İçeriğe Yönlendir

Sigorta ve Muayene

Abdullah ÇAKILLI

Recommended Posts

Abdullah ÇAKILLI

Merhaba;

2011 model ford fiesta aracım eşimin üzerine olduğu için ve ehliyeti yeni olduğu için 1500 lira sigorta tutarı çıkıyor. Benim üzerimden daha önce 3 tane ticari araç geldi geçti. Şuan ki aracı benim üzerime alsam ne kadar sigorta tutarı çıkar acaba ehliyetim 5 senelik aracın hasar kaydı da yok. Bu kriterlerde olan kimse var mı ne kadar sigorta çıkıyor yardımlarınızı bekliyorum.

Birde aracın muayenesi yaklaşıyor. Daha önce bir kazadan dolayı aracın altımda aşağıdaki fotoğrafta görüleceği üzere bir hasar oluştu bu şekilde muayeneden geçer mi?

RvHfAp.jpg

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Çok ciddi rakamlar farketmeyecek, yaştan dolayı yüksek çıkıyor öncelikle. Aracı satış yapmanız lazım, zaten bu işlem bile 250-300 lirayı buluyor. Ne kadar kazancınız olacakta bunu yapacaksınız bilmiyorum. Toplamda 5 senelik ehliyetiniz var, 3 tane ticari araç kayıdınız olsada araçların kaç poliçe dönemi kaldığı önemli. Açıkçası ciddi farklar çıkacağını düşünmüyorum. Yerinizde olsam 1 sene en azından dişimi sıkardım, çünkü ileride her türlü araç alımında aynı sıkıntı yaşanacak. Ayrıca ikinci bir araç alımında aynı kişinin indirim hakkı düşüyor.

Muayene ücreti 340 lira gibi birşey tutuyor. 65 lira egzoz, 280 lira muayene....

Aracınızın altındaki muhafaza hasarlarını yaptırmanız lazım. Aracın altında hayati bölgelerde çürük, vuruk kırık olmayacak, olursa kalırsınız. Egzoz bölgesinde olduğu için egzoz ısısını içeriye daha fazla iletebilir, aracın gövdesine zararı olur düşüncesi ile bırakabilirler.  Ayrıca arka kısımda da bir iki yerde yırtık var sanırım, şuan için çok önemli değil ama oralarda aklınızda olsun.

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Fiesta 2011 model 540 lira halk sigortaya yenilettim. 7. kademe hasarsizlik indirimi 7 yildir devam ediyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eşinizin adına kaçıncı poliçe
İlk poliçe bile olsa 1200-1300 e yapan bulunur, Neden 1500 lira, kazanız mı var. ?
Sizin daha önceden aracınız varmıydı?
Varsa tc kimlik numaranız ile eskiden gelen indiriminiz olup olmadığına bakmak gerekir

Yorum bağlantısı
Abdullah ÇAKILLI
Ü.Emre Kartal yazdı:

Çok ciddi rakamlar farketmeyecek, yaştan dolayı yüksek çıkıyor öncelikle. Aracı satış yapmanız lazım, zaten bu işlem bile 250-300 lirayı buluyor. Ne kadar kazancınız olacakta bunu yapacaksınız bilmiyorum. Toplamda 5 senelik ehliyetiniz var, 3 tane ticari araç kayıdınız olsada araçların kaç poliçe dönemi kaldığı önemli. Açıkçası ciddi farklar çıkacağını düşünmüyorum. Yerinizde olsam 1 sene en azından dişimi sıkardım, çünkü ileride her türlü araç alımında aynı sıkıntı yaşanacak. Ayrıca ikinci bir araç alımında aynı kişinin indirim hakkı düşüyor.

Muayene ücreti 340 lira gibi birşey tutuyor. 65 lira egzoz, 280 lira muayene....

Aracınızın altındaki muhafaza hasarlarını yaptırmanız lazım. Aracın altında hayati bölgelerde çürük, vuruk kırık olmayacak, olursa kalırsınız. Egzoz bölgesinde olduğu için egzoz ısısını içeriye daha fazla iletebilir, aracın gövdesine zararı olur düşüncesi ile bırakabilirler.  Ayrıca arka kısımda da bir iki yerde yırtık var sanırım, şuan için çok önemli değil ama oralarda aklınızda olsun.

İlginiz için teşekkürler poliçede bende çok birşey fark edeceğini beklemiyordum ama bir sorayım dedim. Hasar zaten canımı sıkıyor bugün yarın yaptıracağım komple.

Emre Usta yazdı:

Fiesta 2011 model 540 lira halk sigortaya yenilettim. 7. kademe hasarsizlik indirimi 7 yildir devam ediyor

Senin uzun süredir devam ediyor. Eşimin ehliyet daha 2 senelik falan ve ilk aracı. Teşekkürler.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Eşinizin adına kaçıncı poliçe
İlk poliçe bile olsa 1200-1300 e yapan bulunur, Neden 1500 lira, kazanız mı var. ?
Sizin daha önceden aracınız varmıydı?
Varsa tc kimlik numaranız ile eskiden gelen indiriminiz olup olmadığına bakmak gerekir

Eşimin ilk poliçesi araçta kaza yok. Benim üzerime daha önce araç vardı tc kimlikle indirim olup olmadığına nasıl bakabilirim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hakan Tarım yazdı:

@Mehmet Ozyurek abi BEN18 yaklaşıyor unutma :)

28/12 ;)

Abdullah ÇAKILLI yazdı:

Eşimin ilk poliçesi araçta kaza yok. Benim üzerime daha önce araç vardı tc kimlikle indirim olup olmadığına nasıl bakabilirim?

Siz bakamazsınız. 

Ben yada başka bir sigortacı bakabilir. 

Abdullah ÇAKILLI yazdı:

Daha önce bir kazadan dolayı aracın altımda aşağıdaki fotoğrafta görüleceği üzere bir hasar oluştu bu şekilde muayeneden geçer mi?

RvHfAp.jpg

Aliminyum değil mi o parça.. Elle düzeltilir. Muayeneden de geçer muhtemelen 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah ÇAKILLI
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aliminyum değil mi o parça.. Elle düzeltilir. Muayeneden de geçer muhtemelen 

Evet aliminyum, düzeltebildiğim kadar düzelttim ama yırtıldığı için yapacak pek bir şey yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...