İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Tavan Aydınlatmasını Led Yapmıştım Ama?

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal
(düzenlendi)

Merhabalar, fiestamda tavan aydınlatma ampullerini led ampullerle değiştirmiştim. Ancak aldığım ledlerden mi yoksa kapasitesi mi o kadar bilmiyorum içerisi aydınlanmıyor. Daha önce bagaj aydınlatması yapmak için aldığım şerit ledlerden elimde fazladan kalmıştı, yine aynı yöntemle kesme biçme yapmadan lambanın iç kısmına 3 veya 6 adet olacak şekilde şerit led yapsam sizce nasıl durur?

Kullandığım ampul bundan ancak imkanı yok karanlık kalıyor içerisi;

RjARXo.jpg

tarihinde Ü.Emre Kartal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bu ledlerle pek aydınlatma sağlanmaz dediğiniz gibi şerit led yapabilirsiniz veya uygun yüksek ışık veren ledlerden alabilirsiniz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Cihat yazdı:

bu ledlerle pek aydınlatma sağlanmaz dediğiniz gibi şerit led yapabilirsiniz veya uygun yüksek ışık veren ledlerden alabilirsiniz

Yüksek ışık veren ledler için örnek verebilir misiniz? Ben birkaç model gördüm fakat inandırıcı gelmedi, led sayısı düşük, ayrıca çok küçük görünüyorlardı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

İçe mi gömülüyor ampul? Ya da yönü mü olmuyor? 

Arkadaş 2 tane verdi. Birini öne diğerini arka koltuk tavana Taktım. Teki açılınca bile İçerisi stadyum gibi aydınlandı. 

31mm benimkiler

ycc-festoon-c5w-c10w-led-31mm-led-ampul_

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İçe mi gömülüyor ampul? Ya da yönü mü olmuyor? 

Arkadaş 2 tane verdi. Birini öne diğerini arka koltuk tavana Taktım. Teki açılınca bile İçerisi stadyum gibi aydınlandı. 

31mm benimkiler

Şöyleki benim aracın ampulleri T10 :) Haliyle dik şekilde takıyorsunuz ve yeterli ışık gelmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben resmini koyduğunuz ürünlerle çok güzel aydınlatma alıyordum. Beyaz yerine gün ışığı (warm white) seçerseniz, daha iyi aydınlatma alırsınız.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Sani Gerşon yazdı:

Ben resmini koyduğunuz ürünlerle çok güzel aydınlatma alıyordum. Beyaz yerine gün ışığı (warm white) seçerseniz, daha iyi aydınlatma alırsınız.

Belki aynı görünümde çok farklı kalitede ürünler var bilmiyorum ancak çok düşük aydınlatıyor, üzerindeki eski halojenlerden bir tık daha iyi olsada yetersiz durumda. Gün ışığı rengini düşünmedim açıkçası hiç, hem beni çok rahatsız ediyor hemde aracın içindeki diğer ampullerde beyaz

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Okuma ve tavan lambasında aşağıdaki lambadan (3030 smd led çipli ve beyaz ışık) kullanıyorum epey iyi bir aydınlanma mevcut. Led çip sayısından ziyade kullanılan çip kalitesi ve türü ışık şiddetini etkiliyor. 3030 led çipler en yaygın ve ışık şiddeti iyi olan çip.

VQ116B.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Ü.Emre Kartal yazdı:

Yüksek ışık veren ledler için örnek verebilir misiniz? Ben birkaç model gördüm fakat inandırıcı gelmedi, led sayısı düşük, ayrıca çok küçük görünüyorlardı.

https://tr.aliexpress.com/item/4000291964231.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.19994ab94vKRPR&algo_pvid=e86dc570-f7a0-4996-a8a6-6bc899c40174&algo_expid=e86dc570-f7a0-4996-a8a6-6bc899c40174-4&btsid=61168335-1c06-411e-b607-fe0bf994ee59&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_55

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Mehmet Cihat bir şeyi tavsiye ettiyse o iyidir. Benim de eskiden beri kullanmakta olduğum bir t10 led çeşidi var. Linkten ulaşabilirsiniz. Yuvaya sığarsa çok iyi aydınlatır.

TRY 25.36  14% Off | 10x T10 W5W 24 SMD Car Side Wedge Light Dome Map Bulb 194 168 2835 12V Lamps Instrument Panel Reading Lamp White Warm Iceblue
https://s.click.aliexpress.com/e/NdoaqNVgf

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Kaan Karakaya yazdı:

Okuma ve tavan lambasında aşağıdaki lambadan (3030 smd led çipli ve beyaz ışık) kullanıyorum epey iyi bir aydınlanma mevcut. Led çip sayısından ziyade kullanılan çip kalitesi ve türü ışık şiddetini etkiliyor. 3030 led çipler en yaygın ve ışık şiddeti iyi olan çip.

Mehmet Cihat yazdı:

Emre Şimşek yazdı:

Mehmet Cihat bir şeyi tavsiye ettiyse o iyidir. Benim de eskiden beri kullanmakta olduğum bir t10 led çeşidi var. Linkten ulaşabilirsiniz. Yuvaya sığarsa çok iyi aydınlatır.

