İçeriğe Yönlendir

Nissan Servis Fiyatları (10 bin km de 1700 TL)

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Mustafa Arıkan

Kanunun sizi haklı çıkarabilmesi için yapılan bakımda kullanılan tüm parçaların yetkisi olan özel servisten alınmış ve fatura ile ispatlanabilir olması lazım. Hatta fatura üzerinde plaka ve şase no yazılması gerekir. Yani filtreleri yetkili servisten alayım, yağı internetten alayım gidip Bosch serviste bakımı yaptırayım garanti bozulmasın derseniz ben böyle bir şeyin mümkün olacağına ihtimal vermiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

üstte ne yazmışım atlandı sanırım !!!

herşey faturaya yazılacak, internetten aldığın yağında faturası var oda olur, o yağıda Bosch serviste (örnek olarak veriyoruz bu ismide) kondu diye işleteceksiniz,  ayrıca şuda var bunuda yaparsınız, tıpkı benim yaptığım gibi arabanın kendi yetkili servisine (onaylı mazleme olduğu sürece kullanmak zorudalar) dışardan aldığım Ford onaylı yağı filtreyi mazot filtresini ve hava filtresini kullandırtıp faturasına işlettiğim gibi haa unutmadan faturaya işlenende sadece yağ bir ara sadece işçilik ödemiştim oda işçlik indirimi vardı 59 tl. idi bu arada, diğerleri yazılmaz çünki zaten otosan parçası, yani dışardan onaylı yağı alıp gidip Bosch serviste yaptırırım garanti bozulmaz, bu iş kanunla olur ihtimalle değil, bozulmaz:

ayrıca hala atlıyorsunuz, bakım ile garanti ayrı şeylerdir, bakımı onaylı heryerde yaptırırım, garantiden olan şeylerse zaten beleş kendi servisinde yapılır, yağı suyu kayışı balatası değişmesi bakımdır garanti değil, şunu netleştirelim artık...  sarf malzemesi garanti kapsamı dışıdır zaten, unutmayın.

üstte detaylıca açıkladım, videoda var, bu denilenerin hepsi ve kurallar herşey orada okunuyor ve dinleniyor, artık tekrar tekrar aynı şeyi yazmanın gereği yok diye düşünüyorum arkadaşlar....

dediğim dışarda yapılır kısmı sadece periyodik bakım bunuda unutmayın, garantiden olması değişmesi gereken şeyler dışarda yaptırılmaz, kendi servisine gidilir, zaten aksi düşünülmez değilmi yazmama bile gerek yok ama olsun yazayım yine, garantiyi veren araba firması, sanayide olmaz o iş değilmi ?

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ben gülüyorum.

Türkiyede kim hangi mahkeme bizi haklı bulur bilemedim.  farzetki haklı buldu ben kendimi bile ikna edemem  bu işin doğruluğuna

serviste bakım yaptırmayıp he ne belgesi olursa olsun başka serviste yapıp sonra garantim devam ediyor çünkü parçalar orjinaldi demek kimseyi ikna etmez

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

ben gülüyorum.

Türkiyede kim hangi mahkeme bizi haklı bulur bilemedim.  farzetki haklı buldu ben kendimi bile ikna edemem  bu işin doğruluğuna

serviste bakım yaptırmayıp he ne belgesi olursa olsun başka serviste yapıp sonra garantim devam ediyor çünkü parçalar orjinaldi demek kimseyi ikna etmez

arkadaş ben ne yazdım üstte :)   Kanun böyle yani hakkın var bitti, dışarda belli şartları sağlayan heryerde belli mazlemelerle BAKIM yaptırılır : aynı şeyi  neden inatla bana yazdırıyorsunuz yahu, kanun var diyorum, uygulanmaması başka şey değilmidir, ben kuralı söylüyorum sadece, uygulatacak olan sizlersiniz benim herkes bu millet, uygulatalım.......

