İçeriğe Yönlendir

Aras Kargo İçin Yardım...

Erkut Uysal

Recommended Posts

Uğur Kamil
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu mümkün, ara depolarla sorting işi yapılıyor. Bir projede bu konu üzerine çalışıyoruz başka firma ile. Özellikle global işlerde bu çok önemli. 

En basit bir örnek, hepsiburadada hemen hemen her ilden satış yapan firmalar var. 3 ürün aldın, bir satıcı Rize'den diğeri Ankara diğeri İstanbul. Fazladan maliyetten başka birşey değil, bu işleri takip edecek eleman, ürünler bir araya toplanması için fazladan kargo maliyeti ve 1-2 gün daha geç gelen kargo bence pek mantıklı değil.

Hepsiburada kendi deposundan yaptığı çıkışları bile bazen tek pakette göndermiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tek tek gitmiyor ki bölge deposuna. O işlerin hep yolu var. hepsiburada satıcısı isen her gün koca bir koliyi bölge deposuna gönderiyor/getiriyorsun.... gibi...

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de kabul etmiyorum.. 

Bir zarfa 25 lira istemesini bilen kargo şirketi, Gerekli personeli çalıştırıp alt yapıyı kuracak. 

Ben asla hoşgörü gösteremem. 

Mehmet abi sorun orda zaten bireysel müşteriye yüklenip büyük firmalara komik rakamlarla anlaşma yaptığı için şirket sürümden kazanıyor ama Acenteler ciddi bir kar edemediği için en düşük maliyetle işi çevireye çalışıyorlar. Hergeçen gün artan internet alışverişinden dolayı kazançları elle tutulur oranda artmıyor ama gelen kargo sayıcı ciddi oranda artıyor.

Senin 25 tl gönderdiğin zarf, anlaşmalı şirkette 4-6 tl arası :)

Şöyle bir örnek daha veriyim, hepsiburadadan bir ürün alıyorsun, x rakam kargo ücreti alıyor senden sistem ama kargonun hepsiburadaya maliyeti senden aldığı ücretin yarısı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
Muhittin Kaplan yazdı:

Size kolaylıklar diliyorum.

Şöyle yoğunlar böyle internet alışverişi yazilarini anlamiyorum. Bu isten para kazanan firmalar ona göre yatırım yapmalıdır. Çalışan sayısı ona göre belirlenmelidir. Bedava mi yapıyorlar bu işi?

Malesef maximum kar gözeterek yaptıkları için mağduriyet ve çalışanın şartları gözardı ediliyor , cumartesi hb.  den 3 adet ürün aldım 2 ürünün satıcısı hb. , pazartesi gün 3 ürün kargolandi satıcısı şahıs olan ürünü salı gün teslim aldım , fakat diger 2 ürün hb. firmasına ait olan hepsijet firmasına verilmiş ve şaka gibi teslimat tarihi 14 aralık deniliyor , 14 günde çinden alsam gelirdi , hb büyük firma fakat kargo şirketine vereceği ücreti minimuma indirmek için kendi kargosunu kurmuş ama personel eksikliği nin ceremesini sen ben çekiyoruz , maalesefki herşeyimiz yamalı bohça gibi sistem yok yaptırım yok bu arada surat kargoyu tek geçerim  , şube ile ev arası 3 bina ama en az 3 günde getirirler

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Emrah Taşpınar yazdı:

fakat diger 2 ürün hb. firmasına ait olan hepsijet firmasına verilmiş ve şaka gibi teslimat tarihi 14 aralık deniliyor

Kargoyu dağıtan arkadaşlar parça başı para alan arkadaşlar ve kesinlikle profesyonel değiller . Aslında kötü bir sistemleri yok ama aşırı yoğunluk var.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Evet 3 dk önce bende bir Aras mağduru oldum :D Ben değil de hanım. Çılgın cuma indirimden bir ürün almış. Adamlar eve gelme tenezzülünde bulunmadılar , evde yok deyip geri göndermişler. Gönderici ile görüştük o da eve ürün bize gelmiş fakat kampanyalı üründe 1 gönderim oluyor hakkınız bitti paranız iade olacak diyor :)  Şaka gibi memleketteyiz vesselam.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

herkese geçmiş olsun ofisten arkadaşlarda hep konuşuyorlar gelmemiş ürünleri

çok şükür mübarek cumada hiçbişey almadım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Kargo firmasından '' Kayıp '' yazısı alındı... Aracı kurum olan Vize merkezine bilgi gitti... Yunanistan konsolosluğu yeni pasaportunuzu getirin gün içerisinde vizenizi verelim diyor. Lakin yeni pasaport bastırmak zaman alıyoru ve yarın akşam çıkış yapacağız... Son durum bu şekilde... 

Bu arada Kargo firması ile hukuki işlem başlatıldı onuda bu başlık altında sizlerle paylaşmaya devam edeceğim... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erkut Uysal yazdı:

Kargo firmasından '' Kayıp '' yazısı alındı... Aracı kurum olan Vize merkezine bilgi gitti... Yunanistan konsolosluğu yeni pasaportunuzu getirin gün içerisinde vizenizi verelim diyor. Lakin yeni pasaport bastırmak zaman alıyoru ve yarın akşam çıkış yapacağız... Son durum bu şekilde... 

Bu arada Kargo firması ile hukuki işlem başlatıldı onuda bu başlık altında sizlerle paylaşmaya devam edeceğim... 

Bu durumda gitmen zor olacak. 

İş için mi gidiyorsun ?

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Gök yazdı:

herkese geçmiş olsun ofisten arkadaşlarda hep konuşuyorlar gelmemiş ürünleri

çok şükür mübarek cumada hiçbişey almadım :)

Bende öyleydim de hanım benden habersiz almış , anlamadan mağdur oldum :D 

Erkut Uysal yazdı:

takip edeceğim bende, bu aymazlığın sonucu ne olacak merak ediyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu durumda gitmen zor olacak. 

İş için mi gidiyorsun ?

Orada yasayan aile dostlarimiz var abi... Onlari ziyarete gidecektik... 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Erkut Uysal yazdı:

Sonucu merak ediyorum.

Kaybolan ürünlerde zararı karşılıyorlarda evrak vs olunca hiçbirşey yapmıyorlar normalde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...