İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Araç Çok Yakıyor

Adem Sezen

Recommended Posts

Adem Sezen

merhabalar  2006 model ford fiesta 1,4 tdci dizel aracım son zamanlarda çok yakmaya başladı bariz  bir şekilde  ne tafsiye edersiniz

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Benim aracımda önce yol bilgisayarinda 4.5 civarı gösterirken şimdi 5.5 yaklaşıyor.ben kış mevsimine bağlıyorum ama sizinki ne kadar arttı biraz daha bilgi verir misiniz?( Belki benim aracımda fazla yakmasinjn sebebi kış değildir,bilen varsa bilgi verirseniz sevinirim.)

Yorum bağlantısı
Adem Sezen

benim aracımda sadece menzil yazmaktadır. normalde 50 lira alıp bir hafta işe gidip gelirdim ama bu hafta neredeyse 75  80 kuruş gibi yaktıı normal şartlarda 50 tl alırdım menzil 150kmlerde görünür ve aşşa yukarı dogru olurdu ama geçtiğimiz haftalarda menzil de yakıtta çok hızlı tükendi

yakıtı çogunlukla shellden alırım ama son 2 defadır  po  dan almıştım onla alakalı olabilir mi 

enjektör temizleyici filan kullansam faydası olur mu

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Depoyu doldurup, 100 km gidip tekrar aynı yerden doldurun. Kuruş hesabı yanıltır. Litre hesabı yapın.
6-6.5 litreyi geçiyorsa bir sıkıntı var demektir.

Yorum bağlantısı
Adem Sezen

100km yapmadan 8 litre tüketti  diyebilirim depoyu dolduramam şu sıralar kredim var

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Kış şartları. 50 tl ile 1 hafta işe gidip geliniyorsa kısa mesafe demektir. Motor ya ısınmadan ya da ancak ısındığında işe gelip stop ediyorsunuz sanırım. Tükrtim artar kışın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu

Kışın kesinlikle tüketim artıyor. Yazın yol bilgisayarı 3.8 - 4.0 litre gösterirken şimdi 4.5 - 5.0 litre gösteriyor sakin kullanmama rağmen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ruhi EKTEM

10 bin bakımlarını yaptırdınmı veya bir bak istersen baskı balata falan bunlar hep yakıtı etkiler 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...