kanunun ülkede uygulanmaması ise başka şey ve haklısın bu konuda, bende gülüyorum ağlanacak halimize, ama bu iş nasıl düzelir, gülerek değil, sen yaptıracaksın ben yaptıracağım herkes yaptıracak, herkes hakkını arayacakki Kanun mecburen uygulansın, yoksa her konuda olduğu gibi bu işlerde kanunda sözde kalır, bunu düzeltecek olan blinçi hak arayan soran sorgulayan toplumdur. İş bizde, gülme bastır servise adam olsunlar :)

ayrıca ikna etmiyoruz, elimizde kapı gibi fatura var belge var ikna yok kanıt var bittiiii :) aldığım orjinal parça aracın üstünde, bilirkişisi var, herşeyi var, yeterki hakkını ara sen....

yine koyayım şunuda artık demeyin şunları yahu...:hohoho:

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Arkadaşlar konuyu biliyorum ama dışarıda bakım yaptırıp arıza sonrası mahkemeye gidip haklı çıkan kimse var mı? Ben mahkeme sürecine girip (ki o süreç ne kadar sürer? o sırada aracını kullanabilir misin?) bu süreçte başarılı olan diye bir şey duymadım, sırf mantıklı olduğu için kanuni olarak haklı çıkamazsınız. Öyle olsa asgari ücretin 2020 tl olduğu bir ülkede 1800tl ye yılda 2-3 kere bakıma girmezdik

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağatay Özsoy yazdı:

Arkadaşlar konuyu biliyorum ama dışarıda bakım yaptırıp arıza sonrası mahkemeye gidip haklı çıkan kimse var mı? Ben mahkeme sürecine girip (ki o süreç ne kadar sürer? o sırada aracını kullanabilir misin?) bu süreçte başarılı olan diye bir şey duymadım, sırf mantıklı olduğu için kanuni olarak haklı çıkamazsınız. Öyle olsa asgari ücretin 2020 tl olduğu bir ülkede 1800tl ye yılda 2-3 kere bakıma girmezdik

mantıkla ilgisi yok kardeş, kanun var kural var, kanun varsa haklı çıkarım.... asgari ücret vs. az nasıl olacak demişsin bak, buda aynı yere çıkar, toplumsal br sorun bu, Hakkınızı arayın, asgari ücret bence en az 3500 Tl. olmalı, hadi birlik olalım isteyelim, Cumhur biziz unutmayın, isteyelim ama kendimizde çeki düzen verelim, bu konuda uzamasın gerisini siz düşünün, hakkını aramazsan her alanda böyle yürür işler... 

örnek varmı mahkeme kazanan varmı olayı demişsin o başka,   biz işleteceğiz kanunu, sen böyle dersen o böyle derse, yok mahkeme uzar, yok olmaz yağ dışardan geldi, ohoooo, siz doğru olanın olması için çabalamıyorsunuzki, yanlış var bu yanlış düzelmez diyip en baştan pes ediyorsunuz, o zaman gidin servise basın parayı kafanız rahat etsin,  ne diyim para sizin...

ama unutmayınki bu iş yanlış, doğrusu herkes hakkını kanunlar çervevesinde arayacak, aramazsanız bu ülke asla düzelmez, dahada yazmıyorum, karar sizin, benden pes....

bakıyorum herkes en baştan pes etmiş teslim olmuş, ben etmiyorum arkadaş......

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Garantisi olan araca dışarda bakim yaptıracak kadar zengin değilim!

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Halil Gümüş yazdı:

Garantisi olan araca dışarda bakim yaptıracak kadar zengin değilim!

daha az para vereceksin daha iyiya....

yazmayacaktım yine yazdım, pes etmşsin sende diğerleri gibi, bildiğin gibi devam et o zaman arkadaş, yani bu dediğin doğru bir sözmüdür şimdi ....

yok aga benden bu kadar, boşa yazıyorum ben, kabak yine başıma patlamadan kaçayım, dokuz köyden kovulmayım, herkes bildiği gibi devam etsin......

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

Sanayide usta var usta da var
Arkadaş 1.2 tsi golfe sanayide bakım yaptırdı kendisi bile bilmiyor ustanın ne yağ koyduğunu ki kendisi mühendis okumuş etmiş adam
Şimdi diyor kş araçta yağ eksiltme var diyorum geçmiş olsun yok diyor bu kasada kullanılan 1.2 tsi larda kronik miş birde şimdi subap sesi gibi bir seste başladı yetkili servise götürdü adamlar ilk kez böyle bir ses duyuyoruz demişler sese yakıt ile alakalı dediler ama ses yine geliyor
Sonuç olarak ben senelerce yetkilide bakım yaptırcam her bakıma 1000 tl gömcem elin adamı sanayide ne yap konduğu belli olmayan arabası ile çıkıp benim aracım garanti içinde diyecek
Yok öyle birşey...

