İçeriğe Yönlendir

Dolandırıcı ParkTek !

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Böyle bir rezillik olacağını tahmin ettiğimden dolayı, park görevlisini videoya almıştım. Arabayı bulvar yoluna park ettim. Normalde günlük 1 ceza kağıdı bırakılır. Bilet alınmadığında bir tane cezayı yazar gider görevli. Bi geldim baktım 4 tane ceza makbuzu var. Gittim görevlinin yanına, gerisi videoda. Youtube da paylaştım linki bırakıyorum, iletişim numaralarını arıyorum telefona bakan yok. Milleti kandırarak para kazanmak öyle kolay değil.

Bunları heryere şikayet etmek istiyorum. Elimde kanıt olarak fotoğraf ve video var. Cimere yazacağım. Başka ne yapabilirim? 15 tllik cezayı 60 tl yazıyorlar bunun bedelini ödeyecekler.

efaeba6faca0dff984fbe0725cd7bda0.jpg

95bab2339b116fe2051ee02f510663be.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sonuç ne.. ben anlamadım.. 

4 günlük gibi mi işlem yapılmış.. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sonuç ne.. ben anlamadım.. 

4 günlük gibi mi işlem yapılmış.. 

Aynen dediğin gibi abi, 3 buçuk saatlik park ücreti 60 tl olduğu nerede görülmüş. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sen peşin versen 4 cezayı da düşecek miydi ona baksaydin. Peşin odemedon diye sisteme öyle düşmüştür belki dediği gibi ha yanlış bı sistem mi evet.  Normalde Kocaeli'nde 3 saatte kadar ücretli sonrası araç çekilir diyordu. Gün boyu diye bişi yok yani

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sen peşin versen 4 cezayı da düşecek miydi ona baksaydin. Peşin odemedon diye sisteme öyle düşmüştür belki dediği gibi ha yanlış bı sistem mi evet.  Normalde Kocaeli'nde 3 saatte kadar ücretli sonrası araç çekilir diyordu. Gün boyu diye bişi yok yani

Abi adam diyor ki bizim için ilki önemli, ilk ceza yazılacak diyor diğer üçü burada olduğuna dair bilgilendirme amaçlı diyor, sonra bi bakıyorum 4 tanesi de sistemde. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Anlık ödediğinde diğer 3 üne iptal edecekmiydi ona bakmak lazım sen ilkini de ödemedin diye kaldı .

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Anlık ödediğinde diğer 3 üne iptal edecekmiydi ona bakmak lazım sen ilkini de ödemedin diye kaldı .

Sinirlendim o kadar kağıdı görünce ödemiyorum dedim. İlkini ödemedim diye 4 tane yazılması saçma. Adam kendisi diyor ceza bitane diye ama 4 ceza yazmış, diğer kağıtları bilgi amaçlı değil ceza olarak yazmış. Cimere ve şikayetvar com a şikayet edeceğim. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ebrar öncelikle iyi niyet göstergesi olarak 1. cezanı orada ödeyiversen sanki daha iyi olurdu.

Bu cezaların yaptırımı nedir? Arabayı satarken karşına çıkıyor mu bu ceza mesela?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emre Şimşek yazdı:

Ebrar öncelikle iyi niyet göstergesi olarak 1. cezanı orada ödeyiversen sanki daha iyi olurdu.

Bu cezaların yaptırımı nedir? Arabayı satarken karşına çıkıyor mu bu ceza mesela?

Abi bu adamlara çok gıcığım. Siteden zaten ödeniyor diye adama ödemedim. Cezaların yaptırımı, evinize kağıt geliyor cezayı ödemezseniz haciz yoluyla parayı alacağız tarzında. Arabayı satarken çıkmıyor daha sonralardan eve geliyor. Mahkeme yolu ile alıyorlar parayı. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İşi sağlama alıyorlar anlaşılan. Mesela Fethiye’de öyle değil. Borç hep plakaya kalıyor. Arabayı satın alan vatandaş farkında olmadan park borcunu da alıyor 🙂

O halde başvurularını yapmadan önce ilkini ödesen iyi olur. Bu tür şeylerde iyi niyetini karar mercileri görürse işin kolaylaşır diye düşünüyorum. Tabi hukukçular benden çok daha iyi bilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi bu adamlara çok gıcığım. Siteden zaten ödeniyor diye adama ödemedim. Cezaların yaptırımı, evinize kağıt geliyor cezayı ödemezseniz haciz yoluyla parayı alacağız tarzında. Arabayı satarken çıkmıyor daha sonralardan eve geliyor. Mahkeme yolu ile alıyorlar parayı. 

Ödemenin size ait olduğu nasıl kanıtlanıyor? Belki eleman öylesine bi plaka girdi sisteme?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sani Gerşon yazdı:

Ödemenin size ait olduğu nasıl kanıtlanıyor? Belki eleman öylesine bi plaka girdi sisteme?

