamircisinde böyle bir 3 lü kablo olan micro usb bulamadım bu konuda bana yardım edebilecek arkadaşlar çıkarsa çok makbule geçiçek

Rj3v96.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Aradaki modülden micro usb arasında 2 kablo vardır. (+ ve -). Herhangi bir micro usb soketi işinizi görür. Modülden önceki 3 kablo sizi yanılmasın. (ACC, + ve -)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Normal mikro usb kablosu alınır. Kablo içinde kırmızı mavi beyaz ve siyah uçlar çıkar. Siyah ve kırmızı uçlarda 5 volt olacak bağlantı yapılır ve kamera aktif hale gelir ancak

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şimdi baştan alalım, 

Kameraya giren mikro soket bozuk dimi? 

Soket bozuk ise uygun yerden kesilecek, yeni alınmış standart mikro usb kablosu alınacak, uçları açılıp, kırmızı kırmızıya, siyah siyaha, beyaz beyaza, mavi veya yeşil olan yeşil kabloya paralel bağlanacak. 

Erhan Doruk yazdı:

Bunda park modu yok 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Akbas
(düzenlendi)
Mustafa Arıkan yazdı:

Aradaki modülden micro usb arasında 2 kablo vardır. (+ ve -). Herhangi bir micro usb soketi işinizi görür. Modülden önceki 3 kablo sizi yanılmasın. (ACC, + ve -)

Malesef modülle micro usb arasında da resimdeki gibi 3 kablo var

Servet Aydın yazdı:

tarihinde Emre Akbas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Servet Aydın yazdı:

Şimdi baştan alalım, 

Soket bozuk ise uygun yerden kesilecek, yeni alınmış standart mikro usb kablosu alınacak, uçları açılıp, kırmızı kırmızıya, siyah siyaha, beyaz beyaza, mavi veya yeşil olan yeşil kabloya paralel bağlanacak. 

Bunda park modu yok 

Park edince bir süre sonra çakmak elektriğini kesmiyor mu? Orjinalinde de olduğunu sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Emre Akbas yazdı:

Dediğiniz gibi telefon micro usb kablosunu kestim 4 adet kablo çıktı kırmızı siyah beyaz ve yeşil bunlarda kırmızı ve siyahı birleştirip kamera kablosundan gelen kırmızıya bağlıyacagım diğer kalan beyazı beyaz kabloya yeşilide yeşil kabloya bağlayacağım doğrumu

Aynen öyle 

Erhan Doruk yazdı:

Park edince bir süre sonra çakmak elektriğini kesmiyor mu? Orjinalinde de olduğunu sanmıyorum. 

Park modu olanlarda sabit 12volt ve kontağa bağlı 12volt alınıyor 

Yorum bağlantısı
Emre Akbas
Servet Aydın yazdı:

Şimdi baştan alalım, 

Bunda park modu yok 

Anladım çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Park modunun kablo ile bağlantısı ne? Ben orada kaldım. Yani araç kilitli iken çakmaklıkta elektrik mi oluyor? Benim arabada olmuyor? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Park modunun kablo ile bağlantısı ne? Ben orada kaldım. Yani araç kilitli iken çakmaklıkta elektrik mi oluyor? Benim arabada olmuyor? 

Linkteki ürün direk enerji için. Soketi bozuk olan farklı güç kaynağı 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Linkteki ürün direk enerji için. Soketi bozuk olan farklı güç kaynağı 

Başlık sahibi @Emre Akbas gücü nereden alıyor ki? 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Akbas
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Başlık sahibi @Emre Akbas gücü nereden alıyor ki? 

Benim kameram park modu olan kameralardan resimini paylaştığım modülde kameraya sürekli elektrik verilmesini sağlayan modül direksyon altındaki kablolardan elektrik alıyor.

tarihinde Emre Akbas tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emre Akbas yazdı:

Benim kameram park modu olan kameralardan resimini paylaştığım modülde kameraya sürekli elektrik verilmesini sağlayan modül direksyon altındaki kablolardan elektrik alıyor.

Hmm anladım. Bendeki de öyle park modu var. Ama bataryası da var. Parktayken bataryadan besleniyor. 

biraz tehlikeli değil mi sizin yöntem? Hani ters bir şey olursa allah göstermesin alev alabilir yani. 

Yorum bağlantısı
Emre Akbas
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hmm anladım. Bendeki de öyle park modu var. Ama bataryası da var. Parktayken bataryadan besleniyor. 

biraz tehlikeli değil mi sizin yöntem? Hani ters bir şey olursa allah göstermesin alev alabilir yani. 

Modülün amacı o zaten fazla sıcaklıkta yada akü zayıfladığında vs gibi durumlarda elektiriği kesiyor

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tasarımı o zaten. Doğru bağlantı ile sorun olmaz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Park modülü ya da modu olan kameralarda voltaj belli bir seviyenin altına düşünce kamerayı kapatıyor. Elektriği de sabit olan herhangi bir yerden alınıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...