İçeriğe Yönlendir

Nissan Servis Fiyatları (10 bin km de 1700 TL)

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Çağatay Özsoy

Merhaba Arkadaşlar, 

Qashqai 1.6 dizel otomatik araç sahibiyim, 40 bin bakımı için servise girmem gerekiyor ama fiyatlar öyle böyle değil. 4-5 Servisle görüştüm; fiyatlar 1900 - 2000 tl, pazarlıkla 1700-1800 tl kadar iniyorlar. 30 bin bakımını yaptıralı daha 6 ay oldu ama nissan dizellerde 10 binde bir bakım yapılıyor şimdi 40 bin bakımına 1700 vermem gerekecek. Yapılanda; yağ, yağ filtresi, yakıt filtresi ve polen filtresi değişimi. Garantimin bitmesine 10 aydan biraz daha fazla var, dışarıda 700 tl orjinale yakın parça kullanılarak yapılabilecek bir bakımı 1000 tl fazla vererek serviste yaptırmak çok içimi acıtıyor, bu satırları da nissan almak isteyenler internette arama yaparsa görsün diye yazıyorum (şuanda asgari ücret net 2020 TL). Aracın birçok şeyi iyi güzel ama yabancı ülkelerde 20-25 binde olan bakımın Türkiye'de 10 binde bir olmasından dolayı resmen kullanıcıyı kazıklıyorlar, kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Garantiyi yakmakla yakmamak arasında gidip geliyorum, hanıma kalsa yakmayalım diyor, o her şeyin garantisinde ama aralıkta trafik, kasko, MTV üstüne ve birde bakıma 1700 tl verirsek evin yolunu nasıl buluruz bilmiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Abimde x-trail var, ilk bakım için benzer fiyatlar verdiler. 

Garantiyi yakmayın bence, CVT arızası olabiliyor galiba o modellerde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Skoda 20 bin bakımı için bizden 1200 lira aldı birde seramik kaplama yaptılar. Hanım servise götürdüğü için ne değiştirdiler bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Fatih Sarıkaya yazdı:

Skoda 20 bin bakımı için bizden 1200 lira aldı birde seramik kaplama yaptılar. Hanım servise götürdüğü için ne değiştirdiler bilmiyorum.

Hızlı ciladır o hocam :) 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Epey pahalıymış bakım, 10bin km aralık için çok fazla. Yılda 30bin yapan adam ne yapacak?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Fiyatlar çok yüksek, benim kadjar almamdaki sebeplerden birisi buydu. Aynı motorun renoda bakım aralığı 20 bin km. 

Bu bakımla birlikte 10 ay içinde 2 bakım yapılacak. 3500-4000 lira para demek. Cvt işi sıkıntılı, garantiyi bozmak risk. Ama belki sadece cvt yağı serviste değişmek üzere normal bakımı dışarıda yapabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

Nissan kafayı yedi iyice, Almera Krank sensörü 450 lira dedi ne yapcam bilmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yetkili servis iyidir, ben 10 yıldır ford yetkiliye gidiyorum, ama fiyatlar biraz daha mantıklı olmalı.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Muhammed Orak yazdı:

Nissan kafayı yedi iyice, Almera Krank sensörü 450 lira dedi ne yapcam bilmiyorum. 

Parça kodunu bulup çinden felan getir. Belki hazır getirilmişi vardır. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Daha önce yetkili servise garanti bozulmasın diye bir defa gittim. Opel kazığı atınca dedim bir daha zor görürsünüz beni. 2 sene daha bindim ve servisin 1200 lira dediği bakıma 400-500 lira ödedim en fazla. İki ucu b*klu değnek.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Mahmut Yıldız yazdı:

Fiyatlar çok yüksek, benim kadjar almamdaki sebeplerden birisi buydu. Aynı motorun renoda bakım aralığı 20 bin km. 

Bu bakımla birlikte 10 ay içinde 2 bakım yapılacak. 3500-4000 lira para demek. Cvt işi sıkıntılı, garantiyi bozmak risk. Ama belki sadece cvt yağı serviste değişmek üzere normal bakımı dışarıda yapabilirsiniz. 

Şimdi aklım olsa inanın bende kadjar alırdım, nissan'ın marka değeri çok farklı değil. yılda 20bin km yapan birinin 3 yılda ortalama 5000 tl si cebinde kalır, 30 bin yapanın 7000-8000 bin tl si ki çok iyi para. Ben şahsen yılda 15 bin ortalama yaptığımdan nissan tercih ederek 3000 filan fazladan servis ödemiş olacağım. değer mi?? bence hiç gerek yok.