Mert sorun toplumda, işi bilende yok kanuna uyanda uygulayanda,  yetkili servislerde çoğu ezbere gidiyor, yani  güvendiğin serviste aynı, ama işte garanti masalına ilgisi olmadığı halde mecburen gidiyorsun ve yanlış olduğunu bile bile bence...

dediğim gibi, bildiğiniz gibi yapın, kanun var uygulanmıyor, kimse işini adam gibi yapmıyor, biz boşvermişiz nasıl kendimi kurtarırım derdindeyiz, bitik toplum bu işte, o yüzden bildiğin gibi yap...

Sakın çıkıpta kimse bu memleket bu gidişat nasıl düzelir demesin hiiç kızmasın kimseye, kızacaksak aynaya bakacağız önce..... herkes pes etmiş, bende ettim.... size anlatmaktan ama, hak aramaktan değil...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Garanti var ve sizin dediğiniz gibi bütün prosedürü tamamlayıp dışarda bakim yaptık. Diyelim ki turbo bozuldu servise gittik adamlar ilk etapta mümkün değil kabul etmez. Dediğiniz gibi dava açtık bilinçli tüketici olarak, ne kadar sürer? En iyi ihtimalle 1 sene falan. Ve kazandık bitti mi? Bitmedi servis temyize götürdü 1 sene de orası. Etti 2 sene ve yine kazandık. Turbomuz 2 sene sonra garantiden değişti. O 2 sene neye binecegiz? Neyi kazandık ? Şark kurnazlığı!

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ben burda yanlış bilgi aktarıldığını ısrarla savunulduğunu düşünüyorum. 

bu konu incelenmeli bunu okuyup dışarıda bakım yaptırıp zarar gören biri çıkabilir.

yönetimin bunu değerlendireceğini düşünerek şikayet oluşturdum. haksız bizsek onuda öğreniriz

herkes istediğini yazabilir benim için önemli değil ama biri gelir bunu okur ve aracını dışarı götürürde sıkıntı yaşarsa o zaman  mahkemeyi masrafı ıvırı zıvırı acaba gelip ali bey yardımcı olurmu şüpheliyim. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yaşı 5,6 yı geçmiş fordlarda bakım 500TL civarı. Sanayide  kaliteli parça ile aşağı yukarı bu kadar tutar. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Şimcik;

Marka vermiyorum ama arkadaşın arabasının kullanma kılavuzunda yazan yazı aynen şu şekil;

" Aracın bakım ve onarımları zamanında, düzenli olarak, gerekli teknik bilgi ve yetkinliğe sahip servisler tarafından; periyodik bakım ve onarım prosedürlerine uygun şekilde yapılmamışsa "

Burada yetkili servis demiyor. Gerekli teknik bilgi ve yetkinliğine sahip periyodik bakım veonarım prosedürlerine uygun şekilde diyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Eee benden söylemesi, Kanun varda uygulama yoksa yapacağım birşey yok,

Ali bu konudaki kanunu bulup paylaşabilir misin.. 

İnsanları zor bir yola yönlendirmek istemeyiz. 

Halil Hoca'nın dediği gibi, dışarıda yapılan bakımla, servisi ikna etmek kolay olmasa gerek. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

o değilde Nissan km de 17 kuruş bakım maliyeti alıyor. neredeyse lpg li aytenin yaktığı kadar kendine alıyor. Tıpkı ortağı elektrikli Renonun akü parası aldığı gibi. hadi reno fransız, bu japona ne demeli bilemedim. Ama iyi iş iyi kazanç kapısı bulmuşlar.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mert Yeldan yazdı:

Şimcik;

Marka vermiyorum ama arkadaşın arabasının kullanma kılavuzunda yazan yazı aynen şu şekil;

" Aracın bakım ve onarımları zamanında, düzenli olarak, gerekli teknik bilgi ve yetkinliğe sahip servisler tarafından; periyodik bakım ve onarım prosedürlerine uygun şekilde yapılmamışsa "

Burada yetkili servis demiyor. Gerekli teknik bilgi ve yetkinliğine sahip periyodik bakım veonarım prosedürlerine uygun şekilde diyor.

