İçeriğe Yönlendir

Seat Leon SW TDi 4x4

Hakan Gürsu

Recommended Posts

Hakan Gürsu

Arkadaşlar şu ilandaki arac için yorumlarınız bekliyorum, özellikle 4x4 sistemi hakkaında Plakalı Haldex diye geçiyor. Arıza falan yaparmı kronik sorunu varmı.

Aslında otomatik araç arıyordum ama bu araca bayıldım özellikle çamurluklardaki plastik dodikler çok hoşuma gitti.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2015-leon-xperience-1.6-tdi-4w-en-full-paket-687843062/detay/

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

İlan numarasına bakıldığında uzun zamandır yayında olduğu görülmekte. Bana göre de pahalı gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Mert Yeldan yazdı:

Çok pahalı sanki

Bi tane daha var 96 istiyorlar ama 183 binde. Normal ST lere bile bu fiyatları istemişler. Bilemedim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Renk çok alengirli. Dodikler cidden başarılı. Ama araba nasıl kısmına birşey diyemem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Hakan Gürsu yazdı:

Bi tane daha var 96 istiyorlar ama 183 binde. Normal ST lere bile bu fiyatları istemişler. Bilemedim.

Pejo noldu kaça gitti?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Haldex gen6 sanırım bundaki. İhtiyaç hasıl olduğu zaman arka çekişin gücünü arttırıyor. Ekonomi için ise devreden çıkarıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Mert Yeldan yazdı:

Pejo noldu kaça gitti?

Pejo satıldı 104 e.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Haldex gen6 sanırım bundaki. İhtiyaç hasıl olduğu zaman arka çekişin gücünü arttırıyor. Ekonomi için ise devreden çıkarıyor. 

tiguan gibin. gerçi onda arkada yüzde 10 kalıyor sanırım.

araba tam benlikmiş ah birde tam yarı fiyat olasydı! :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bizim şirkette A4 Allroad var aynı bu renk, çok benzettim. 

Bence güzeldir, farklı bir araç. Fiyat konusunda yorumum yok, çok güzel görünüyor araba. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Mert Gulkokan yazdı:

Aracı biliyorum bayide vardı zamanında
Yerden yükseliği ve sw oluşu cezbediyor ama 110 hp bir araçta 4x4 sistem anlamsız geliyor hele ki bir leonda
200 300 hp olmadığı sürece 4x4 sistem bence gereksiz bu araç ile araziye bile girilmez

4x4 sistemi benim için çok önemli değil zaten. Olmasa daha iyiydi.Ben dodiklere bayıldım. :) Normal ST nini görünüşü böyle değil.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

vw nin kullandığı 4motion sisteminin aynısıymış, sarı sitede 2 tane satarken müşteri bulmak zor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mert Gulkokan yazdı:

Aracı biliyorum bayide vardı zamanında
Yerden yükseliği ve sw oluşu cezbediyor ama 110 hp bir araçta 4x4 sistem anlamsız geliyor hele ki bir leonda
200 300 hp olmadığı sürece 4x4 sistem bence gereksiz bu araç ile araziye bile girilmez

Amaç arazi değil ki bunlar. Patinaj kaybı olmadan sürüş zevki 300bg gibi hissettirir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Hakan Gürsu yazdı:

Arkadaşlar şu ilandaki arac için yorumlarınız bekliyorum, özellikle 4x4 sistemi hakkaında Plakalı Haldex diye geçiyor. Arıza falan yaparmı kronik sorunu varmı.

Aslında otomatik araç arıyordum ama bu araca bayıldım özellikle çamurluklardaki plastik dodikler çok hoşuma gitti.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2015-leon-xperience-1.6-tdi-4w-en-full-paket-687843062/detay/

Bu tür çok amaçlı araçları beğeniyorum.

Yüksekliği, fabrikasyon olarak, biraz arttırılmış gibi duruyor (Kullanım skalası düşünüldüğünde, öyle de olmalı zaten).
Pazarlık payı da eklenirse, fiyat olarak iyi bir noktada bence.
Haldex sistemi, vag grubunda yaygın olarak kullanılıyor. 60bin civarında, yağ ve filtre değişimi yapılıyor diye biliyorum. Bu anlamda, aracın geçmiş servis bilgilerini kontrol etmenizde fayda olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Kerem Kurluva yazdı:

Bu tür çok amaçlı araçları beğeniyorum.

Yüksekliği, fabrikasyon olarak, biraz arttırılmış gibi duruyor (Kullanım skalası düşünüldüğünde, öyle de olmalı zaten).
Pazarlık payı da eklenirse, fiyat olarak iyi bir noktada bence.
Haldex sistemi, vag grubunda yaygın olarak kullanılıyor. 60bin civarında, yağ ve filtre değişimi yapılıyor diye biliyorum. Bu anlamda, aracın geçmiş servis bilgilerini kontrol etmenizde fayda olur.

Evet çok az yüksek 1.5 cm. Haldex için verdiğiniz bilgi önemli.Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Yıldız alınır bu paralara yıldııız :D .  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Böyle nadir araçları çok satılan markaların dahi almak bence çok mantıklı değil. 
Servis bile yeri geliyor dilinden anlamıyor.

Onu geçtim çamurluktaki dodikler serviste bile bulunmuyordur muhtemelen. Allah korusun bir kaza durumu vs olsa servis bile kolay kolay işin içinden çıkamıyor.

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Mustafa Arıkan yazdı:

Böyle nadir araçları çok satılan markaların dahi almak bence çok mantıklı değil. 

Onu geçtim çamurluktaki dodikler serviste bile bulunmuyordur muhtemelen. Allah korusun bir kaza durumu vs olsa servis bile kolay kolay işin içinden çıkamıyor.

Doğru söylüyorsunuz.

Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Yıldız alınır bu paralara yıldııız :D .  

Alınırda eski model ve çok yakan yıldızlar olur genelde. Yüksek hacimde Mtv cabası.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Bir ara bende araştırmıştım. Benzer olarak octavianın da manuel dizel sw kasalarının bazılarında 4 çeker sistemi var. Leonu bilmiyorum ama octavianın 4 çekerlerinde arka süspansiyon da bağımsız oluyor. 95-100 arasına geçen sene vardı. Haldex korkuttuğu için cesaret edemedim açıkcası. İyice araştırıp sorunlu değilse alınabilir bence. Leon daha yakışıklı duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Mert Yeldan yazdı:

Fr alırız bu paraya :)

Fr sevmiim,  Sw isitiyorum ama güzel Sw olacak.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Mustafa Arıkan yazdı:

Konuyu dağıtmak gibi olmasın ama, bilakis, tam tersini düşünüyorum.

Çünkü, bu bir platform aracıdır. 
Parçalarının ekserisi standarttır ve servislerde / parçacılarda bulunabilir.

Dodik tarzı özel parçalar için ise, servisi baypas etme opsiyonu, her zaman mevcuttur.

Standart olmayan haldex sistemi var desek, o da vag grubundaki çoğu 4x4 için bir standart sayılır.

Dilinden anlamama konusu ise, modele değil, yetkili servislerin kalitesine özel bir durum bence. Kendimden ve çevremdem gözlemlediğim kadarıyla, kolay ulaşılır kalifiye yetkili servis bulmak, en ciddi sorun oluyor vag araçlarında.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...