İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Arıza Tespit Cihazı Tavsiye.

Oğuzhan Aslan

Recommended Posts

Oğuzhan Aslan

2006 model Ford Focus 2 Dizel aracım için internetteki 30 40 Liralık bluetooth elm327 cihaz iş görür mü ? Bu araç ile uyumlu mudur ? 

Aracımda ara ara ABS lambası yanıyor, bi süre sonra geri sönüyor ABS için aracımda 4 sensör ve ABS BEYNİ tamamen değişti ama tekerlekler ıslandığı zaman ABS lambası yanıyor. Linkteki cihazla ABS arızasını silebilir miyim ? lambanın yanma sebebi sanırım parça arızasından değil, kontak aç kapa yapınca bile bazen sönebiliyor. Ürünü almamın tek nedeni yandığı zaman ABS lambasını söndürebilmek, malum lamba yanınca ABS devreye girmiyor.

anbOmz.png

https://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/elm327-bluetooth-araba-turkce-arac-ariza-tespit-cihazi-495681342

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Hs/ms modlu olmayan cihazlarla bildiğim kadarıyla araç üzerinde değişiklik yapılmıyor. Forscan veya olmazsa başka uygulama üzerinden bahsettiğiniz cihazla okuma yaparsınız ancak silme yapar mı emin değilim. 100-120 liraya bahsettiğim cihazdan alırsanız daha fazlasını yapmanız garanti olur. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

ABS lambasını yan sanayi sensör ile söndürememiştik Focus 1 'de.

Orijinal sensör ile deneyebilirsiniz. Donanımsal arıza olduğu için ne kadar silerseniz silin arıza lambası bir süre sonra tekrar yanacaktır.

Eğer her defasında silip devam ederim derseniz, Focus 1 'lerdeki LPG 'den dolayı yanan motor arıza ışığını söndürmüştük bu cihaz ve Torque programıyla.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Elm327 v1.5 daha kapsamlı ondan alın.  v1.5 ile forscan yazilimi aracılığıyla abs beynine ulasiliyor. Abs pompa motoru testi yapiliyor ayrica 4 tekerden gelen abs sinyalleri ayri ayri görülebiliyor focus1 için. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
(düzenlendi)

Elm327 bildiğim kadarıyla veriyolundan dolayı Abs ve Airbag arızalarını okumuyor. Fakat diğer arızaları focus 2 aracım için elm327 ile okuyabiliyor ve silebiliyorum

tarihinde Mustafa Şahin2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
(düzenlendi)
Recep Selim Kaya yazdı:

ABS lambasını yan sanayi sensör ile söndürememiştik Focus 1 'de.

Orijinal sensör ile deneyebilirsiniz. Donanımsal arıza olduğu için ne kadar silerseniz silin arıza lambası bir süre sonra tekrar yanacaktır.

Eğer her defasında silip devam ederim derseniz, Focus 1 'lerdeki LPG 'den dolayı yanan motor arıza ışığını söndürmüştük bu cihaz ve Torque programıyla.

4 sensörde orijinal parça. Yan sanayi taktıklarında aynı problemi yaşayıp tekrardan orijinal parça almıştım. Bu cihaz motor lambasını söndürebilir ama ABS için farklı bir modülden vs bahsedilmiş farklı konularda detayını tam bilmiyorum ama ABS için bilgisayar üzerinden daha detaylı bir program mı lazım ? 

Ömer Sarıgül yazdı:

Elm327 v1.5 daha kapsamlı ondan alın.  v1.5 ile forscan yazilimi aracılığıyla abs beynine ulasiliyor. Abs pompa motoru testi yapiliyor ayrica 4 tekerden gelen abs sinyalleri ayri ayri görülebiliyor focus1 için. 

Ü.Emre Kartal yazdı:

Hs/ms modlu olmayan cihazlarla bildiğim kadarıyla araç üzerinde değişiklik yapılmıyor. Forscan veya olmazsa başka uygulama üzerinden bahsettiğiniz cihazla okuma yaparsınız ancak silme yapar mı emin değilim. 100-120 liraya bahsettiğim cihazdan alırsanız daha fazlasını yapmanız garanti olur. 

