İçeriğe Yönlendir

4x4 Arayışı Başladı Maksimum Bütçe 55 Bin

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu

arkadaşlar bildiğiniz üzere aracımı 4 çekerler kervanına katılmak için perşembe günü sattım. şimdi sırada ne alsam derdi başladı gönlümde yatan araç

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-jeep-islek-otomotiv-2001-jeep-4.7-lpg-li-188.000-km-offroad-donaniml-758460400/detay bu ancak şu anda mevcut ev kredisinin devam etmesinden dolayı maalesef hem bütçem yetmiyor hemde elimde bulunan paranın tamamını araca yatıracağım için olası bir aksi durumda maliyetlerini karşılama beni biraz düşündürüyor. o nedenle gönlümdeki aracı ev kredisi bitince daha yeni bir model ile yapmak üzere ileri ki bir tarihe erteleme kararı verdim. belki yanlış belki doğru ama şimdilik aldığım karar bu yönde. 

Şimdi gelelim elimdeki bütçe ile neler alabilirim. 

Benim şimdilik düşündüğüm araçlar

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-kia-147.000-kilometrede-tertemiz-masrafsiz-763328907/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-chevrolet-168-500-km-eksper-yapildi-717350491/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-kia-2.sahibinden-124-binde-757777982/detay

sizlerden gelecek önerilere açığım. yukarıdaki araçlar hakkında düşünceleriniz nelerdir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

Mustafayı lidıl şarok için ikna edemiyor musunuz ?
Valla kia sorento ile pek off road tarzı birşey yapılamaz gibi geliyor

Mert şarok fiyatları maalesef benim bütçemin üzerine çıkıyor. km çok yüksek ve beni yürütme maliyetleri düşündürüyor. ev kredisinin devam etmesinden dolayı. birde bazı bölgelere kar düşmeye başladığı için onlar fiyat olarak baya yükseldi. aslında max bütçem 50 bin km çok düşük bakımlı masrafsız bulursam ozaman 5 bin kredi almayı planlıyorum. offroad hayellerini dediğim gibi 3 yıl ertelemiş durumdayım. şimdilik ormana gidince altı sürtmeyecek taksinin gidemediği yerlerde beni yormayacak bir araç arayışı aslında şu anda benimkisi 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Abi captivayı kafadan ele bence, kilit tuşu olsun aldığın 4 çekerde en azından. Gezerken 4 çekmek için ön tekerlerin çamurda kalmasını beklemesin. Sorento ilk kasalarda yol tutuşla ilgili bir sıkıntı vardı diye hatırlıyorum, hatta komşu ile yol kenarındaki su kanalına girmişliğim var, sorento olacaksa makyajlı kasa x force 170 bg olsun(dediğim sorun giderilmiş deniyor).

Makul fiyatlı kendi favorilerimden öneri olarak

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-jeep-son-indirim-kacirma-firsat-araci-726565092/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-hyundai-2006-vgt-otomatik-744823902/detay/

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Mitsubishi Outlander tavsiye ederim. Sahibinden de pek yok ama face vs gruplarda bulunabilir. Yakın bir arkadaşımda 2.0 manuel var bir diğer arkadaşımda 2.4 otomatik satarlar arzu ederseniz

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Sami Demirpaz yazdı:

vavOBr.jpg

hangisinden hayallerden mi şimdiki karardan mı 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

55 bin e zor bence. temiz sorento varsa olabilir ancak çok cansız motorları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

4x4 almak isteyen herkese yolluyorum bu resmi :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Abi captivayı kafadan ele bence, kilit tuşu olsun aldığın 4 çekerde en azından. Gezerken 4 çekmek için ön tekerlerin çamurda kalmasını beklemesin. Sorento ilk kasalarda yol tutuşla ilgili bir sıkıntı vardı diye hatırlıyorum, hatta komşu ile yol kenarındaki su kanalına girmişliğim var, sorento olacaksa makyajlı kasa x force 170 bg olsun(dediğim sorun giderilmiş deniyor).

Makul fiyatlı kendi favorilerimden öneri olarak

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-jeep-son-indirim-kacirma-firsat-araci-726565092/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-hyundai-2006-vgt-otomatik-744823902/detay/

santefe görüntü olarak hoşuma gitmiyor. 

kia ile ilgili bende baya araştırma yaptım. söylediklerini bende duydum ancak yol tutuş ile ilgili sıkıntı aslında hepsinde var ama 170 liklerde esp eklendiği için araca sıkıntı çözülmüş ben aracı düşük limitlerde kullanacağım için sorun olacağını düşünmüyorum. captiva görüntü olarak hoşuma gidiyor. 

