İçeriğe Yönlendir

114000 TL Panda Cross 4x4 Alınır mı ?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Sami Demirpaz
Electronic Limited Slip Differential, 
Demek elektronik kilitli defransiyel demek 
Abi ne oldugunu cok iyi biliyorum ve olmadigini tahmin ediyorum.

Kitapcigini buldum oda beni dogruladi.

Frenle kilit efekti yapiyor. 051767c8e08e1c51ca7ab978a359fbbe.jpg
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Landa da Elsd var, senin araçta da. İlaveten lsd var arkada sendeki araçta. Elsd Passatta da var hyundai i10'da da. 

Elsd olması için esp şart değildir abs kâfidir. Deviri farklı tekere fren uygular. Bunun adına elektronik kaydrımalı ( istavroz dişlisi aktarımı) defransiyel kilidi denir. Land farklı olarak buna elsd dememiş tcs demiş 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Arka koltuklar kızaklı olabilir, kontrol ettiniz mi? Bagaj beklediğimden büyük duruyor. Bagaj Alt malzemesi sadece örtü gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tahir Ak yazdı:
Servet Aydın yazdı:
Raw 4te awd. 

Awd de haldex değil diye biliyorum

Haldex olmadan veya mekanik ayırıcı olmadan awd olamaz. 4wd olur. Misal land lr1 4wd, awd değil ama Lr2 awd. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Yurtdışında da panda mı diyorlar buna. Neden Türkçe isim koymuşlar merak ettim. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Emrah Altun yazdı:

ismi panda, Türkçe değil yani, hatta Giant Panda da derler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Emrah Altun yazdı:

Panda Türkçe mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Alın video cektim. 

azdaha uzun olsa yani arka diz mesafesi açısından  ve otomatik vites olaydı ciddi ciddi alabilirdim bunu, hanım bayılırdı bende 4x4 üyle oynardım :)

eve döneyim birde kendim kurdalayım hele...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

4 çeker olmayan City Cross modeli alınabilir aslında 76 bin tl ye sıfır arabamı kaldı. Görünümüde güzel bence.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

azdaha uzun olsa yani arka diz mesafesi açısından  ve otomatik vites olaydı ciddi ciddi alabilirdim bunu, hanım bayılırdı bende 4x4 üyle oynardım :)

eve döneyim birde kendim kurdalayım hele...

Abi İnternete araştırdım. Panda cross otomatik hiç üretilmiyor. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Servet Aydın yazdı:

Landa da Elsd var, senin araçta da. İlaveten lsd var arkada sendeki araçta. Elsd Passatta da var hyundai i10'da da. 

Elsd olması için esp şart değildir abs kâfidir. Deviri farklı tekere fren uygular. Bunun adına elektronik kaydrımalı ( istavroz dişlisi aktarımı) defransiyel kilidi denir. Land farklı olarak buna elsd dememiş tcs demiş 

Servet abi, LSD olduğunda fren yapmasa da diferensiyel içindeki hareketten dolayı kilit yapmış olur.  Çünkü lsd kilit olmayan kilitsiz diferansiyellere para verip lsd takılabiliyor. 

Frenli sistemlerin elsd olmadığını iddia ediyorum hala :)  elsd  'de diferansiyelin ortasından içeri kablo giriyor. Elektrikle oradaki motoru aktif ediyor kilitliyor.  

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Göktürk yazdı:

Panda Türkçe mi?

Panda Türk mü :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sami Demirpaz yazdı:

Servet abi, LSD olduğunda fren yapmasa da diferensiyel içindeki hareketten dolayı kilit yapmış olur.  Çünkü lsd kilit olmayan kilitsiz diferansiyellere para verip lsd takılabiliyor. 

Frenli sistemlerin elsd olmadığını iddia ediyorum hala :)  elsd  'de diferansiyelin ortasından içeri kablo giriyor. Elektrikle oradaki motoru aktif ediyor kilitliyor.  

O senin dediğin edl diye geçer elsd değil. 

Electric Differential Lock 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Mehmet Göktürk yazdı:

Panda Türkçe mi?

İnsan her gün yeni şeyler öğrenebiliyor işte Hocam :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Servet Aydın yazdı:

O senin dediğin edl diye geçer elsd değil. 

Electric Differential Lock 

Abii ya,  Electronic Dif Lock,  EDL, XDS vs bu sisitemlerde mekanik kilit yok.  Electronic olarak fren yaparak kilit efekti yapıyor.  Difin içinden bişey yok, frenle yapıyor. 

LSD difin içinde mekanik olarak var, ELSD ise yine difin içinde hem mekanik hem elektronik olarak var.  

https://www.volkswagen-vans.co.uk/en/buy-a-van/technology/technical-glossary/electronic-differential-lock.html

https://www.volkswagen-newsroom.com/en/electronic-differential-lock-xds-3943

https://www.skoda-storyboard.com/en/models/the-school-of-snow-and-ice-driving/attachment/rovaniemi_winter-drive_3/

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sami, hepsini nedir nasıl çalışır biliyorum, bilmekte kalmıyor sistemi elime alıp incelediğim yıllarda oldu. İlgili araçta mekanik kilit var dedim mi hayır, ilgili araçta elsd var dedim mi evet, elsd googleden veya sanayiden bakılınca elektromekanik olarak bir çok yerde karşına çıkıyor, kafan karışıyor. Değil. 

Biraz daha araştır, elsd için merkezi defransiyel kilidi diyende duyacaksın bostancı sanayide. Ben duydum yılların kocaman ustasından 

Mehmet Göktürk yazdı:

Frenle yapılanı iyi boşver. Surekli camur havuzunda tepinmiyoruz.

Arabanın kırılma riski yok hemde. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

3.0 şerokinin pc ile kilit sistemi de değişiyor bu arada. Bir gün 3.0 crd alırsam fena şeyler yaparım canavara 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Servet Aydın yazdı:

Sami, hepsini nedir nasıl çalışır biliyorum, bilmekte kalmıyor sistemi elime alıp incelediğim yıllarda oldu. İlgili araçta mekanik kilit var dedim mi hayır, ilgili araçta elsd var dedim mi evet, elsd googleden veya sanayiden bakılınca elektromekanik olarak bir çok yerde karşına çıkıyor, kafan karışıyor. Değil. 

Biraz daha araştır, elsd için merkezi defransiyel kilidi diyende duyacaksın bostancı sanayide. Ben duydum yılların kocaman ustasından 

Arabanın kırılma riski yok hemde. 

Servet Aydın yazdı:

Servet abi tecrübene yıllarına mıncıkladığın arabalara elbette birşey diyemem.  

Ama bak daha üstteki mesajında mekanik var demişsin.  ELSD kelimesinin içinde bile LSD kaydırmalı kilit geçiyor mekanik o kısım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Frenle yapılanı iyi boşver. Surekli camur havuzunda tepinmiyoruz.

Az da yakar. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu arada bak seni çok seviyorum hee, konuşuyoruz sadece :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

kilit milit ne diyonuz yav. al lowa asıl allah ne verdiyse  girsin redline a vututtu  zevki o bu işin gerisi hikaye

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sami Demirpaz yazdı:

Bu arada bak seni çok seviyorum hee, konuşuyoruz sadece :)

Bu mesajı yazmadın kabul ediyorum 🍆

Ali Gök yazdı:

kilit milit ne diyonuz yav. al lowa asıl allah ne verdiyse  girsin redline a vututtu  zevki o bu işin gerisi hikaye

Aşırı kaslı araçlar başka konuda yazmalı 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...