Kişi kendisi de yapabilir o zaman?

Yada örneğin meslek lisesinin motor bölümü mezunu bir kişi bakımı kendisi yapsa ne olur? 
Bu iş çok su götürür :) 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mustafa Arıkan yazdı:

Kişi kendisi de yapabilir o zaman?

Yada örneğin meslek lisesinin motor bölümü mezunu bir kişi bakımı kendisi yapsa ne olur? 
Bu iş çok su götürür :) 

Hem klavuzunda hem internet sitesinde aynen böyle yazıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bunu yapan servislerin TS 12047 alması gerekiyor ancak bu standart 2013 yılında iptal edilmiş. 

Mahmut Yıldız yazdı:

Burada yazdığına göre bu durum iptal edilmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ali bu konudaki kanunu bulup paylaşabilir misin.. 

İnsanları zor bir yola yönlendirmek istemeyiz. 

Halil Hoca'nın dediği gibi, dışarıda yapılan bakımla, servisi ikna etmek kolay olmasa gerek. 

Mahmut bey yazmış ilgili maddeyi iptal edilmiş diye, evet edilmiş ve sonra tadil edilmiş o kısmı gözden kaçırmış sanırım, ilgili madde aynı numarılı..

yalnız bu işte başarılı olmak için sen ben 2-3 kişi ile olmaz, herkes bu şekilde hak aramalıki firma başına ne geleceğini bilmeli, kesin kaybedeceği için uzatmadan işi çözer böyece, bizde mehkemeye bile gitmeden amacımıza ulaşırız.

geçerli madde şu, yinede sizde bir araştırın, belki bir numara olmuş ayar çekmişlerdir, genelde bizi kimse korumaz biliyorsunuz, bizim toplumda sadece kedini düşünür ne yazıkki...

https://intweb.tse.org.tr/Standard/Standard/Standard.aspx?081118051115108051104119110104055047105102120088111043113104073085102043100110104079057109087066

eksi madde 26-09-13 de iptal edilmiş, aslında tadil edilmiş yeni madde galiba 2017 tadil edilmiş anladığım kadarıyla...

mesela Bosch servis örneğinden gidelim, geçerliki adamlar hala basa basa ısrarla bu iş olur diyor, yakınızda varsa bir sorun bakalım onlar  ne diyor neye dayanarak diyor, araştırmak şart azizim, ben bu böyle diyorum dediğimide araştırın, belki atladığım yer vardır dimi ama...

aslında bu işten anlayan bir avukat arkadaş yokmu aramızda, tam emin olurduk konudan, yada tüketici hakem heyeti falan bunlara gidip soralım iş garanti olsun, eve döneyim bir el atayım şu işe, kendi işimi kendim göreyim bari... 