Bahsettiğiniz ürünün linkini atabilir misiniz ?

Çok fazla cihaz çıkıyor hangisi olduğu konusunda kafam karıştı..

Mustafa Şahin2 yazdı:

Elm327 bildiğim kadarıyla veriyolundan dolayı Abs ve Airbag arızalarını okumuyor.

Bundan emin olmak için sormuştum, ABS'yi okuyamıyorsa işime yaramaz bu ürün.

tarihinde Oğuzhan Aslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Oğuzhan Aslan yazdı:

2006 model Ford Focus 2 Dizel aracım için internetteki 30 40 Liralık bluetooth elm327 cihaz iş görür mü ? Bu araç ile uyumlu mudur ? 

Aracımda ara ara ABS lambası yanıyor, bi süre sonra geri sönüyor ABS için aracımda 4 sensör ve ABS BEYNİ tamamen değişti ama tekerlekler ıslandığı zaman ABS lambası yanıyor. Linkteki cihazla ABS arızasını silebilir miyim ? lambanın yanma sebebi sanırım parça arızasından değil, kontak aç kapa yapınca bile bazen sönebiliyor. Ürünü almamın tek nedeni yandığı zaman ABS lambasını söndürebilmek, malum lamba yanınca ABS devreye girmiyor.

anbOmz.png

https://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/elm327-bluetooth-araba-turkce-arac-ariza-tespit-cihazi-495681342

https://m.n11.com/ford-mazda-ariza-tespit-cihazi-modifiyeli-kablolu-forscan-turkce-P368254027?gclid=EAIaIQobChMI4pHM8_6W5gIVStreCh1LPgwAEAQYAiABEgKoJvD_BwE&gclsrc=aw.ds

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
Oğuzhan Aslan yazdı:

4 sensörde orijinal parça. Yan sanayi taktıklarında aynı problemi yaşayıp tekrardan orijinal parça almıştım. Bu cihaz motor lambasını söndürebilir ama ABS için farklı bir modülden vs bahsedilmiş farklı konularda detayını tam bilmiyorum ama ABS için bilgisayar üzerinden daha detaylı bir program mı lazım ? 

Bahsettiğiniz ürünün linkini atabilir misiniz ?

Çok fazla cihaz çıkıyor hangisi olduğu konusunda kafam karıştı..

Bundan emin olmak için sormuştum, ABS'yi okuyamıyorsa işime yaramaz bu ürün.

Focus 2de Abs ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım fakat Kalos aracımda abs sensörüyle ilgili bir sıkıntım vardı arıza kodlarını okuduğumda abs arızaları çıkmıyordu. Delphi arıza tespit cihazıyla bilgisayardan baktığımızda abs arızalarını görebildim

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ahmet Akçal

Merhaba. Benimde Airbag ve Emniyet kemeri uyarısı devamlı yanıyordu. Mersin de oturuyorum. birçok firma ile görüştüm ve inanılmaz fiyatlar istediler. Sonrasında Adana da Nitro Mekatronik adlı bir firma buldum görüştüm. Daha önce sorduğum firmaların neredeyse yarısı kadar fiyat verince yerlerine gittim. Normalde arıza tespit cihazı ve bunun gibi şeyleri satıyorlarmış. ama garj hizmeti de verdiklerini söylediler. benimle çok güzel ilgilendiler. Kendi sattıkları Launch diye bir cihaz la hemen çözdüler. kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu arada çalışmanların bir çoğunun da mühendis olması ayrıca bir takdiri hakediyor. tavsiye ederim arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arıza ne imiş? firmalar daha arabayı görmeden neye kaç tl fiyat verdiler?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Akçal yazdı:

Merhaba. Benimde Airbag ve Emniyet kemeri uyarısı devamlı yanıyordu. 

Ne yaptılar kaça yaptılar. ?

Ahmet Akçal yazdı:

Kendi sattıkları Launch diye bir cihaz la hemen çözdüler. 

Neymiş bu cihaz.. kaç liraymış ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...