Sami Demirpaz yazdı:

4x4 almak isteyen herkese yolluyorum bu resmi :) 

suçlu sensin helva etkinliğinde vermeyecektin aracı bana al abi kullan dolaş demeyecektin. :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

santefe görüntü olarak hoşuma gitmiyor. 

kia ile ilgili bende baya araştırma yaptım. söylediklerini bende duydum ancak yol tutuş ile ilgili sıkıntı aslında hepsinde var ama 170 liklerde esp eklendiği için araca sıkıntı çözülmüş ben aracı düşük limitlerde kullanacağım için sorun olacağını düşünmüyorum. captiva görüntü olarak hoşuma gidiyor. 

Tucson-sportage?

Kia nın parçaları hyundai ile ortak olsa da fiyatları fazladır, dipnot olarak bulunsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Talha Bilgi yazdı:

Mitsubishi Outlander tavsiye ederim. Sahibinden de pek yok ama face vs gruplarda bulunabilir. Yakın bir arkadaşımda 2.0 manuel var bir diğer arkadaşımda 2.4 otomatik satarlar arzu ederseniz

öneri için teşekkür ederim bakıyorum outlander ilanlarına ancak neden bilmiyorum bana hoş görünmüyor tip olarak neden itici geliyor anlamış değilim. ayrıca alacağım araç mutlak suretle otomatik olmak zorunda İstanbul'da manuel araç kullanmak bana baya zor geliyor. 

Köksal Yılmaz yazdı:

Tucson-sportage?

Kia nın parçaları hyundai ile ortak olsa da fiyatları fazladır, dipnot olarak bulunsun.

sportage arıyorum bulsam istediğim kriterlerde alırım. tucson da düşünebilirim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Talha Bilgi
(düzenlendi)

öneri için teşekkür ederim bakıyorum outlander ilanlarına ancak neden bilmiyorum bana hoş görünmüyor tip olarak neden itici geliyor anlamış değilim. ayrıca alacağım araç mutlak suretle otomatik olmak zorunda İstanbul'da manuel araç kullanmak bana baya zor geliyor. 

sportage arıyorum bulsam istediğim kriterlerde alırım. tucson da düşünebilirim 

Tip diyorsanız kenara çekilir zira zevkler ve renkler tartışılmaz outlander'da  çok sorunu olmayan zırt pırt adamın canını sıkmayan bir yapıda her yere çıkar limitini bildiğiniz sürece konforludur doludur... 

Sportage motor 2.5 olmasına rağmen hızlanma 15 sn yazıyor sahibindende bu kadar hantalmı ya ? öyleyse grandcheroke daha mantıklı

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

arkadaşlar bildiğiniz üzere aracımı 4 çekerler kervanına katılmak için perşembe günü sattım. şimdi sırada ne alsam derdi başladı gönlümde yatan araç

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-jeep-islek-otomotiv-2001-jeep-4.7-lpg-li-188.000-km-offroad-donaniml-758460400/detay bu ancak şu anda mevcut ev kredisinin devam etmesinden dolayı maalesef hem bütçem yetmiyor

Abi bu araca iyiki bütçen yetmiyormuş.

yakıt şehir içi 22,9 şehir dışı 13,9 :)  @Sami Demirpaz dediği gibi kesinlikle yıpranırsın

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mert Gulkokan yazdı:

Mustafayı lidıl şarok için ikna edemiyor musunuz ?
Valla kia sorento ile pek off road tarzı birşey yapılamaz gibi geliyor

Kar gördüm.  bu haftada biraz daha yağacakmis biraz daha oynar benim kumarım burda biter derim. Sonrası malum film repliği :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Fatih Evcin yazdı:

Abi bu araca iyiki bütçen yetmiyormuş.

yakıt şehir içi 22,9 şehir dışı 13,9 :)  @Sami Demirpaz dediği gibi kesinlikle yıpranırsın

Fatih Lpg ile düşününce fazla olmuyor benim araç kullanımım fazla olmadığı için yakıt lpg de beni üzmez bu araçta zaten. honda tüpsüzdü 8,5 -9 lt arası yakıyordu bu da lpg de hemen hemen aynı fiyatın bir tık üstü olur aslında oda bunun için değer 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Banada hergün yolluyor alınma :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ne yapacan 4x4 arabayı, Sana renault Clio sport tourer alalım . 1.5 dci olsun. Hafta sonu Ilgaz, İğneada, Abant, İnebahtı yapar geliriz. 2 günlük geziler düzenleyip, gemedik bölge bırakmayız :)