Standard Detayı

TÜRK STANDARDI
TS No : TS 12047    Kapak.gif   
Kabul Tarihi : 18.12.2013
Hazırlık Grubu : TK-06: Yetkili Servisler Teknik Komitesi
Doküman Tipi : ST
Yürürlük Durumu : U (Yürürlükteki Standard/Standard)
Başlık : Yetkili servisler - Motorlu araçlar için - Kurallar
Başlık (İng) : Competent services - Rules for motor vehicles
Türü : Hizmet, Meslek, vb.
Kapsam : Bu standard, mootrlu kara taşıt araçlarının periyodik bakım, teşhis (diyagnostik), motor, vites kurusu, aktarma organları, süspansiyon sistemi, elektrik ve elektronik sistemler, yardımcı sistemler (aksesuarlar), ilave sistemler (tadilatlar9, gövde (kaporta ve boya) gibi konularda satış öncesi ve sonrasında verilmesi gerekli hizmetleri, ana firma ile yapılacak sözleşmede belirtilen kurallar çerçevesinde yerine getirecek servislerin işletmecilik, çalışma şartları, çalışanların özellikleri, bulundurulması gerekli teknik donanım, yapısal özellikleri ve gruplandırmasını kapsar.
Kapsam (İng) : This standard includes, rules for management, working conditions, personnel, technical equipment, gruping and structural properties of competent services around the rules mentioned in the contract with the main firm of motor vehicles (land) periodic control, diagnosis, motor, shift box, transfer organs, suspention system, electric and electronic sistems, asistant systems (accessory), additional systems (changes), trunk (body, paint) services before and after sale
Yerini Aldığı : TS 12047 :2003;  TS 12047 :2013;  
Tadil Eden : TS 12047/T2 :2017;  TS 12047/T3 :2018;  TS 12047/T4 :;  
Yararlanılan Kaynak : - 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, - Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik, - Sanayi Mallarının Satış Sonrası Hizmetleri Hakkında Yönetmelik, - Araçların İmal Tadil ve Montajları Hakkında Yönetmelik (AİTM), - Bu standardın uygulanması ile ilgili belgelendirme faaliyetlerini yürüten TSE Bölge Müdürlüklerinden ulaşan bilgilerin ve ilgili mevzuatla getirilen yeni durumların değerlendirilmesi, ile hazırlanmıştır.
Uluslararası Karşılıklar : 12047--
ICS Kodu : 03.080.30 Tüketiciler İçin Hizmetler
Atıf Yapılan STD : TS 266 :2005;  TS EN 806-1 :2009;  TS EN 81-1+A3 :2011;  TS 3419 :2002;  TS 3420 :1979;  TS 4156 :1995;  TS 4019 :1991;  TS EN 12574-3 :2007;  TS HD 60364-5-54 :2012;  TS HD 60364-4-41 :2008;  TS EN ISO/IEC 17025 :2012;  TS 12361 :2013;  TS 12369 :1997;  TS 12373 :1998;  TS 12380 :1998;  TS 12494 :1998;  TS 12518 :1998;  TS 12571 :1999;  TS 12572 :1999;  TS 12590 :1999;  
Cen/Cenelec : -
Dili : tr
Renk Durumu :  
Uygulama Durumu : Yürürlükte
Sayfa Sayısı : 19
Fiyatı : 40,00 TL + %8 Kdv
Çakışan Standart Varsa İptal Tarihi (DOW) -

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Yeldan yazdı:

Hem klavuzunda hem internet sitesinde aynen böyle yazıyor :)

klavuz kimin için, kullanıcı için, adı üstünde "Kullanıcı Klavuzu"  klavuzda şunu şöyle yap ve şunu kullan denen herşeyi kullanıcı kendisi yapar,  çok net.

orada yazmayanı yapamaz, şanzımanı indir yap, motoru dağıt, elektrik aksamını kurcala, bunlar olmaz,  haaa bunları yetkisi olan servis yaparken bozdu, bozulan parça sarf parça değilse, yani V kayışı gibi eskiyen belli sürede değişen parça değilse ki bunlar zaten üretici firma garantisi altında değildir, bunlar bakım malzemesidir, aracın üretici firmaca garanti kapsamında olan ki bu parçalar farklı şeylerdir bu ayrımı iyi anlamak lazım , onları bozarsa aracın sadece o parçasının garantisi gider, tüm garanti değil, bunuda ekleyeyim dedim.. zaten bozdukları parçayıda onlara yeniletiriz elbette...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Konu ciddi Ali :)
Atladığın yer varsa, bu böyledir dememek lazım.

ciddiyim ya işte :)  ilgili madde bu, ama yazdığım gibi, tam ikna için ilgili bir avukata sormak yada ne bileyim şu hakem heyetlerine tüketci haklarıyla ilgilenen yerlere soralım, eve dönünce bende soracağım, size yakın yer varsa sizde bir el atın hele, burası Türkiye  baktılar iş araba firmalarının başındaki 3-5 kişiye dokunuyor hemen araya bir madde atarlar 80 milyonu 3 kişi için harcarlar, sonra kabak yine bana patlamasın, kimse kendi gidip araştırmaz sen dediydin der yine ben suçlu olurum sonra :)  

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Ali Cihangiroğlu yazdı:

mantıkla ilgisi yok kardeş, kanun var kural var, kanun varsa haklı çıkarım.... asgari ücret vs. az nasıl olacak demişsin bak, buda aynı yere çıkar, toplumsal br sorun bu, Hakkınızı arayın, asgari ücret bence en az 3500 Tl. olmalı, hadi birlik olalım isteyelim, Cumhur biziz unutmayın, isteyelim ama kendimizde çeki düzen verelim, bu konuda uzamasın gerisini siz düşünün, hakkını aramazsan her alanda böyle yürür işler... 

