İçeriğe Yönlendir

Mondeo MK2 Gaz Sorunu

Ahmet Seren

Recommended Posts

Ahmet Seren

aracım 98 glx  otomatik. bayir yukari d de çıkarken gaz verince , arac bağırıyor ama aynı hizda cikmaya devam ediyor.devir yukseliyor ama hizlanmiyor bağırıp duruyor.cozemedim.bujiler gecen değişti bir tanesi çatlakti.anlik bagirma yapıyor neden böyle bilmiyorum.daha once elektrik tesisatindaki kisa devre sebebi ile bayir yukarı çıkarken arac istop ediyordu. 3 bobin yaktı. elektrik sorunu giderildi ama aracimda simdide boyle bir sorun var.aldigimdan beri aracim zayıf sanki.not edeyim motoru değişmiş daha once.birde 2 den 3.devre gecerken gaza ne kadar bassamda sanki geç algılıyor.aniden bazen gaza sert basinca devir atıyor.acaba şanziman beyninde mi siralamasinda sıkıntı var vitesin.yardimci olurmusunuz.duzde hızlanıyor ama bayir olunca isin icinde arac zorlanıyor..bazende d de rahatça araç çıkıyor bayir yukarı.ama nadiren.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Gaz tepkisindeki sorun TPS sensörü kaynaklı olabilir malum araç yaşı var hiç değişmediyse bozulmuş olabilir. Tabi maf ta temizlense faydalı olur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç otomatik

Devir yükselmesine rağmen araç hızlanmıyorsa, ya şanzıman yağı eksik ya tork konvertörü bozuktur.. 

Motor ile ilgili bir durum değil bu. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Seren yazdı:

aracım 98 glx  otomatik. bayir yukari d de çıkarken gaz verince , arac bağırıyor ama aynı hizda cikmaya devam ediyor.devir yukseliyor ama hizlanmiyor bağırıp duruyor.cozemedim.bujiler gecen değişti

motora değil şanzımana bakılacak

Yorum bağlantısı
Ahmet Seren
Ömer Sarıgül yazdı:

Gaz tepkisindeki sorun TPS sensörü kaynaklı olabilir malum araç yaşı var hiç değişmediyse bozulmuş olabilir. Tabi maf ta temizlense faydalı olur

ondanmidir yani

Ersin Gökdemir yazdı:

Debriyaj balatası bunu yapar.

hmmm otomatik ama

Ömer Sarıgül yazdı:

maf temizlemek istiyorum aklimdaydi.bir arkadaştada ayni model varmış . ondada maf temizlenmiş düzelmiş.

Yorum bağlantısı
Ahmet Seren
Mehmet Ozyurek yazdı:

Araç otomatik

Devir yükselmesine rağmen araç hızlanmıyorsa, ya şanzıman yağı eksik ya tork konvertörü bozuktur.. 

Motor ile ilgili bir durum değil bu. 

sanziman yağı tam. hatta sıfır yag su kaçağı aracta alt saglam

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
Ahmet Seren yazdı:

aracım 98 glx  otomatik. bayir yukari d de çıkarken gaz verince , arac bağırıyor ama aynı hizda cikmaya devam ediyor.devir yukseliyor ama hizlanmiyor bağırıp duruyor.cozemedim.bujiler gecen değişti bir tanesi çatlakti.anlik bagirma yapıyor neden böyle bilmiyorum.daha once elektrik tesisatindaki kisa devre sebebi ile bayir yukarı çıkarken arac istop ediyordu. 3 bobin yaktı. elektrik sorunu giderildi ama aracimda simdide boyle bir sorun var.aldigimdan beri aracim zayıf sanki.not edeyim motoru değişmiş daha once.birde 2 den 3.devre gecerken gaza ne kadar bassamda sanki geç algılıyor.aniden bazen gaza sert basinca devir atıyor.acaba şanziman beyninde mi siralamasinda sıkıntı var vitesin.yardimci olurmusunuz.duzde hızlanıyor ama bayir olunca isin icinde arac zorlanıyor..bazende d de rahatça araç çıkıyor bayir yukarı.ama nadiren.

Devir yükseliyor ve aracınız hızlanmıyor sorununuz şanzımanla ilgili bir sorun muhtemelen.

Siz devir 2den 3bine çıkarken gaz tepki vermiyor diye belirtmişsiniz yukarıda ona hitaben ben TPS ve Maf sensörlerini kontrol edin demiştim. 

Söylediklerinize göre motor ve şanzımanda ayrı problemler olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...