Herbirinin elinde 15 senelik küçük bir fotoğraf makinası var, cezayı yazmadan önce arabanın fotoğrafını çekiyorlar.

Emre Şimşek yazdı:

İşi sağlama alıyorlar anlaşılan. Mesela Fethiye’de öyle değil. Borç hep plakaya kalıyor. Arabayı satın alan vatandaş farkında olmadan park borcunu da alıyor 🙂

O halde başvurularını yapmadan önce ilkini ödesen iyi olur. Bu tür şeylerde iyi niyetini karar mercileri görürse işin kolaylaşır diye düşünüyorum. Tabi hukukçular benden çok daha iyi bilir.

Araba hangi tarihte ceza yediyse o tarihteki sahibinin ikamet adresine geliyor ceza. Ben koleosu sattıktan 2 ay sonra evime kağıt gelmişti. Şuan ödemek konusunda kararsızım, bu akşam elimdeki veriler ile birlikte cimere göndereceğim, iletişim numaralarına bakan yok. Defalarca aradım açmadılar 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Kesinlikle peşini bırakmayacağım. Kimbilir kaç kişiye yapıyorlar bunu.bccf0f90f86d6b81e1493ed59cff7f99.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bişi olmaz ağğbiiğğ, at gitsin sıkıntı yok, garantisi benim..... atasözü oldu artık

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

bişi olmaz ağğbiiğğ, at gitsin sıkıntı yok, garantisi benim..... atasözü oldu artık

Nerde bi vasıfsız, çakal varsa park işi yapıyor. Samsunda bitane efendi adam akıllı park görevlisi görmedim. Mesleklere genelleme yapmak doğru değil ama malesef durum bu. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bilnçli vatandaş olmak böyle birşey, ben tebrik ediyorum

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Sistemi dijital cihazlar ile kursalar şaibeli durumlar ortaya çıkmaz. Yazılı olunca sıkıntı oluşuyor tabii.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Eski belediye başkanının Samsun'a attığı en büyük kazık bu parktekler. Bir de vatandaşı tehdit eder gibi otomatların üstüne parktek yasaldır, ödemezseniz haciz gelir, danıştay parkteki yasal buldu vb gazete küpürleri yapıştırıp aba altından sopa gösteriyorlar. Yeni gelen belediye başkanının vaatleri arasında bu uygulamayı kaldırmak vardı ama geçen baktım yeni caddeleri de otopark yapmışlar.

Geçen gün babam geldi memleketten bi mont almaya gittik merkeze yarım saat için 5TL ödedim zoruma gitti gerçekten. Vergilerimle kaldırım ve yol yapıyorum ama bunları kullanmak için tekrar para veriyorum. 

Ha ek olarak park halindeki araca bir zarar gelirse onu da karşılamıyorlar.

Sinirlendim gece gece :angry:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

valla ben hiç vermem para mara, yaz geç diyorum  parkomat olayı yasal değil diye biliyorum hatta her yeri yap para al yok öyle, belediye bir alanı park alanı yaparsa yol kenarlarını kaldırımları değil, ancak o zaman para alabilir, para birikir ve parayla katlı otopark yapmalıdır....   

yeni ev yapılırken park yeri artık zorunlu, olmadığı yapılamadığı durumlarda belediye daire başına para alır ve o paralarla yakında bir alana katlı otopark yapmalıdır, yapmıyorsa beş kuruş alamaz diye biliyorum, ayrıca bu suçtur...

bizde kimse hakkını aramadığı için böyle sürer gider, toplum birlikte hareket edecek, bak ozaman ne oluyor, unutmayınki Cumhur biziz....

mesela apartmanın önünde apartmana ait yer varsa park alanı olarak bildirildiyse oraya araba koyduğumda belediye para alamaz, o park alanına başkasıda parkedemez gibi kurallarda var...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emrah Altun yazdı:

Eski belediye başkanının Samsun'a attığı en büyük kazık bu parktekler. Bir de vatandaşı tehdit eder gibi otomatların üstüne parktek yasaldır, ödemezseniz haciz gelir, danıştay parkteki yasal buldu vb gazete küpürleri yapıştırıp aba altından sopa gösteriyorlar. Yeni gelen belediye başkanının vaatleri arasında bu uygulamayı kaldırmak vardı ama geçen baktım yeni caddeleri de otopark yapmışlar.

Geçen gün babam geldi memleketten bi mont almaya gittik merkeze yarım saat için 5TL ödedim zoruma gitti gerçekten. Vergilerimle kaldırım ve yol yapıyorum ama bunları kullanmak için tekrar para veriyorum. 

Ha ek olarak park halindeki araca bir zarar gelirse onu da karşılamıyorlar.