Miss gibi gez gez gel. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ali Gök yazdı:

Banada hergün yolluyor alınma :D 

alınma yok ben hangisinden vazgeçeğimi anlamaya çalışıyorum 

Ali Darbaz yazdı:

Ne yapacan 4x4 arabayı, Sana renault Clio sport tourer alalım . 1.5 dci olsun. Hafta sonu Ilgaz, İğneada, Abant, İnebahtı yapar geliriz. 2 günlük geziler düzenleyip, gemedik bölge bırakmayız :)

Miss gibi gez gez gel. 

Ali benimde düşüncem iki günlük geziler cumartesi sabahtan gidip pazar akşamı dönmek ancak konaklamaya vereceğim parayı yakıta verip araç üstü çadır ile konaklamayı halletmek ve clio nun ulaşamadığı yerlere ulaşmak 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

alınma yok ben hangisinden vazgeçeğimi anlamaya çalışıyorum 

Ali benimde düşüncem iki günlük geziler cumartesi sabahtan gidip pazar akşamı dönmek ancak konaklamaya vereceğim parayı yakıta verip araç üstü çadır ile konaklamayı halletmek ve clio nun ulaşamadığı yerlere ulaşmak 

Ulaşılmayacak yermi kaldı. Her yer otoyol. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kar gördüm.  bu haftada biraz daha yağacakmis biraz daha oynar benim kumarım burda biter derim. Sonrası malum film repliği :)

Kar'ın bittiği yerde Kăr başlar demiştin diye hatırlıyorum ve korkuyorum :) 

Ali Darbaz yazdı:

Ulaşılmayacak yermi kaldı. Her yer otoyol. 

ben yoldan çıkmak istiyorum 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Kar'ın bittiği yerde Kăr başlar demiştin diye hatırlıyorum ve korkuyorum :) 

ben yoldan çıkmak istiyorum 

55 bin tl yoldan çıkıcak araba , aklıma desturlardan başkası gelmiyor. Yada Doblo Trekingler var. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Hatasız 2005 Sorento'yu 120 bin küsürde yok pahasına satmıştım, istenen fiyatları görünce ağzım açık kaldı.

Sorento'ların makyajlılarında monokok şaseye geçildi sanırım, arazi kabiliyetinin düştüğü ile ilgili şeyler gördüm.

ESP'li Sorento'lardan bakmak lazım, eski kasasında sanırım viraj demiri ve ESP yoktu. 

Yakıtı yüksek, biraz hantal kalıyor. Makyajsız kasalarında 4 ileri, tiptronikte 5.vitese geçen bir şanzımanı vardı diye hatırlıyorum. Özellik bakımından dolu bir araç ama arazisini çok denemedim yaylalara çıkma harici. 4x4 sisteminin boru hatlarında sıkıntı olabiliyor, kontrol ettirmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Yusuf Berke yazdı:

Hatasız 2005 Sorento'yu 120 bin küsürde yok pahasına satmıştım, istenen fiyatları görünce ağzım açık kaldı.

Sorento'ların makyajlılarında monokok şaseye geçildi sanırım, arazi kabiliyetinin düştüğü ile ilgili şeyler gördüm.

ESP'li Sorento'lardan bakmak lazım, eski kasasında sanırım viraj demiri ve ESP yoktu. 

Yakıtı yüksek, biraz hantal kalıyor. Makyajsız kasalarında 4 ileri, tiptronikte 5.vitese geçen bir şanzımanı vardı diye hatırlıyorum. Özellik bakımından dolu bir araç ama arazisini çok denemedim yaylalara çıkma harici. 4x4 sisteminin boru hatlarında sıkıntı olabiliyor, kontrol ettirmek lazım.

bilgiler için teşekkür ederim. benim amacım offroad yapmak değil yolun olmadığı yerlerde de gezebilmek yoksa şu dereden geçeyim şu kaya tırmanayım gibi düşüncelerim yok henüz

Ali Darbaz yazdı:

55 bin tl yoldan çıkıcak araba , aklıma desturlardan başkası gelmiyor. Yada Doblo Trekingler var. 

çünkü hep yeni araçlar senin aklına geliyor veya az yakan araçlar aklına geliyor ondan dır :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...