İçeriğe Yönlendir

Focus 3 1.6 TDCI Baskı Balata Marka Tavsiyesi

Yunus Toprak

Recommended Posts

Yunus Toprak

Merhabalar bu focus 3 lerin meşhur kalkışta baskı balata sesi konusundan dolayı baskı balatayı değiştirmeyi düşünüyorum orjinal takarsan aynı ses yine olur diyorlar marka tavsiyesi olan var mi kaliteli bir marka 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Yunus Toprak yazdı:

Merhabalar bu focus 3 lerin meşhur kalkışta baskı balata sesi konusundan dolayı baskı balatayı değiştirmeyi düşünüyorum orjinal takarsan aynı ses yine olur diyorlar marka tavsiyesi olan var mi kaliteli bir marka 

Benim C-Max imdede vardı. Çözüm dik bi yokuşta debriyajı zorlayarak 1 - 2 defa kalkmak. 3 - 4 ay kadar yok olur. Balatayı traşlamak gibi düşününün.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

şimdiki aracım 2017 ford focus 41 bin km de, 20 binde önceki sahibinde ses yapmış garantiden komple set değiştirilmiş şu an bi ses yok, 2014 de sıfır satın aldığım focus 70 bin km ses yapmadı sonrada satmıştım, sürekli bu şikayetleri internette duyuyordum ha bugün yapar ha yarın yapar derken 70 bin km yapmışım dik rampa kalkışlarında bi yapmazdı.

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

bu sesin kesin çözümü fm51 kodlu yeni revizyonlu parçalarla  komple set volant +baskı+balata+bilya değişimi ...

hatta fordun set  şeklinde sattığı bir parça var paraç maliyetler 2500-3000 tl gibi...

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Benim 2015 mondeo aracımdada bu ses var arada geliyorYaklaşık 50.000 km lerde gelmeye başladı.İlk değiştireyim diye düşündüm sonra gittiği yere kadar gitsin dedim şuan 86.000 km ol hala gidiyor :)

Yorum bağlantısı
Yunus Toprak

Abi teşekkürler yorumun için yan sanayi almayı dusunuyordum bunu değerlendiricem ancak sorun baskı balata diyor ford servis in baş ustası volant ve bilya ile alakalı olmadığını aktardı ilginç olan birşey de durum böyleyken niye ford geri çağırma yapmıyor @Serkan Karakoca

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
Yunus Toprak yazdı:

Marka ile ilgili bir şey diyemem ama alacağınız parça mutlaka revizyonlu olsun. Oem numarasının sonunda B ya da C harfi olmalı. 

Yorum bağlantısı
Yunus Toprak
(düzenlendi)

Revizyon sanıyorum ford un yaptığı parçalarda mevcut valeo yada sachs gibi markalar bu sorunu yaratmıyor bildiğim kadarıyla 2.bisey de uzun yolda biraz ısındıktan sonra debriyaj geri gelirken yavaş geliyor yada takılıyor bunun nedeni de baskı üzerinde ki yaylar olduğu söylenir bundan dolayı da değiştirmem biraz şart oldu ondan dolayı iyi araştırıyorum servis de yaptırmayı düşündüm orda da 3300 tl fiyat isteniyor fazla geldi biraz @Emrah Uludağ

tarihinde Yunus Toprak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Yunus Toprak yazdı:

Abi teşekkürler yorumun için yan sanayi almayı dusunuyordum bunu değerlendiricem ancak sorun baskı balata diyor ford servis in baş ustası volant ve bilya ile alakalı olmadığını aktardı ilginç olan birşey de durum böyleyken niye ford geri çağırma yapmıyor @Serkan Karakoca

4 arkadaş aynı motor aynı araca sahibiz hepsi garantiden baskı balata bilya değişti benim araç hariç diğer 3 arkadaşımın aracında sıfır takılan baskı balata bilya sökülüp yeniden baskı balata bilya ve volant değiştiler geçti bende şans eseri ses Yok yaklaşık arkadaşlar 40-50 bin Km'dir sorunsuz kullanıyorlar ...

Yorum bağlantısı
Yunus Toprak
(düzenlendi)

Evet oran biraz yüksek gibi abi şans faktörü etkili galiba şuan için dışarda takilicak olan valeo markasına biraz daha yakınım türkiye de 32 yıldır oem olarak satış yaptığı söyleniyor @Serkan Karakoca

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Yunus Toprak yazdı:

Evet oran biraz yüksek gibi abi şans faktörü etkili galiba şuan için dışarda takilicak olan valeo markasına biraz daha yakınım türkiye de 32 yıldır oem olarak satış yaptığı söyleniyor @Serkan Karakoca

bu ses yeni nesil baskıda kullanılan asbest denen malzemenin 2013 sonrası malzeme üretilirken kullanılmamasından kaynaklı 

baskı ve volant birbirine tam tutunamayıp kaydırdığı için volantında yüzeyini yakıyor bozuyor yani başka bir deyişle kavrama anı olması gerekenden uzun sürüp malzemede yumuşak olduğundan dolayı baskı kayıyor ve volant dişlisinin kitlemesi gecikiyor sonuçta ses çıkıyor ve volant kitlenince ve zaten güç ve tork gelip tam anlamıyla lastiklere aktarılmaya başlayınca ses kesiliyor...

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
Yunus Toprak yazdı:

Revizyon sanıyorum ford un yaptığı parçalarda mevcut valeo yada sachs gibi markalar bu sorunu yaratmıyor bildiğim kadarıyla 2.bisey de uzun yolda biraz ısındıktan sonra debriyaj geri gelirken yavaş geliyor yada takılıyor bunun nedeni de baskı üzerinde ki yaylar olduğu söylenir bundan dolayı da değiştirmem biraz şart oldu ondan dolayı iyi araştırıyorum servis de yaptırmayı düşündüm orda da 3300 tl fiyat isteniyor fazla geldi biraz @Emrah Uludağ

valeo'nun parça numarasının sonunda da var C. Kendi aracım için bakmıştım ama Türkiye'de satışı yoktu. Numara farklı da olsa genel olarak revizyon görmüş parçalarda olan bir uygulama bu. 

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
Yunus Toprak yazdı:

Bu B ve C harfleri ne anlama geliyor birde valeo için ne zaman baktınız @Emrah Uludağ

Çok değil en fazla bir ay olmuştur, Valeo'da çalışan arkadaş bizde varsa ucuza alırız demişti. Parçayı aradık bulduk, sonunda C harfi vardı ama alamadık Türkiye'de üretilmemiş. Ford için de muhtemelen aynı uygulama mevcuttur. 

Yorum bağlantısı
Yunus Toprak
(düzenlendi)

Şuan da geldiğim nokta mapa marka baskı balata ile balatayı bosch servis in de değiştirmek hem 2 yıl da işçilik garantisi veriliyor ,mapayi da ford servis in den tanıdık lar önerdi yerli üretim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...