İçeriğe Yönlendir

Peugeot 207 Termostat Mı Hararet Göstergesi Mi?

Oğuzkan Erışık

Recommended Posts

Ali Darbaz
Oğuzkan Erışık yazdı:

Cihazı temin edip bakayım Metin abi sağolasın

Termostatı denemek için tamirhanede boşta gaza yüklendiğimizde 90a getirip fanı açtırmıştık ama hareket halinde çıkmıyor ısı.

Bu termostat testim. 3 4 km rampa inerken ayağımı gazdan çekip yakıt kestim. Araba vitesde rampa inerken radyatör ile devirdaim termostat tarafından kesildi. 85 derece altına inmedi. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ali Darbaz yazdı:

Bu termostat testim. 3 4 km rampa inerken ayağımı gazdan çekip yakıt kestim. Araba vitesde rampa inerken radyatör ile devirdaim termostat tarafından kesildi. 85 derece altına inmedi. 

Abi anlamıyorum ve çözemezsem iyice sinirleneceğim bu duruma. İlk defa dizel araba kullanmıyorum. Soğuma çok çabuk gerçekleşiyor. Termostattan başka kontrol etmem gereken bir yer var da ben mi atlıyorum acaba ? Su eksiltme yok. Çevre yolunda salınıma geçtiğim anda soğumaya başlıyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Tamam dizel geç ısınıyor ama ısınıyor. 90 ni görmüyorsa sürüş halinde (dururken gaza basınca 90 i görüyor dediniz demekki gösterge sağlam) termostat tek seçenek gibi.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Akbal yazdı:

Termostat yuvası veya kütüğüyle birlikte değişimi gerekebilir.

Ürün aşşağıda Metin abi. Kütüğü yuvası yok galiba. Direk bloğa bağlı diye hatırlıyorum. Aklıma yeni takılan termostatında arızalı olduğu geliyor.

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ürün aşşağıda Metin abi. Kütüğü yuvası yok galiba. Direk bloğa bağlı diye hatırlıyorum. Aklıma yeni takılan termostatında arızalı olduğu geliyor.

Yuvası var mı yok mu bu kendisi mi bu şekil bilmiyorum.

VW de yetkili servisten almayınca işe yaramıyordu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Dizel clio 75 derecede kalıyor

termostat arızalıdır. 80 veya 88'lik termostat kullanıyor motora göre.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Akbal yazdı:

Yuvası var mı yok mu bu kendisi mi bu şekil bilmiyorum.

VW de yetkili servisten almayınca işe yaramıyordu.

Yuvası yok. Blokta dikdörtgen delik var etrafında 4 cıvata deliği var. Termostatın içinde yine dikdörtgen delik var. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ali Darbaz yazdı:

Şu emsal araca bakıp yorum yapın derim.. 

Bu normalse benimki de normal Ali abiii  😀 Yaklaşık olarak aynı değerlerde geziyor hararet. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bu normalse benimki de normal Ali abiii  😀 Yaklaşık olarak aynı değerlerde geziyor hararet. 

Lafla peynir gemisi yürümezki. her zaman yutubede emsallerinin videosunu izlerim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...