Sinirlendim gece gece :angry:

O aba altından gösterdikleri sopanın gerçeği benim araba da var. O kadar nefret ediyorum ki şunlardan. Evimin önünde arabamı park ediyorum diye günlük 25 tl park bileti almak zorundayım. Arabayı çantaya koyup eve mi çıkarayım napacağım ben ? Eski belediye başkanının 7 ceddi mezarında ters döndü edilen küfürlerden. 

Ali Cihangiroğlu yazdı:

valla ben hiç vermem para mara, yaz geç diyorum  parkomat olayı yasal değil diye biliyorum hatta her yeri yap para al yok öyle, belediye bir alanı park alanı yaparsa yol kenarlarını kaldırımları değil, ancak o zaman para alabilir, para birikir ve parayla katlı otopark yapmalıdır....   

yeni ev yapılırken park yeri artık zorunlu, olmadığı yapılamadığı durumlarda belediye daire başına para alır ve o paralarla yakında bir alana katlı otopark yapmalıdır, yapmıyorsa beş kuruş alamaz diye biliyorum, ayrıca bu suçtur...

bizde kimse hakkını aramadığı için böyle sürer gider, toplum birlikte hareket edecek, bak ozaman ne oluyor, unutmayınki Cumhur biziz....

mesela apartmanın önünde apartmana ait yer varsa park alanı olarak bildirildiyse oraya araba koyduğumda belediye para alamaz, o park alanına başkasıda parkedemez gibi kurallarda var...

Apartmanın yanında tek araçlık bi park izni var ona da kargo şubesinin ducatosunu koyuyorlar başka yok. Dümdüz bulvar yolunda oturanlar günlük 25 tl ödemek zorunda, ödemezse evine haciz geliyor. Çok şükür şimdi diğer evimize taşındık da kendi otoparkı var kurtulduk şu işten

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

O aba altından gösterdikleri sopanın gerçeği benim araba da var. O kadar nefret ediyorum ki şunlardan. Evimin önünde arabamı park ediyorum diye günlük 25 tl park bileti almak zorundayım. Arabayı çantaya koyup eve mi çıkarayım napacağım ben ? Eski belediye başkanının 7 ceddi mezarında ters döndü edilen küfürlerden. 

Apartmanın yanında tek araçlık bi park izni var ona da kargo şubesinin ducatosunu koyuyorlar başka yok. Dümdüz bulvar yolunda oturanlar günlük 25 tl ödemek zorunda, ödemezse evine haciz geliyor. Çok şükür şimdi diğer evimize taşındık da kendi otoparkı var kurtulduk şu işten

o caddede sana park yeri yoksa o zaman belediye yakında bir yere mahalleye göre tabii, otopark yapacak, yapamıyorsa o sokakta ücret alamaz, hakkı yok, icraya itiraz edip dava açıcaksın, kazanamazlar. normal durumda tabii...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o caddede sana park yeri yoksa o zaman belediye yakında bir yere mahalleye göre tabii, otopark yapacak, yapamıyorsa o sokakta ücret alamaz, hakkı yok, icraya itiraz edip dava açıcaksın, kazanamazlar. normal durumda tabii...

Mahallede paralı otopark var bitane. Bu parktekciler diyor ki aylık 250 300 lira verip abone olun size ceza kesmeyelim diyorlar. Yok yaa kapıma araba koyuyorum diye bide sana haraç mı vereceğim. İşin komik tarafı belediye işletiyordu bu işi. Sattı özele. Sen ben gibi bi adam alıyor parayı. Ben kapıma araba koyacağım sana para ödeyeceğim ha ? Yok öyle dünya. Resmen haraç kesiyorlar bide icra ile tehdit ediyorlar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Emrah Altun yazdı:

Piyasada her iki tarafın da biz haklıyız yargıtay, danıştay bilimum son karar vericiler bizi haklı buldu temalı çok haber var. Bilemiyorsun tabi son durumu.

kural şu bildiğim kadarıyla;  yeni bina yaptın artık park yeri ayırmak zorunlu, olduda imkan olmuyor o zaman yaparken belediyeye para ödeniyor, bu paralarla belediye size yakın bölgelerde yer ayırıp otopark yapıyor, biriken paralar sadece bu işe harcanır ayrıca (nereye gidiyor acaba bu paralar),  belediye para alıp otopark yapmıyor yada yer göstermiyorsa evin önüne parkederseniz para mara alamaz, bitti.

istediği kadar özele versin ihale etsin farketmez, belediye ya yer yapacak oraya parasız koyacaksın aracını yada bina içinde otoparkın olacak, yer yoksa belediye daire başına para ödeniyor o da bu paralarla otopark yapacak, bunların dışında harici otoparklar paralı olabilir ama her sokağa her yere paralı otopark olmaz bildiğim kadarıyla, adam gibi işlese kanunlar ve bizim millette hakkını arasa bazı şeyleri ölümüne korumasa takılmasa boş partizanlık yapmasa esas olanın devlet olduğunu bilse bu hallere düşmezdik diye düşünüyorum....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...