örnek varmı mahkeme kazanan varmı olayı demişsin o başka,   biz işleteceğiz kanunu, sen böyle dersen o böyle derse, yok mahkeme uzar, yok olmaz yağ dışardan geldi, ohoooo, siz doğru olanın olması için çabalamıyorsunuzki, yanlış var bu yanlış düzelmez diyip en baştan pes ediyorsunuz, o zaman gidin servise basın parayı kafanız rahat etsin,  ne diyim para sizin...

ama unutmayınki bu iş yanlış, doğrusu herkes hakkını kanunlar çervevesinde arayacak, aramazsanız bu ülke asla düzelmez, dahada yazmıyorum, karar sizin, benden pes....

bakıyorum herkes en baştan pes etmiş teslim olmuş, ben etmiyorum arkadaş......

Abi seni çok iyi anlıyorum söylediklerine de sonuna kadar katılıyorum ama bu işleri yapan tamirci arkadaşım var, o da bu belge  için baştan hevesliydi, baya bi araştırdı baktı sonuç yok. Belgeyi alsa da insanların bundan faydalandıramayacağı içi belgeden vazgeçti. Bahsedilen o servis ağı tabi ki garantiniz devam ediyor merak etmeyin diyecek çünkü müşteri çekmek istiyor, fiyat olarak servislerin altında sanayide ki dükkanların biraz üstünde olduğundan daha çok orjinal servislerden müşteri çekmeye çalışması anlaşılabilir. Yada youtube video çekip atılır ama altındaki yorumlarda evet ben dışarıda servis yaptırdım sonrada hakkımı aldım diye bir tane cümle görmedim, yorumlarada şimdi yazıyorum madem abimiz, bi abilik yapıp bi örnek olay üstünden firmaya dava açsın bizlere de yol göstersin. Yoksa biliyorsunuz akıllı mantıklı olmayan saçma sapan videolar çekip bir sürü takipçi yapıp para kazanan insan dolu, onlarda video çekip paylaşıyor, paylaşım yapmak gerçek olduğunu göstermez.

Asgari ücret hayat pahalılığı karşısında çok düşük, yükseltilmesi gerekli ama bi asgari ücret kadar olan servis ücreti ile yılda 2-3 bakıma girmekte herkesin harcı değil, ben onu söylemeye çalışıyorum.

Dediğim gibi bana kalsa garantiymiş filan bakmadan arkadaşın dükkanda bakıma gireceğim, arabamı usturuplu kullanıyorum o nedenle de 10 ay içinde şanzıman kaynaklı bir sorun yaşayacağımı sanmıyorum, yaşarsamda hem dışardan yaptırırım hemde faturayı dava ile servislerden alma yoluna giderim. Ama hanım garantinin devam etmesinden yana, şimdi aksi birşey yaparsam ve bir sıkıntı çıkarsa vay halime,, olan yine kredi kartına olacak, tatil zamanı hatırlatırım artık başkada elden birşey gelmez.

Forumca şöyle şeyler yapabiliriz isterseniz; 

1) E-Devlet üstünden ticaret bakanlığına servislerin pahalılığından ve yurtdışında 20-30 bin olan bakım aralığını ülkemizde 10 binde bir olduğunun şikayetini oluşturabiliriz. 

2) Söz konusu mağduriyeti yaşayan biri varsa (servis dışından sıfır aracına orjinal parçalar ile bakım yaptırıp sıkıntı yaşayan, garanti dışı kalmış biri örneğin) aramızda 3-5 bişey toplayıp avukatlık masrafları için yardım edebiliriz, kazanırsa da emsal karar olmuş olur. Bizlerde bundan sonra sıfır araç alırsak eğer (ben bundan sonra alabileceğimi pek sanmıyorum o ayrı) gönül rahatlığı ile dışarıda bakım yaptırıp bineriz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...