TRY 25.36  14% Off | 10x T10 W5W 24 SMD Car Side Wedge Light Dome Map Bulb 194 168 2835 12V Lamps Instrument Panel Reading Lamp White Warm Iceblue
https://s.click.aliexpress.com/e/NdoaqNVgf

Bunları bir araştırayım, buradan alacağım mecburen, diğer türlü gümrüktü beklemeydi derken çok maliyetli ve uzun süreçli olacak. Bakalım bulabilecek miyim

Yorum bağlantısı
Emre Durna
Vasfi Gişten

Bende sizinkine benzer bir led takmıştım iyi verim alamayınca bu ürünü aldım çok memnun kaldım halojenden çok daha fazla aydınlatıyor. Havale ile alırsanız indirimli oluyor distribütör firma en az 1 yıl garantisi var bir sıkıntı olursa değişim yapıyor direk.

https://www.maveraotomotiv.com/urun/photon-t10-w5w-ph7023-15smd-exclusive-serie

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ben bunların yerine lamba içine sığacak ölçüde bundan taktım, ışık mega olduydu...

mesele bundan tavan aydınlatmasına 2 adet taktıydım, arka koltuk tarafında tavana,  sadece bunu yakmam bile yetiyordu :)

led%20bord%205cm%20fardoktoru%202b-500x5

lazım olursa sağlam baba t10 led diye size şunuda önereyim aklınızda olsun, 4-5 seneden çok gider bakmayın 4 yazdığına, oda parklarda kullanırsanız, araç içinde 10 sene gider..

tabii ekmek köfte olayı geçerli bu işlerde...

459810224_tn50_0.jpg?1575205

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Vasfi Gişten yazdı:

Bende sizinkine benzer bir led takmıştım iyi verim alamayınca bu ürünü aldım çok memnun kaldım halojenden çok daha fazla aydınlatıyor. Havale ile alırsanız indirimli oluyor distribütör firma en az 1 yıl garantisi var bir sıkıntı olursa değişim yapıyor direk.

https://www.maveraotomotiv.com/urun/photon-t10-w5w-ph7023-15smd-exclusive-serie

Ali Cihangiroğlu yazdı:

ben bunların yerine lamba içine sığacak ölçüde bundan taktım, ışık mega olduydu...

mesele bundan tavan aydınlatmasına 2 adet taktıydım, arka koltuk tarafında tavana,  sadece bunu yakmam bile yetiyordu :)

lazım olursa sağlam baba t10 led diye size şunuda önereyim aklınızda olsun, 4-5 seneden çok gider bakmayın 4 yazdığına, oda parklarda kullanırsanız, araç içinde 10 sene gider..

tabii ekmek köfte olayı geçerli bu işlerde...

Metin Mankal yazdı:

https://urun.n11.com/ampul/t10-w5w-dipsiz-park-plaka-ic-lamba-led-ampul-canbus-2-adet-takim-P218891473

Aydınlatma çok güzel.Ayrıca kapılar kapandıktan sonra araç çalışırken ambiyans ışığı veriyor..

Biraz önce erinmeyip nasıl olsa geri dönüşü var diyerek bagaj aydınlatmasından elimde kalan şerit ledden aydınlatma yaptım. T10 ampullerin yuvasını kullandım yine elektrik almak için. Şerit ledleri de bagajdaki gibi kendi yapışkanına güvenmeyip akrilik bantla sağlamlaştırdım. Arka tavana 9, ön tarafa fazla göz almasın diyerek 6 led olacak şekilde yaptım. Şuan için aydınlatma bariz iyi görünüyor. Hava kararsın resimler gelecek :)

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Merhabalar, fiestamda tavan aydınlatma ampullerini led ampullerle değiştirmiştim. Ancak aldığım ledlerden mi yoksa kapasitesi mi o kadar bilmiyorum içerisi aydınlanmıyor. Daha önce bagaj aydınlatması yapmak için aldığım şerit ledlerden elimde fazladan kalmıştı, yine aynı yöntemle kesme biçme yapmadan lambanın iç kısmına 3 veya 6 adet olacak şekilde şerit led yapsam sizce nasıl durur?

Kullandığım ampul bundan ancak imkanı yok karanlık kalıyor içerisi;
RjARXo.jpg
Alınabilecek en çöp ledi Almışsınız ;)
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Cihat yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sani Gerşon yazdı:

Kaan Karakaya yazdı:

Mehmet Cihat yazdı:

Emre Şimşek yazdı:

Emre Durna yazdı:

Vasfi Gişten yazdı:

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Metin Mankal yazdı:

Tahir Ak yazdı:

Yaptığım şerit led için uygulama sonrası karanlıkta görüntü böyle :)

RcXvz0.jpgRcXzfv.jpgRcXKux.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ali Cihangiroğlu yazdı:

işte bu, öyle tek bir t10 ampul ile iş bitmiyor ...

Aslında benim yaptığım işin profesyonel yapılmış olanı var ancak 2-3 dolar ve birde gümrük vergisi vs derken çok pahalıya geliyor. Şerit led ile yaptım, kablo vs kesmedim tak çıkar iş oldu.

RcGoF0.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...