İçeriğe Yönlendir

Lastik Basınç Sensörü Çalışma Problemi

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bunun bir yolu var mı bilmiyorum. Bakacağım ama. Umarım olur

Basınç sensörlerinin mhz değerleri yazar mutlaka. O değeri öğrendikten sonra cihazın kablosuz değerini ya da kanal numarasını öğrenirseniz işlem biter. Modemlerde de bu durum oluyor kanal numaralarının mhz değeri için tablosu mevcut. Oradan çalışma olmayacak bir frekansa geçilebilir. O da olmazsa kablosuz özelliğini devredışı bırakın. Yazılımsal olarak olmazsa wifi çipinin veriyolunu havya ile iptal edebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ü.Emre Kartal yazdı:

Basınç sensörlerinin mhz değerleri yazar mutlaka. O değeri öğrendikten sonra cihazın kablosuz değerini ya da kanal numarasını öğrenirseniz işlem biter. Modemlerde de bu durum oluyor kanal numaralarının mhz değeri için tablosu mevcut. Oradan çalışma olmayacak bir frekansa geçilebilir. O da olmazsa kablosuz özelliğini devredışı bırakın. Yazılımsal olarak olmazsa wifi çipinin veriyolunu havya ile iptal edebilirsiniz

Komple iptal etmek istemiyorum. Cihaza wifi ile bağlanıp kayıtları telefona almak çok kolay. Veya ayarları telefondan yapıyorum. ama wifi kapalıyken neden hala sinyal üretiyor onu da anlamadım. 

sensörlerin frekansını biliyorum. Kameranınkini araştıracağım. Ama değiştirmek için internette ayar bulamadım. Gerçi yüzeysel baktım. Biraz detayına inince belki vardır

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

lastik basınç sensörü frekans 433mhz

70mai pro kamera wifi frekansı 2.4ghz

frekans değil de volt düşürücü veya güç aldığım cam motoru sigortasından dolayı hata alma olasılığım daha fazla sanki

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

12V 5V düşürücünün özellikleri şu şekilde. tpms sensörleri 433mhz ile çalışırken onu etkiler mi? bu volt düşürücü obd portunun yanında sigorta kutusunun yanında. oradaki başka bir şeyi mi etkiliyor acaba

Özellikler:

-Maksimum çıkış akımı 3A, uzun süre 2.1A kullanın, yeterli kullanım
-Yeni tasarım, 3 katı hal seramik kapasitörler (MCC), daha güvenli ve düşük dalgalanma
-Senkron düzeltme, yüksek verimlilik, 6.5 V ila 5 V 0.7A 97.5%, 12 V ila 5 V 1A kadar olabilir 94%
-Düz bakır indüktör, dönüşüm verimliliği artırmak
-Çıkış aşırı gerilim koruması ile. 1.5A sigorta var, çıkış 5 V var 300 W TVS tüp USB cihazınızı korumak
-En son USB tanımlama devresini kullanarak, IPHONE ile mükemmel uyumlu, Android telefonların çoğu, IPAD vb
-Yüksek kalite usb port
-Çıkış voltajı göstergesi (kırmızı)
-Küçük boyut, 26.4 (L) * 15 (W) * 7.4 (H) mm
-Ters polarite koruma diyodu ile giriş, giriş yanlış bağlandığında zarar vermez
-Ultra düşük statik akım, sadece 0.85 mA. Araç aküsüne bağlandığında anahtar eklemenize gerek yoktur, araç çakmak kablosuna veya ACC gücüne bağlanabilir  uzatma kablosu

Modül parametreleri:

Modül özellikleri: İzole olmayan buck modülü (BUCK) senkronize düzeltme
Giriş voltajı: DC 6-24 V
Çıkış voltajı: 5.1-5.2 V
Çıkış akımı: 3A MAX (lütfen tam yük kullanıldığında ısı dağılımını artırın), gerçek test sonucu girişi 12 V çıkış akımı 2A ısı dağılımını arttırmaya gerek yoktur.
Dönüşüm verimliliği: 97.5% 'e kadar (6.5 V adım aşağı 5 V 0.7A) (kısa ters koruma ve sigortalar test değeri sonra)
Anahtar frekansı: 500 KHz
Çıkış dalgalanma: 10mV etrafında (12 V 5V3A) 20 M bant genişliği
Çıkış göstergesi: çıkış voltajı göstergesi kırmızı
Çalışma sıcaklığı: endüstriyel sınıf (-40 ° ila + 85 °) (ortam sıcaklığı ne kadar yüksek olursa, çıkış gücü o kadar düşük olur)
Çıkış aşırı gerilim koruması: evet, giriş 1.5A sigorta, çıkış 5 V 300 W TVS boru kelepçesi koruma var.
Tam yük sıcaklığı: 30 °
Statik akım: 0.85 mA
Yük regülasyonu: ± 1%
Voltaj regülasyonu: ± 0.5%
Dinamik tepki hızı: 5% 200uS
Çıkış kısa devre koruması: evet, ama lütfen uzun bir süre için kısa devre yapmayın
Giriş ters polarite koruması: evet, ters polarite koruma diyot var
Bağlantı modu: kaynak
Giriş modu: kaynak
Çıkış modu: USB

H0a91d9fab7484cd09d1907cc2928801au.jpg

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

Benim viofoda wifi için frekans seçeneği vardı. Ne gerek var diye düşünmüştüm

her ülkede cep telefonları da ayrı frekanstan wifi ya çıkabiliyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

12V 5V düşürücünün özellikleri şu şekilde. tpms sensörleri 433mhz ile çalışırken onu etkiler mi? bu volt düşürücü obd portunun yanında sigorta kutusunun yanında. oradaki başka bir şeyi mi etkiliyor acaba

Paralel aldığın yeri değiştir, gerekirse modülü değiştir. Tavan lambasında kontak var olması laızm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Paralel aldığın yeri değiştir, gerekirse modülü değiştir. Tavan lambasında kontak var olması laızm.

önce kameranın kendi çakmaklık adaptörü ile deniyecem. hata vermezse dediğin gibi paralel aldığım yeri değiştireceğim. hem paralel aldığım sigortayı değiştiririm hem de volt düşürücüyü o bölgeden uzaklaştıracam. bakalım nolur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...