İçeriğe Yönlendir

Fiesta - Econetic Technology

Kürşad Özpamuk

Recommended Posts

Kürşad Özpamuk

Herkese hayırlı akşamlar. 2013 ford fiesta 1.5 dizel modellerin bazılarında econetic technology yazıyor. ben bu motor bu teknolojiye sahip diye yazıyor biliyorum ama neden diğerlerinde yazmıyor. Bu yazı olanın olmayana göre bir artısı özelliği var mıdır? 

Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk
Ali Darbaz yazdı:

1.4 tdci modeli 1.5 tdci yapınca econetic dediler. 

Bazılarında yazmıyorda farkı var mı acaba

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Kürşad Özpamuk yazdı:

Bazılarında yazmıyorda farkı var mı acaba

Econetich modellerler aslında 125 beygir. Almanyada aynı motor 125 hp olarak satıldı. Ülkemizde 75 hp olarak sınırlandırıldı

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Bir site var bütün araçların teknik özelliklerini paylaşan ismini şimdi hatırlayamadığım. 1,6 tdci mondeo aracın iki farklı tipi var econetic olan ile olmayanin yazılım ve dolayısıyla tüketim farkı var.

Siteyi favorilere eklemişim.

https://www.automobile-catalog.com/car/2012/1595195/ford_mondeo_5-dr_1_6_tdci_115_ambiente.html

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk

1.5 tdci lerin hepsinde var o zaman yazanla yazmayana fark yok. Zaten 3.7 ortalama diyor bunu rüyada bile göremeyiz klasik fabrika verileri ben 5 e de razıyım şehir içi ama hiç göremedim. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Erken vites değiştirip hafif gaz sürün iyice düşer tüketim. 3000 devire kadar basmaya gerek yok.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

rampa çıkarkende üst viteslerde zorlamayın, mesela 6 vites 110 la çıkıyorsa araç, devir dizelde 2200 gibi diyelim, 5 e atın devri 2500 yapın ve bakın anlık tüketime, daha az yaktığını göreceksiniz, üst viteste çıkar elbet ama bir rahat çalışma var birde boşa sıkışırak çalışma....

olay şu; hangi viteste yada hızda gidiyorsanız gidin, motor gaza bastığınız an anında tepki verecek güçte ve rahatlıkta çalışmalı, maks torku verdiği devrin daha üstüdür genelde, yolda düzse en üst vites düşük devir olur ama en ufak eğim artışında gaza biraz basın tepkide hantallık hissettiğiniz an bir alt vitese düşün, anlık tüketimi izleyin hemen anlaşılır durum.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...