İçeriğe Yönlendir

Zorunlu Trafik Sigortası' nda Yeni Yıl Tarifesi

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin

Zorunlu trafik sigortasında yeni yıl tarifesi belli oldu
Zorunlu trafik sigortasında yeni yıl tarifesi netleşti. Ocak ayında İstanbul'da en az riskli grupta sayılan bir araç için tavan fiyat 791 lira olacak. İşte üç büyük ilde ödenecek tavan fiyat tutarları...
Zorunlu trafik sigortası bedeli illere ve risk durumuna ve araç türüne göre değişiyor.

Tavan fiyat uygulamasının ardından yapılan düzenlemeyle aylık yüzde 1,5 oranında artış yapılabileceği belirtilmişti. Bu şartlar altında ocak ayında ödenecek bedeller de ortaya çıktı.

İSTANBUL
Buna göre İstanbul'da hiç kazası olmayan 7. basamaktaki bir otomobilin sigorta bedeli en yüksek 791 lira olacak, en riskli gruptakiler için bu bedel 3 bin 598 lira olacak.

ANKARA
Ankara'da risksiz gruptaki bir binek araç için tavan fiyat 769 lira.

En risk li gruptaki bir araç içinse 3 bin 496 lira.

İZMİR
İzmir'de ise zorunlu trafik sigortasında tavan fiyat 746 ve 3 bin 394 lira arasında.

2017 yılı nisan ayında devlet, zorunlu trafik sigortası fiyatlarına müdahale etmiş, tavan fiyat uygulamasına geçilmişti.

Yapılan düzenleme kapsamında sigorta primlerini, hazine ve maliye bakanlığı belirlemeye başladı. Ancak; sigortacıların, trafik sigortasından zarar etmesini önlemek amacıyla, azami primleri yüzde 1.5 oranında artırma hakkı tanındı. 

Kaynak: NTV

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Yeri değil ama yeni alınan aracın sigortası için kaç gün süremiz var? Nette o kadar bilgi kirliliği var ki hangisine inanacağımı şaşırdım.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

İkinci el araçta aracı aldıktan sonra 15 gün süreniz var. Eğer 15 günden önce bitiyorsa normal süresi, bu süre kadar vaktiniz var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Ahmet Caliskan yazdı:

Yeri değil ama yeni alınan aracın sigortası için kaç gün süremiz var? Nette o kadar bilgi kirliliği var ki hangisine inanacağımı şaşırdım.

Aldığınız gibi yaptırın ,olası bir hasar anında sigorta şirketi ile uğraşmaya gerek yok.15 günlük süre maddi olarak pek birşey kazandırmaz ama kaybettirebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Caliskan yazdı:

15 günlük süre var ancak.. Trt televizyonları dahil o kadar çok kirlendi ki haberler.. 

Doğrusunu kimse bilemez oldu :)

Şimdi polisler de noter de 15 günlük sürenin olmadığını zannediyor. 

15 günlük süreniz var.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Fazlı Özdemir yazdı:

Bu 15 günlük süreçte kaza durumunda ne oluyor peki?

Önceki sigorta karşılıyor ama eski sahibine herhangi bir basamak düşmesi olmuyor diye biliyorum. Yani arada sigorta şirketi kaynıyor desek yeridir. Ama 15 gün diye aklınızda kalmasın. Belki bugün aldığınız aracın sigortası yarın bitiyordur ve ertesi gün sigortasız kalabilirsiniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

türlü türlü şehirlerde ki oda başkanları bile bilmeden garip açıklamalar yaptılar konu hakkında

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Önceki sigorta karşılıyor ama eski sahibine herhangi bir basamak düşmesi olmuyor diye biliyorum. Yani arada sigorta şirketi kaynıyor desek yeridir. Ama 15 gün diye aklınızda kalmasın. Belki bugün aldığınız aracın sigortası yarın bitiyordur ve ertesi gün sigortasız kalabilirsiniz. 

Çok doğru ve tam bilgi
türlü türlü şehirlerde ki oda başkanları bile bilmeden garip açıklamalar yaptılar konu hakkında

Trt bile. [emoji23]
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...