İçeriğe Yönlendir

Mutlu Akü ile Çelik Akü Gerçekten de Aynı mı?

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas

Merhaba

Aracımın 15 -20 dk açık kalan farları yüzünden aküsünün bitmesi üzerine akü almaya karar verdim.Çelik akü satıcısı çelik akünün mutlu aküyle birerbir aynı olduğunu aynı banttan çıktığını sadece etiketlerinin farklı olduğunu söyledi çelik aküyü mutlunun ürettiğini biliyordum ancak alt kalite olduğunu düşünüyordum gerçektende birebir aynı ürünmü ikiside.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Aynı şey lastiklerde de var ancak ne yazıkki kalite farkı var. Mantıklı olmak lazım, aynı kalitede aynı yerde ürettiğiniz ürünü 100 liraya satabiliyorsanız neden 80 liraya satmayı tercih edesiniz?

Ya da başka şekilde düşünelim, 80 liraya satıp rekabet şansını artırmak varken neden daha yüksek rakama satıp rekabet şansını düşürsün?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Aynı kalite değiller. İhtiyaca göre 1. kalite 2. kalite üretim olarak banttan çıkar. Tıpkı Fiat’ın Torino’daki otomobil fabrikasında bir kapısından Ferrari öbür kapısından Fiat Brava üretilmesi gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk

Bölge bayisi aynı fabrikadan çıkar hiç farkı yok demişti bu yaz. ama çelik akünün servis ağı daha geniş diye de eklemişti. Öyleyse neden fiyatlar farklıdır bir pazarlama stratejisi midir bilemem ancak babam sürekli mutlu akü al mutlu ol gerisi boş derdi ben varta aldım =)) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
İnci alın.

Varta aldım iyi mi ?

her gün kullanılan araba için en güzeli.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rakamı bilmem de sümbül olmuş 100 bin TL. lastiğe aküye yağa giden rakam da hali ile artacak.....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selçuk Bakış yazdı:

Panda hurda teşvikli 71.900 olmuş çok mu ucuz ne?

4x4'ü geldi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
4x4'ü geldi.
Oda 105 civarında imiş, listede fiyat yazmıyor. Çok ucuz geldi.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selçuk Bakış yazdı:
Sani Gerşon yazdı:
4x4'ü geldi.

Oda 105 civarında imiş, listede fiyat yazmıyor. Çok ucuz geldi.

Çağlar abi yazmış işte. Panda yahu :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Çağlar abi yazmış işte. Panda yahu :)

bugün 2 nescafe 1 parça pastaya 51 TL ödedik orası da ayrı, ama americano olarak geldi içecekler

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bendeki varta arabayı 19 dakikaya kadar tek başına yürütebiliyor. Keşke diyorum dahada büyük bir varta akü alsaydım. 70 lik 80 lik vs. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Varta üzerine akü tanımam. 

Johnson Controls Power Solutions dünyanın en büyük akü üreticisi konumunda haliyle en iyi olma unvanını hak ediyor biraz yılda 150 milyon üretim yapıyor. Standart kullanıcı için ihtiyaca göre elit, yeterli ve optimum kalitede. Mesela dandik akülerde üzerinde 72 amper 580 cca soğuk marş akım değeri yazar ama siz reelde bu değerlerin hiçbirini alamazsınız. Ancak daha üst segment aküler -marine tip, kutup aküleri veya petrol sondaj sahalarında kullanılan türden aküler- yok değil (Exide, Optima gibi biraz daha profesyonel)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Varta üzerine akü tanımam. 

Varta, Bosch hatta Peugeot servisinden alınmış üstünde Peugeot yazan servis aküsü dahil Johnson Controls tarafından üretiliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

panda yahu .... yani panda işte.

Sayende direkten döndüm 3 sene önce 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mustafa Arıkan yazdı:

Varta, Bosch hatta Peugeot servisinden alınmış üstünde Peugeot yazan servis aküsü dahil Johnson Controls tarafından üretiliyor. 

Ford, Mercedes, BMW, Mini, Volvo, Opel (GM), VW/Audi (Ss’lilerde Moll çıkabilir), PSA grup hepsi Varta. Sadece bazı Japon grubu araçlar fabrikasyon Yuasa marka çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

2014 yılında babam fıstık sergenini gece beklemek için benim arabayla tarlaya girmişti. Gece boyunca farları açık bırakmış ve akuyu bitirmiş. Sonra ceyhanda beni arkadaşına yönlendirdi ordan yenisini taktir demişti. Gittiğim yer varta takiyordu. Önce bu ne dedim, üzerindeki inciydi illa inci olsun dedim. Adam bunu kullan deyip postaladi beni. Babamın arkadaşı olduğu için birşey diyemedim. Yıl 1 ay sonra 2020 halen aynı akü. Haftada bir veya iki kullanıyorum aracı. Çok şükür sıkıntı yok. Tek marşla. Alacak olsam aynı model varta alırım.

Ayrıca ekleyeyim. Aynı banttan çıksa dahi her iki ürün kalitesi farklıdır bencede.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Birazda şans işi. Eski aracımdaki Varta 8 yıl sonra değişti. Sıfır aldığım araçta 2.5 yıl sonra değişti. Hella akü takılı şu an. 2.5 yılı geçti sorun yok.

Çelik ile Mutluyu daha önce bakınmış, aynı iletişim adresi olduğunu görmüştüm.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Aküdeki sıralamam her zaman;

varta,bosh,inci,mutlu şeklinde olmuştur. Nedense diğer markaların dayanabilirlik oranları bana az gelmiştir. Bu durumu genel anlamda başka forumlarda zaman zaman okuduğum yazılarda da gözlemledim. Ne hikmetse 2 ya da 2.5 yıl sonra yavaş yavaş su koyuvermeye başlıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...