İçeriğe Yönlendir

Lazer Yazıcı Tavsiye

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Kemal Korkmaz

Merhaba Yeni bir lazer yazıcı almak istiyorum toner dram baskı hızı bunlardan dolayı kafam karışık.

1. Çift taraflı baskı olmalı 

2. Biraz hızlı bir yazıcı olmalı 

3. Tarayıcısı olmalı 

4. Tonerinin muadili kolay bulunmalı ve ucuz olmalı baskı sayısı çok olursa daha iyi olur

5. Dram ünitesi de bayağı dayanıklı olmalı 

6.Siyah beyaz baskı yeterli 

Şimdiden teşekkürler... 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

HP MFP 135A   750 TL   

HP MFP 130A   850 TL

135 in  baskı çözünürlük ve tarayıcısı daha iyi. 130 un renkli lcd ekranı var .

Toner durumuna bakın. Dolum oluyorsa 135 iyi tercih olur.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bütçe ne kadar abi ?

1000- 2500 arası

Erhan Doruk yazdı:

HP MFP 135A   750 TL   

HP MFP 130A   850 TL

135 in  baskı çözünürlük ve tarayıcısı daha iyi. 130 un renkli lcd ekranı var .

Toner durumuna bakın. Dolum oluyorsa 135 iyi tercih olur.

Bunlarda çift taraflı baskı yok sanırım olsaydı fiyatta gayet iyiymiş tam aradığım özellikte...

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Sani Gerşon yazdı:

Ayda kaç adet baskı alıyorsunuz?

1000-1500 sayfa arası bazen üç ayda bir 2000 sayfa

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Kemal Korkmaz yazdı:

1000-1500 sayfa arası bazen üç ayda bir 2000 sayfa

Baskı oranı bayağı yüksekmiş. Ben bu miktarda baskı alan müşterilerimi kopyabaşı anlaşmalı markalara yönlendiriyorum. Böylelikle toner derdinden kurtuluyorsunuz, bastığınız kadar ödüyorsunuz. Satınalma bedeli hariç tabi.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

MFP m477fdw kullanıyorum kafemde, bir kaç kafeci arkadaşa da aldırttım. Hepimiz de memnunuz. Renkli lazer, muadil tonerler iyi uygun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Ortalama aylık 2000 sayfa için bence cihaz kiralamaya gerek yok, toplamda 4 top kağıt yapar, ben istasyonda da aynı rakamda çıktı alıyorum bazen.

Şu anda kullandığım cihaz HP M124FN, toner dolumunu 30 tl ye yaptırıyorum, 4 dolumdan sonra drum ünitesi ile birlikte 70 tl ye geliyor.

Bide şuna dikkat etmek gerekiyor, bazı cihazların tonerleri ile drum üniteleri farklı, drum ünitesi tonerin üzerinde olanlarıdan seçmek daha mantıklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Ortalama aylık 2000 sayfa için bence cihaz kiralamaya gerek yok, toplamda 4 top kağıt yapar, ben istasyonda da aynı rakamda çıktı alıyorum bazen.
Şu anda kullandığım cihaz HP M124FN, toner dolumunu 30 tl ye yaptırıyorum, 4 dolumdan sonra drum ünitesi ile birlikte 70 tl ye geliyor.
Bide şuna dikkat etmek gerekiyor, bazı cihazların tonerleri ile drum üniteleri farklı, drum ünitesi tonerin üzerinde olanlarıdan seçmek daha mantıklı.

Çift taraflı baskı olsaydı alınabilirdi
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
(düzenlendi)

https://www.vatanbilgisayar.com/brother-mfc-l2716dw-fotokopi-tarayici-faks-wi-fi-yazici.html?OM.zn=Marka Top Seller-w19&OM.zpc=MFC-L2716DW

Aynısını Almanya’da kullanıyorum. Ticari sebeplerle buradaki ismi değişik galiba. MFC L2710 DW diye geçiyor. Memnunum. 

Bu arada aklıma geldi ekleme yapmak istedim. Okullarda kullanılan Kyocera Fatih yazıcılarından da alabilirsiniz. Hemen hemen her okulda kullanıldığından servislerinde orijinal, muadil, çıkma parça dolu. Köşe başında bile dolduruyorlar. Fiyatlar skalanızın biraz dışına çıkabilir ama. 

tarihinde Ahmet Gül tarafından düzenlendi
Ekleme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

siyahı 160 liraya alıyorum orjinalden hiçbir farkı olmayan baskı kalitesinde. Rotabüro'dan sipariş ediyorum anında kargoluyorlar, hatta bugün siyah ve magentayı sipariş ettim. 

Yazıcı ilk başta biraz pahalı kaçsa da kaliteli. 

Çİft taraflı, fakslı, tarayıcı vs vs en güzeli Renkli ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Lexmark MS 823 kullanıyoruz abi, canavar maşallah. Tavsiye olunur. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Kemal Korkmaz yazdı:

Çift taraflı baskı olsaydı alınabilirdi

Aslında hepsinde çift taraflı baskı var fakat ucuz olanlar manuel yapar yani çıktıyı 2 sayfa gönderirsin, ilk sayfayı yazar bekler, kağıdı alıp ters çevirip tekrar tepsiye koyar ok tuşuna basarsın, arkasını yazdırır. Otomatik olanlarda bu işlemi kağıdı cihaz kendi içinde tekrar çevirerek yazar buna "Dubleks Baskı" deniliyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Aslında hepsinde çift taraflı baskı var fakat ucuz olanlar manuel yapar yani çıktıyı 2 sayfa gönderirsin, ilk sayfayı yazar bekler, kağıdı alıp ters çevirip tekrar tepsiye koyar ok tuşuna basarsın, arkasını yazdırır. Otomatik olanlarda bu işlemi kağıdı cihaz kendi içinde tekrar çevirerek yazar buna "Dubleks Baskı" deniliyor. 

Dubleks Baskı yı çok kullanıyoruz o yüzden çift taraflı istedim 

https://www.hepsiburada.com/lexmark-mx317dn-tarayici-fotokopi-fax-laser-yazici-2-5k-toner-p-HBV0000063H4W

Bu yazıcı da var bunun muadil toneri 2500 baskı 120 tl  

50 bin baskı da dram değişiyor 600 tl  maliyetli oluyor 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

USB Kablo hediye imiş hemen alalım kaçırmayalım :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Banada ayni ozelliklerde renkli yazici lazim. Baski adedi daha az olacak bizde. Yaklasik ayda 400-500 maksimum. Yani satinalma maliyetide onemli.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Korkmaz

Bir kaç gün önce yazıcım geldi Canon MF421DW de karar verdim şimdilik gayet iyi bakalım toner ne kadar gidecek 9000 sayfa demişlerdi...

004f5066e077ed1795dfae596a7ac31f.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Sani Gerşon
Dogan Arsiray yazdı:

xerox ve diğerleri...

HP ve diğerleri bence.

Kurumsalda da Kyocera ve diğerleri.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Brother renkli lazer aldık, utanmasalar kartuşları boş gönderecekler >: 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kartuşlarınızı bol bol yedekleyin. Çin den gelemediği için fiyatlar uçmuş durumda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

HP ve diğerleri bence.

Kurumsalda da Kyocera ve diğerleri.

HP mi? ne öptüler kartuş ile bizleri zamanında.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dogan Arsiray yazdı:

HP mi? ne öptüler kartuş ile bizleri zamanında.

Doğrudur.

HP de kabul etti bunu sonra. 30-40$'lık kartuşlardan 10$'lıklara düştüler şükür.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...