İçeriğe Yönlendir

Ka - Korna Seçerken Orjinale Bakılır mı?

Hakan Çakmak 19

Recommended Posts

Hakan Çakmak 19
(düzenlendi)

Merhabalar, forum da aradım ama bulamadım. Aklıma takılan bir soru var. Ufak bir kaza atlattım ve aracımın kornası çalmıyor. Patladı galiba. Neyse sorum şu ki her hangi bir korna taksam sorun olur mu illa ki orijinal korna mı bulmam gerek. Kaza sonucu bayağı bir miktar tamire verdim orjinal diye geçen kornalarda 150 TL den aşağı değil ama 30 TL ye de korna var 🤔

tarihinde Hakan Çakmak 19 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Geçmiş olsun, Hiç bir şey fark etmez, soketleri uymuyorsa bile direk bağlayabilirsiniz. Şuan Bmw aracımda Passat kornası takılı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Sıkıntı olmaz yeterki değerleri tutsun birbirini. Akım kaynaklı korna ömrü kısa olabilir diğer türlü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

Muayenede sıkıntı yaratmayacak şekilde her türlü kornayı takabilirsin. Sıkıntı yok. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Sinan Akgöl yazdı:

Geçmiş olsun, Hiç bir şey fark etmez, soketleri uymuyorsa bile direk bağlayabilirsiniz. Şuan Bmw aracımda Passat kornası takılı. 

Sizdeki farklılık bile sayılmaz. Benim focus ta, ilk arabam olan 1959 model Chevrolet in kornası takılı. (çat-çat korna diye tabir edilen, platinli ve orjinalliği ni koruyor)

Hangi arabayı alsam, o kornaları mutlaka diğerinden söküp yenisine takarım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ersin Gökdemir yazdı:

Sizdeki farklılık bile sayılmaz. Benim focus ta, ilk arabam olan 1959 model Chevrolet in kornası takılı. (çat-çat korna diye tabir edilen, platinli ve orjinalliği ni koruyor)

Hangi arabayı alsam, o kornaları mutlaka diğerinden söküp yenisine takarım. 

Size birşey diyeyim mi Tofaş kornası almadığıma pişmanım. 59 chevy'e ulaşamam ama sanırım :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
(düzenlendi)

Aracım Ford ka, soketini felan bilmiyorum. Korna nerede bulamadım(yada göremedim, düştüm çarpma anında felan tereddütlüyüm) internetten 30 TL ye alıp elektrik bilen birine bağlatayım diyorum 🤔

Birde hangi ustaya gidersem gideyim bişey yok diyorlar araçta. Anlatıyorum. Yokuş aşağı inerken vites 2 de ya da 3 de inip yokuş bitimine yakın vites küçülteceğim zaman debriyaja bastığımda istop ediyor diyorum. Tur attık denemek için, istop etmedi yürüyen motor alt takım baltalar sağlam diyorlar şaka gibi 🤦🏻‍♂️

Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
(düzenlendi)
Sinan Akgöl yazdı:

Size birşey diyeyim mi Tofaş kornası almadığıma pişmanım. 59 chevy'e ulaşamam ama sanırım :D 

Şu araba olayını tam kavrasam 😂😂 kornadan tutun neler yapacağım araca ama chevy efsane bişey siz yazınca baktım internetten de kornası idare edebilsem bi kaç ay sonra düşürme şansım olsa chevy almak isterim ama kornasız olmuyor İstanbul da dingil çok Malesef... 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hakan Çakmak 19 yazdı:

debriyaja bastığımda istop ediyor diyorum

Bunun sebebi belli. Ya hız sensörü ya da rölanti valfi.

Korna için de Seger ya da Fiamm alabilirsiniz. Ford olmasına gerek yok.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
(düzenlendi)

Ben değiştirmiştim. Videosu da var. Kornanın resmi de var Bir bakın isterseniz.

tarihinde Bülent Tarakçı tarafından düzenlendi
Adresi eklemeyi unuttum.
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Sol farın altında olması lazım kornanın yeri, direksiyonu sol yapıp iç davlumbazın sökülmesi lazımda, elektrikçi yapar dediğiniz gibi, ustanızdan memnun değilseniz, Forum üyelerimiz usta tavsiye edebilir.

Hakan Çakmak 19 yazdı:

Aracım Ford ka, soketini felan bilmiyorum. Korna nerede bulamadım(yada göremedim, düştüm çarpma anında felan tereddütlüyüm) internetten 30 TL ye alıp elektrik bilen birine bağlatayım diyorum 🤔

Birde hangi ustaya gidersem gideyim bişey yok diyorlar araçta. Anlatıyorum. Yokuş aşağı inerken vites 2 de ya da 3 de inip yokuş bitimine yakın vites küçülteceğim zaman debriyaja bastığımda istop ediyor diyorum. Tur attık denemek için, istop etmedi yürüyen motor alt takım baltalar sağlam diyorlar şaka gibi 🤦🏻‍♂️

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...