İçeriğe Yönlendir

2012 1.4 Fiesta Rölanti Dalgalanması ve Duman

Mehmet Ylmz

Recommended Posts

Mehmet Ylmz

Herkese merhaba,

Anlatacağım sorunu yaklaşık 2 senedir çekiyorum umarım sizlerden bir kaç dönüş alabilirim.Aracım 2012 ford fiesta 1.4 trend model yaşadığım sorun araçta seyir halindeyken gaz pedalından ayağımı çektiğimde sarsıntı olması bunu ara sıra yapmakta konfor bakımından çok rahatsız edici diğer bir sorun ise rolantinin kullanırken yükselmesi yada dalgalanma yapması bu durum olduğunda aracım beyaz duman atıyor taki rolanti düzelene kadar bu da yaklaşık 15-20 dk kadar sürüyor. Önerilerinizi bekliyorum not olarak aracın motoru değişti servis motoru takıldı sıfır taktırırken turbo bakımı enjektör bakımları yapıldı egr temizliği yapıldı

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Bu tür sarsıntıyı miyadı dolmuş alt şanzıman takozu(armut) yapar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ylmz

Rolanti durumunu yaşayan var mo acaba bana sanki ikisi bağlantılı problemler olarak geliyor

Yorum bağlantısı
Buğra Patır

Rölanti dalgalanması sorunu yaşıyordum. Mesela sıkışık trafikte dur kalk yaparken kendi kendine artar azalırdı rölanti devri. Yazılımı güncel değilmiş. Yazılım güncellenince sorun ortadan kalktı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ylmz
Metin Taşcı yazdı:

dediğiniz sarsıntı her zaman olmuyor ve anlattıgınız olaylar sonrasında oluyor ise dpf temizliği yapıyor (rejenerasyon) bu işlem sırasında araba çok aşırı silkeleme yapıyor, rölanti dalgalanıyor, çekişten düşüyor, anlık tüketim artıyor ve son hız fan açıyor, bu işlemlerın tamamlanmasını beklerseniz sıkıntı olmaz.

metin bey evet tam anlattığınız gibi yapmakta ancak bunu hergün yapıyor ve bunu yaparken aşırı duman atmakta normal mi sizce

Buğra Patır yazdı:

Rölanti dalgalanması sorunu yaşıyordum. Mesela sıkışık trafikte dur kalk yaparken kendi kendine artar azalırdı rölanti devri. Yazılımı güncel değilmiş. Yazılım güncellenince sorun ortadan kalktı.

Buğra bey yazılım güncellettim maalesef devam ediyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...