İçeriğe Yönlendir

Nissan Qashqai 2012 1.5 DCI 1500-2000 Devirde Tekleme

Gökhan Göksu

Recommended Posts

Gökhan Göksu
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba;

2012 model qashqai 1.5 dci aracımda 1500 ila 2000 devirler arasında sabit gaz tutunca yada yavaş yavaş hızlanma yapınca araçta devir kısa kısa yükselip kesiliyor. Hız sabitleyicide de aynı problem var. Yaşayan bir ben miyim bilemedim. Turbocuya götürdüğümde “abi arıza turbodan kaynaklı değil dedi” vgt ayarı diyenler olmuş onu yaptırmadım emin olamadığım için. Obd den arıza kodlarından herhangi bir arızada göstermemekte. Başına gelipte çözülen yada başına gelen yada çözümü olan var mıdır?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

tarihinde Gökhan Göksu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Devir dalgalanması, şanzıman kaynaklı bir kaydırmadan da olabilir, kontrol ettirmenizde fayda olur.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Araç otomatik mi manuel mi 110bg mi 105bg mi? Genelde hafif rampada daha fazla mı yapıyor? 

Yorum bağlantısı
Gökhan Göksu

Araç manuel ve her viteste bu devir aralıklarında yavaş hızlanmada yapıyor rampa çıkarken sabşt gaz tutarsam daha çok belli oluyor

Araç 110 bgnlik

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Tıkanmış veya arızalı egr buna sebep olabiliyor. Kontrol ettirmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Akışmetre temizliği, devamında turbo vesgate selenoid testi. Bunlar ile çözümü olmaz ise el ayak giriyor ise turbo üzerindeki vnt valf mekanik ayarı.

6mm somun 3 veya 4 tur gevşetilecek 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Göksu

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Ustaya yaptırıp olup olmadığı konusunda bilgi vereceğim iyi günler dilerim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...