İçeriğe Yönlendir

Peugeot 207

Fatih Evcin

Recommended Posts

Fatih Evcin

Merhaba arkadaşlar ,

2009- 1.6 hdi dinamik model 190.000 km şoför kapısı değişik , sağ - sol alt frankartlarda ve ön çamurluklarda boya olan , başka boyası olmayan orijinal bir 207 var arkadaşımın. 

Lastikleri sıfır. 

Söylediğine göre Triger değişimi ve enjektör bakımı yapılması gerekiyor. 

Sizce bu araç bu piyasa şartlarında 42.000 tl alınır mı ? 

190.000 km bana biraz riskli gibi geliyor ama bilemedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Parasını bilmem ama araba arkadaşında ise bilirsin zaten her şeyini.. 

Arkadaşın düzgün bakım yapan biri ise alınır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Parasını bilmem ama araba arkadaşında ise bilirsin zaten her şeyini.. 
Arkadaşın düzgün bakım yapan biri ise alınır. 

İşin kötü yanı o da alalı 5-6 ay oldu.
Şimdi başka bir fırsat geldi ve 2017 İbiza aldı.
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

İyi bakımlı bi dizel için 190 bin km hiçbişey ama iyi bakımlı. İyi bi usta bulup kontrol ettirin bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

190bin km nedir ki bu araçlar için... işte 200bin fobisi olduğundan dolayı millet kmleri alta çekip çekip duruyor...

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Emre Öğüt yazdı:

190bin km nedir ki bu araçlar için... işte 200bin fobisi olduğundan dolayı millet kmleri alta çekip çekip duruyor...

Emre’ye katılıyorum. Sonra gidip km’si 300.000’den 100.000’e çekilmiş araç alıyor insanlar. 
Araç bakımlı ise korkulacak bir şey yok ama 190.000’de enjektörde nasıl bir sorun varmış bakmak gerek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Enjektör bakımı gerekiyormuş ne demek. Arabada sorun var demenin öteki türü mü? Bence o cümle anahtar cümle. Dikkat.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Enjektör bakımı ekspertizci lafı :)

1.6 hdi alınır modelli imiş fiyat için emsalleri ne bilmiyom :)

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Emsalleri 40-50 arası yazıyor .
Km sorunum yok benim. Fakat olası bir arıza üzmesin. Derdim bu.
Enjektör bakımı bilinen bir arızadan dolayı değil. Olası bir soruna karşı tedbir amaçlı.
Benim çekincem turbo arızası açıkçası ama o da belli değil hiç bir araçta.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ne turbo var bilmiyom ama 1.6 tdci Fiesta da 900 lira idi sıfırı şimdi olsun 1500. Revizyonlu alip takarsan daha uygun.

Enjektör için ise karmaşık bişi olmaması lazım. Ama araç artı kenarda ha diyince 3 4 bin para bulunursa güzel olur. Onu da alırken fiyattan düşebilirsen al.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yüksek Kilometreli dizel araçlara ekspertiz firmaları enjektör bakımı önerilir yazıyor sorumluluk atmak için güyaa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ne turbo var bilmiyom 

@Fatih Evcin  1.6 hdi de 110 luklarda garrett gt1449 var, 112 ve 115 liklerde vgt var, 92 likte IHI marka vvp2 turbo var. 1.6 hdi severiz, 90lık ise turbo kırarsa 1449 koyarlar genelde 110 luk turbosunu takınca 105 beygir civarı alınır ama turbo çok geç gelir tavsiye etmem sizinki 90lık ise ects turbo olması lazım 1200 tl fiyatı var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

çok korkulacak fiyatlar değil gibi. 2. soru honda civic den sonra 207 nasıl olur :) 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Fatih Evcin yazdı:

Merhaba arkadaşlar ,

2009- 1.6 hdi dinamik model 190.000 km şoför kapısı değişik , sağ - sol alt frankartlarda ve ön çamurluklarda boya olan , başka boyası olmayan orijinal bir 207 var arkadaşımın. 

Lastikleri sıfır. 

Söylediğine göre Triger değişimi ve enjektör bakımı yapılması gerekiyor. 

Sizce bu araç bu piyasa şartlarında 42.000 tl alınır mı ? 

190.000 km bana biraz riskli gibi geliyor ama bilemedim.

Abi sol frankartın boyasını anladım da sağdaki boya nasıl oluyor kapıda herhangi bir boya işlem yokken ?

Bende 1.4 hdi var aynı araçtan. Triger 1.000 tl gibi bir bütçe ile halledilir. Enjektör bakımı da yakıt çok yakmıyorsa çekişte düşüklük yoksa silkeleme vs. sıkıntısı yoksa bence gerekmez. 

Makyajlı kasası için fiyat makul bence. İyi bir ustada motoru güzelce incelendikten sonra alınabilir.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Oğuzkan Erışık yazdı:

Abi sol frankartın boyasını anladım da sağdaki boya nasıl oluyor kapıda herhangi bir boya işlem yokken ?

Bende 1.4 hdi var aynı araçtan. Triger 1.000 tl gibi bir bütçe ile halledilir. Enjektör bakımı da yakıt çok yakmıyorsa çekişte düşüklük yoksa silkeleme vs. sıkıntısı yoksa bence gerekmez. 

Makyajlı kasası için fiyat makul bence. İyi bir ustada motoru güzelce incelendikten sonra alınabilir.

Frankart dediğim sağ sol etekler . Sanırım önceki sahibi bayandı sağa sola dönerken sürttü banketlere. abartılı bir şey yok gibi.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Fatih Evcin yazdı:

Frankart dediğim sağ sol etekler . Sanırım önceki sahibi bayandı sağa sola dönerken sürttü banketlere. abartılı bir şey yok gibi.

O zaman tamam abi 😀 Frankartı kapının öptüğü iskelet olarak biliyorum ben o yüzden şaşırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...