Muhammed Orak yazdı:

abi direk renault ta kullanılan bir parça mı ona bak, kullanılıyorsa renault kodu ile araştır, bizim araçlarda çünkü öyle birşey var. kadjar ve qashqai parçalar aynı ama kodu ve fiyatı farklı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bayide her ikisini de incelemiştim, nissan daha kaliteli hissettirmişti bana, daha iyi işçiliğe sahipti. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teknik olarak aynı motoru kullanan röno da ne kadar araştırıp fark çok ise şikayet etmeli aslında, nissan uzun sürede oldukça yüksek SSH rakamları uygulamakata, satışları da iyi bu arada.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

Bayide her ikisini de incelemiştim, nissan daha kaliteli hissettirmişti bana, daha iyi işçiliğe sahipti. 

iki aracı lifte koyacağım, sende gelip alttan kabaca bakacaksın, bakalım hangsi duster-kaşkay bilebilecekmisin :D

Mehmet Göktürk yazdı:

Zeki adam 

katılıyorum.... adam birde göstermiş, ikiside 1 demiş, yersen :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Reno Fransa'da bakım aralığı 30 bin.
Ayrıca reno yetkili servisi de Nissan'dan ucuz.
Bu motoru en uzun kullanan reno, onun tecrübesi daha fazla, onun dediğini yapmak daha doğru.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bakalım hangsi duster-kaşkay bilebilecekmisin 

basit 1 saat sonra ikiye bükülmeyen kaşkay dir

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

basit 1 saat sonra ikiye bükülmeyen kaşkay dir

liftte bak dediydim ama arazide değil ki  :)  japanlık az var, farkı olsun o kadar ama arazide kullanacaksam ikisinden biri dense duster derdim, 1 saat sonra bakalım hangisi sağ çıkardı onada bakmak lazım harbi arazide...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sağ çıkma kriteri kendi başına hala yürümesi ise sağ çıkar elbette. getir bi merdivenden çıkartıp deneyelim , vidyo da çekeriz

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

sağ çıkma kriteri kendi başına hala yürümesi ise sağ çıkar elbette. getir bi merdivenden çıkartıp deneyelim , vidyo da çekeriz

dusterın sac daha bi teneke ama arizide tipinin avantajıyla daha rahat ilerler kaşkaya göre, merdivende çıkar nazikçe tabii, neyse evet çok sağlam değil duster , ama arazide fena değil, biraz trim sesi var :D ama güzel gidiyor, kaşkay biraz daha süslü asfalt aracı, 4x4 dustera karşı sanmam başarılı olsun... kaşkayın varmı 4 çekeri acep? son kasanın....  haa bu arada emminin kaşkay daha bir sağlam duruyordu, son kasaları sevmedim açıkcası, narin geldi bana...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Filtreleri servisten alsanız, yağı da aracın specleri uygun olandan seçseniz ve faturalarını saklasanız ne olur?

- satış sonrası hizmetler yönetmeliği

- tüketicinin korunması hakkında kanun

- garanti belgesi yönetmeliği

- garanti belgesi uygulama esaslrına dair yönetmelik

bunları okudum. Hiçbirinde garanti şartı olarak servis bakımlı demiyor. Ama kanununda şöyle bir ibare var. 

madde 56

süresi malın teslim tarihinden itibaren başlamak üzere asgari iki yıldır. Ancak, özelliği nedeniyle bazı malların garanti şartları Bakanlıkça başka bir ölçü birimi ile belirlenebilir.

bunun detayını bulamadım. 

Bence bir aracın bakımlarını kendi ürünleriyle yaparsak garanti kapsamından çıkmaz. Ürünleri servisten alıp dışarıda taktırın. Faturaları saklayın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

faturası saklanırsa belki olur. yağı nasıl ispat edeceksiniz gerekince? bence son bir kez daha servise öpülmeniz lazım. sonrası allah kerim. nissan servisleri hep böyle pahalı idi.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Aşırı pahalı ve bakım aralığı çok kısaymış. Şimdiki aracımdan sonra aklımda QQ vardı ama bu konuyu gördükten sonra aklımdan çıkardım. Ben olsam özel servise giderdim şurda kalmış 10 ay. 10 ayda bir şey olmaz heralde. Bulunduğunuz yerde isim yapmış bir özel servis yok mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...