İçeriğe Yönlendir

Sokak Bozası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Sokaktan geçen bozacılardan en son ne zaman boza aldınız? Ne kadar ödediniz?

Sokaktan bozacı geçiyordu, alalım dedik. Kilosuna 40 lira dedi. Evde misafir var diye almıyorum da diyemedim ama evlat acısı gibi koydu :)

Acaba çok mu kazıklanmışım? Bu gece uyku da tutmaz beni.

Bu arada yer Halkalı-Küçükçekmece/İstanbul

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eskidendi... artık ambalajlı ürünlerde bile hile yapılması normal karşılanırken sokaktan geçenden alınmaz, fahiş rakam da ayrı bir normal soygun artık. misafire çay demlerim oturur içer

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

geçen boza almıştım akşam 1 bardak yedim. dışarıda unutmuşum. ertesi gün bira olarak içtim. bira fiyatlarına göre ucuz aslında...

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Geçen akşam aldım kapının önünden geçen bi bozacıdan 15 ödedim

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Şu ortamda gerçekten şüpheci yaklaşıp almıyorum. Bozanın kalitesinden veya hilesinden daha fazlasını düşünür oldum :( . 

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Mert Gulkokan yazdı:

Maalesef...
Eskişehirin en meşhur bozacısında kilosu 12 tl şuan
Yıllardır vefa şöyle böyle mükemmel diyen arkadaşa Eskişehirde yedirince bir vefa boza değilmiş demeye başladı

Karakedi bir tanedir :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Şu ortamda gerçekten şüpheci yaklaşıp almıyorum. Bozanın kalitesinden veya hilesinden daha fazlasını düşünür oldum :( . 

nasıl bir hile olabilir? şeker yerine şurup olur anca. sonuçta bakteriler fermente edecek ki boza olsun. bakteriyi öldüren sentetik herşey bozanın oluşmasını engeller.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Şok ve bimden almıştım. İçilecek tarafı yoktu. Çocukken babamla Ulus'ta içerdik. Eskişehirde okuyunca Karakedi'de de içmiştim çok iyiydi. Hazır olanlarda bir sıkıntı var ama çözemedim.  Geçen şoktan aldığım bozadan 1 bardak içtim bıraktım. Şişe 1 hafta mutfakta kalmış. Çöpe dökmek için şişeyi açmaya çalışırken büyük bir sesle patladı😁 Şeker yerine glikoz şurubu kullanıyor olabilirler veya fermantasyonda sıkıntı var. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tahir Ak yazdı:

Marka olarak hazır hangisini önerirsiniz?

Akman ve vefa bilinen markalar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ambalajlıların hepsi aynı bana göre. Canım çok isterse BİM'den veya başka bir yerden alıyorum iki günde tüketiyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...