İçeriğe Yönlendir

Dolandırıcı ParkTek !

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Mahallede paralı otopark var bitane. Bu parktekciler diyor ki aylık 250 300 lira verip abone olun size ceza kesmeyelim diyorlar. Yok yaa kapıma araba koyuyorum diye bide sana haraç mı vereceğim. İşin komik tarafı belediye işletiyordu bu işi. Sattı özele. Sen ben gibi bi adam alıyor parayı. Ben kapıma araba koyacağım sana para ödeyeceğim ha ? Yok öyle dünya. Resmen haraç kesiyorlar bide icra ile tehdit ediyorlar.

senin binada park yeri yoksa ve bina yapılırken yer olmadığından belediyeye para ödediysen o dediğin park yeride belediyeninse sen oraya arabanı koyuyorsun ve para vermiyorsun, ha park yeri tam doldu ve tamamı çevre binalarda seninle aynı durumda insanlarsa tamamı para vermiyor bu kadar basit, belediye ihaleye verdiyse orayı bu sayıya bakacaktı, baktı kapasite dolu ihale etmeyecek çünki yeri yok bitti yer varsa verir harici gelenler para verir, yer yetmiyorsa gitsin yer bulursa başka yere yapsın paralı otoparkını yada katlı otopark yapsın, her yere ev doldurmasınlar, hakkını ara kardeş, dediğim gibiyse para mara alamazlar, sen onlardan alırsın. 

Otoparkçı tehdit ediyorsa suç duyurusunda bulun, en ufak hasarda hesabını sorarsın, tedbirini al önceden... burası teksas gibi memleket tabi bu önlem işe yararmı işin sonu nereye varır bilemem ama ne olursa olsun susmayıp hak aramamız lazım...  yoksa bu millet bir dip görecek kaçış yok ve dip görmeyede devam edecek, akıllanana kadar......

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

senin binada park yeri yoksa ve bina yapılırken yer olmadığından belediyeye para ödediysen o dediğin park yeride belediyeninse sen oraya arabanı koyuyorsun ve para vermiyorsun, ha park yeri tam doldu ve tamamı çevre binalarda seninle aynı durumda insanlarsa tamamı para vermiyor bu kadar basit, belediye ihaleye verdiyse orayı bu sayıya bakacaktı, baktı kapasite dolu ihale etmeyecek çünki yeri yok bitti yer varsa verir harici gelenler para verir, yer yetmiyorsa gitsin yer bulursa başka yere yapsın paralı otoparkını yada katlı otopark yapsın, her yere ev doldurmasınlar, hakkını ara kardeş, dediğim gibiyse para mara alamazlar, sen onlardan alırsın. 

Otoparkçı tehdit ediyorsa suç duyurusunda bulun, en ufak hasarda hesabını sorarsın, tedbirini al önceden... burası teksas gibi memleket tabi bu önlem işe yararmı işin sonu nereye varır bilemem ama ne olursa olsun susmayıp hak aramamız lazım...  yoksa bu millet bir dip görecek kaçış yok ve dip görmeyede devam edecek, akıllanana kadar......

Yok abi deminki mesajında da demişsin belediye o parayla otopark yapmak zorunda. Belediyenin önünde arka kapılarındaki poşet sökülmemiş A8 long var daha yeni aldılar... Paranın nereye gittiği belli de şimdi herkese açık ortam, konuşmuyorum. 

Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Yargıtay bu olayın yasal olmadığına belediye yol olarak yapılan yeri otopark olarak kiralamyamaz diye karar verdi bildiğim kadarıyla Yargıtay bu işlerde en üst merci birde şu durum var bende eski aracımda dört yıl vermedim para mara sonra sattım araci alan kişi plakayı da değişti e ne olacak sistemden bulunur demeyin olay trafik polisinin yazdığı park cezası değil bunlar hangi akılla ceza yazıyor yol kamunun yol kiralanabilir  mi ki 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ebrar Tüfek

Ayın 2 sinde şikayeti gönderdim, ayın 4 ünde samsun valiliğine gönderilmiş. Şuan 21 i ,17 gün geçti hala cevap yazılmadı. Herhangi bir sonuç çıkmadı. Sistem çok güzel çalışıyor maaşallah. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Evet. 1 aydır bekliyorum, cevap geldi, siteden sorgulama yaptım 4 cezanın 3 ünü silmişler. Acaba park tek bu olaydan dolayı ceza almışmıdır. accad0976fea8f7756c8a73c78f3c8f2.jpgc64c7138fd3288c8b5bd370ebb154877.jpg

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

Elbette.. hayır

Cevabı o kadar biliyorum ki soru işareti bile koymamışım yazarken, neyse Mehmet hocam görmesin. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...