İçeriğe Yönlendir

2000 Model Fiesta Flair Araç Kalorifer Isıtmıyor.

Alper Taze

Recommended Posts

Alper Taze

Merhaba arkadaşlar 2000 model Flair aracımın kaloriferi açmadan içeriye sürekli sıcak hava üflüyor , kalorifer fanını açtığım zaman ise sıcak üflemiyor ılık hava üflüyor. Soğuk konumuna getirdiğimde ise çok soğuk üfleniyor.  Sanayide birkaç ustaya götürdüm petek temizlenmeli dendi yardımcı olursanız sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sıcak geliyorsa, petek ısınıyor.

Ancak anlamadığım, ısıtmıyor yazmışınız ama sıcak hava geliyor demişsiniz.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Anladığım sürüş sırasında içeri giren hava sıcak olarak ESİYOR ama fanı açıp hava şiddeti arttırılınca ılıyor yani petek yeterince ısınmıyor, doğru mu anladım. soğuk konumda fan kapansa da sıcak mı geliyor içeriye? 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

soğuk - sıcak tuşu büyük ihtimal bozuk hocam tam dönmüyor.. ya iç mekanizmasında sıkıntı var ya da tuşta.. Bu sorunu çözmezse termostatınıza baktırmanızda fayda var..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Isı yetersiz.. 

Kendi halinde iken sıcak hava geliyor ama hava debisi arttığında gelen havayı ısıtmaya yetmiyor. 

Petek tıkalı muhtemelen 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Taze

Anlatmak istediğim tam olarak Ahmet İhsan arkadaşımızın yazdığıdır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alper Taze yazdı:

Sanayide birkaç ustaya götürdüm petek temizlenmeli dendi

doğru demiş

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Alper Taze yazdı:

Anlatmak istediğim tam olarak Ahmet İhsan arkadaşımızın yazdığıdır.

Petek tıkalı demekki, birde havalandırmayı içeriden dönecek şekilde ayarlayınca fanlar kapalı iken hava gelmemeli, geliyorsa iç/dış sirkülasyonunu ayarlayan parça da sıkıntılıdır.

Yorum bağlantısı
Alper Taze

Teşekkürler arkadaşlar. Denedim havalandırmayı içten dönecek şekilde ayarladım fanlar kapalı iken hava gelmiyor. Aracın göğüs kısmı gece yolculuk yapsam dahi aşırı ısınıyor bu normal mi peki? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Göğüs kısmından kastınız neresi. 

İç sirkülasyonda iken soğuk hava gelmiyor olması, yine petek tıkanıklığına işaret ediyor.  

Yorum bağlantısı
Alper Taze

Aracın göğüs kısmı tüm kokpit aşırı sıcak önce güneşten zannettim gece kullanırken yine aynı şekilde sıcak olduğunu farkettim .

Yorum bağlantısı
Alper Taze

Peteği temizletince sonucu yazarım arkadaşlar. Teşekkürler yorumlarınız için.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...